Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 354 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 24  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-06-24 21:35:13 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2017-04-19 17:48:32
Posty: 62
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: V-STROM 1050
toooomelo napisał(a):
W sumie, to nie wrzuciłem tego filmu, żeby krytykować kierowcę auta, bo nie bardzo jest za co (no, może ja w jego sytuacji, widząc za sobą motocykl, włączyłbym kierunkowskaz wcześniej). Ale ja nie o tym.


Ja nie psioczę, ale nie uważam też, że kierowca auta postąpił super prawidłowo. Ale też nie jestem specjalistą. Co w takiej sytuacji zrobiłbym ja jadąc autem... widząc motocyklistę który mnie wyprzedza pozwoliłbym mu ten manewr dokończyć, nawet gdyby to wymagałoby ode mnie zatrzymania, zjechania do prawej. Życie i bezpieczeństwo jest ponad wszystko najcenniejsze.
Ale co by nie było to brawo toooomelo za rozwagę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-06-24 21:35:13 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2018-06-24 21:46:19 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2016-09-30 10:06:24
Posty: 188
Lokalizacja: WS
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer
toooomelo napisał(a):
Tylko, że tak na prawdę, to na każdej drodze, nawet tej u siebie, dobrze znanej, może zdarzyć się wiele, nie zawsze miłego.

Na trasie którą bardzo często jeżdżę, z ostatnich 2 sezonów znam dwa wypadki śmiertelne motocyklistów związane z wyprzedzaniem samochodów, których kierowcy zdecydowali się na manewr zawracania na drodze o statusie drogi krajowej, w tym jeden na obwodnicy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-06-24 21:51:52 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2013-01-13 20:48:01
Posty: 299
Lokalizacja: Polkowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6 Fazer S2 ABS
Koledzy, na początku chcę podkreślić, że nie jest moim celem ocenianie nikogo, oceniam tylko sytuację, którą obejrzałem wielokrotnie na filmie, żeby była jasność, też nie jestem święty, popełniam błędy i ulegam różnym pokusom na drodze.
W mojej ocenie, to kierowca możliwe, że uratował życie koledze (oczywiście w tym przypadku tooomelo zareagował poprawnie i nie było zagrożenia, ale kto wie jakby się zachował ktoś, kto nie zna tego miejsca, co zresztą było wskazane powyższym poście) pchając się do manewru skrętu w lewo i zmuszając motocyklistę do zaprzestania manewru wyprzedzania, oczywiście zrobił to na 99% nieświadomie. Weźcie pod uwagę co by było, gdyby ktoś z drogi podporządkowanej na tym skrzyżowaniu skręcał w prawo? Zdecydowana większość kierowców skręcających w prawo sprawdza tylko lewą stronę i zakłada, że po pasie kolizyjnym poruszać się może ewentualnie pojazd jadący "z prądem", nie uwzględnia pojazdów, które mogą z różnych względów jechać po pasie pod prąd. Przepisy nakazują ustąpić pierwszeństwa wszystkim pojazdom poruszającym się po drodze z pierwszeństwem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-06-24 22:11:59 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-02-24 19:17:18
Posty: 263
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nikon
Obecne moto: XV535-XJ600-FZS600
Rafal Odo napisał(a):
... widząc motocyklistę, który mnie wyprzedza pozwoliłbym mu ten manewr dokończyć, nawet gdyby to wymagałoby ode mnie zatrzymania, zjechania do prawej.

Otóż to. Ja też bym tak postąpił. Tylko, że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Chodzi o to, że przeciętny kierowca puszki nie ma żadnego pojęcia o jeździe motocyklem. I tu widzę problem.


Ratchet napisał(a):
... dwa wypadki śmiertelne motocyklistów związane z wyprzedzaniem samochodów, których kierowcy zdecydowali się na manewr zawracania na drodze o statusie drogi krajowej...

To już skrajne przypadki głupoty ze strony kierowców aut.


pawcio81 napisał(a):
... pchając się do manewru skrętu w lewo i zmuszając motocyklistę do zaprzestania manewru wyprzedzania, oczywiście zrobił to na 99% nieświadomie...

Qrcze, będąc uczestnikiem tej sytuacji, też mam wrażenie, że puszkarz o niczym nie wiedział i nawet tego nie nie zauważył. Ale mogę się mylić ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-06-25 09:17:04 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2016-01-31 22:18:37
Posty: 384
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: NJU Mobile
Obecne moto: FZ6
toooomelo grunt, że masz całe dupsko :D :D

Panowie nie ma co "bić piany". My- jeżdżący motocyklami jak i samochodami mamy /powinniśmy mieć/ więcej wyobraźni od tych którzy na jednośladzie nigdy nie siedzieli.
Jedna prośba chłopaki; mianowicie jak będziecie podróżować samochodem spróbujcie zwrócić uwagę na to, czy zawsze jak wykonujecie manewr skrętu w lewo,kontrolujecie w lusterku to co się dzieje za wami i na lewym pasie?

Zanim odpowiecie, to najpierw jednak sprawdźcie w realu jak to z tym u Was jest :wink:

Pozdrawiam i szerokiej drogi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-06-25 14:06:36 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2017-09-12 12:27:04
Posty: 13
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1N CBF600
ile to razy jak jadę puszką czy nawet na motocyklu, to przelatuje mi jakiś wariat na motocyklu tak szybko, że zauważam go dopiero jak podskakuje na siedzeniu wystraszony głośnym wydechem...
debili niestety nie brakuje na drogach i możesz być czujny i uważać jak nie wiadomo co, to jak trafi się na kretyna na drodze, to nieszczęście gotowe.
najlepszym przykładem może być nawet tomelooo, który niedawno brał udział w kolizji, na skrzyżowaniu, które bardzo dobrze zna i wie, że jest niebezpieczne.
wszystkiego nie przewidzimy chociaż byśmy nie wiadomo jak się starali. amen.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-06-25 18:52:25 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-06-03 10:25:19
Posty: 62
Lokalizacja: Środa Wlkp
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 1999r.
pawcio81 napisał(a):
Weźcie pod uwagę co by było, gdyby ktoś z drogi podporządkowanej na tym skrzyżowaniu skręcał w prawo? Zdecydowana większość kierowców skręcających w prawo sprawdza tylko lewą stronę i zakłada, że po pasie kolizyjnym poruszać się może ewentualnie pojazd jadący "z prądem", nie uwzględnia pojazdów, które mogą z różnych względów jechać po pasie pod prąd.


Już 3 razy widziałem takie akcje (na szczęście z udziałem niezbyt szybko jadących samochodów). Niby nic groźnego ale strach pomyśleć co by było gdyby na głównej szybko jechał motocykl... Co z tego, że kierownik miał pierwszeństwo skoro nie żyje lub leży w szpitalu...
Osobiście unikam wyprzedzania na skrzyżowaniach choć nie powiem, żeby mi się to nie zdarzyło...

Michał


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-06-26 11:18:29 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Według mnie nic się nie stało i nie było tutaj żadnego oszukać przeznaczenie.

To była próba wyprzedzania na oznaczonym skrzyżowaniu, trzymanie się w martwej strefie samochodu po lewej stronie i wyskakiwanie z niej jakby od tego miało zależeć być albo nie być na drodze.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-06-26 16:05:22 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2012-01-29 15:38:22
Posty: 1298
Lokalizacja: Szprotawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 697 226 949
Obecne moto: fzs 600 fazer 2000r
Ahamay po raz kolejny wkurwia mnie twoja wypowiedź. Leciał lewa stroną auta wg mnie był widoczny w lusterku, nie wyskoczył nie wiadomo jak, kurewskiej redukcji nie bylo, skrzyżowanie faktycznie oznakowane szkoda, że 10 m przed. Jesteś typem człowiek który zawsze chce mieć swoje na wierzchu. Chciałbym zobaczyć jak ty wyprzedzasz.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-06-26 17:05:26 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Dobra, nie było tematu :) nie wiem po co się tak zaraz denerwować, nie można mieć własnego zdania?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 2018-06-26 19:09:41 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-02-24 19:17:18
Posty: 263
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nikon
Obecne moto: XV535-XJ600-FZS600
J@ck napisał(a):
Chciałbym zobaczyć jak ty wyprzedzasz

Kolega nie wyprzedza. I wtedy nie ma problemu ;-)


ahamay napisał(a):
... nie można mieć własnego zdania?

Można mieć własne zdanie. Do tego uważam, że zawsze warto rozmawiać. Dlatego wrzuciłem ten film.
A o sytuacji zarejestrowanej na video... Zrozumiesz ją jak takowej doświadczysz. I zaświeci Ci się "czerwona lampka". Wtedy tu wróć i podziel się wrażeniami.
Oczywiście, życzę wszystkim szczęśliwego zakończenia. takiego jak miałem ja :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-06-27 09:03:41 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
toooomelo napisał(a):
Zrozumiesz ją jak takowej doświadczysz. I zaświeci Ci się "czerwona lampka".

czerwona lampka się zaświeci jak ci coś "nagle" wyskoczy, jak jakiś czas temu tu (btw ładny przykład fiksacji wzroku):
https://www.youtube.com/watch?v=Gymy1Z7WbRc

albo jak nagle coś pójdzie nie tak (w tym wypadku za dużo gazu podczas złożenia) i już będziesz miał w oczach dzwona
https://www.youtube.com/watch?v=y-TjKN2_kjc

na twoim filmiku kierowca katamarana zasygnalizował manewr z wyprzedzeniem, reakcja o odpuszczeniu wyprzedzania byłą szybka i nie było praktycznie żadnej tragedii. I dobrze, motocyklem trzeba jeżdzić "wyraźnie" i stanowczo. Choć ja osobiście jestem zdania że własnie żeby uniknąć zbędnego siedzenia w martwej strefie należny wyoprzedzając dać kierunek, spokojnie wyjechać w lewo i odwinąć solidnie, bo jak to w kodeksie drogowym zostało opisane - manewr wyprzedzania powinien zostać wykonany szybko, sprawnie i z zachowaniem bezpieczeństwa. dobrym zwyczajem jest też nie ustawiać się od razu przy lewej krawędzi lewego pasa - będąc bliżej wyprzedzanego samochodu lub środka mamy przez to troszkę miejsca w bok żeby uciec - też bywały sytuacje gdy mi się przydało.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-07-02 21:00:02 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-02-24 19:17:18
Posty: 263
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nikon
Obecne moto: XV535-XJ600-FZS600
:-)


Załączniki:
DSC_0006 2048 LOGO 1200.jpg [927.3 KiB]
Pobrane 316 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-07-03 08:52:01 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
toooomelo, tak zerkam zerkam... i u ciebie idealnie przypasowały by kierunki w lusterkach - takie jak np w GSXR'ach są...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-07-03 15:32:33 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-02-24 19:17:18
Posty: 263
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nikon
Obecne moto: XV535-XJ600-FZS600
misiakw napisał(a):
toooomelo, tak zerkam zerkam... i u ciebie idealnie przypasowały by kierunki w lusterkach - takie jak np w GSXR'ach są...

Noooo, fajne są. Ale czy by pasowały mocowaniem? A może samemu jakoś by szło coś takiego stworzyć?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 354 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 24  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org