Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 365 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2020-10-16 20:12:41 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-03-14 12:26:17
Posty: 273
Lokalizacja: wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: bmw s1000xr
Śmigając po Bieszczadach myślałem sobie , że gdyby wewnatrz kasku była kamera i nakręciła moją stale uchachaną facjatę , to chyba z ochotą zająłby się moim przypadkiem jakiś psychiatra :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-10-16 20:12:41 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2020-10-16 21:24:28 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Piękne widoki :!: To już niestety praktycznie koniec sezonu. Mam nadzieję że wzorem ostatnich lat w rejonie Gdańska będzie ciepło i sezon przedłuży się do wiosny :D . W niedzielę jadę do m. Zator (okolice Oświęcimia) i to chyba będzie ostatni dalszy wypad w tym roku.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-18 17:49:32 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
Blue7 byłeś na akcji serwisowej związanej z tempomatem?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-18 17:55:53 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
maciej_pk nie, nic o tym nie wiem :) już aktualizuję. Co ciekawe to nawet nie zauważyłem żeby coś nie działało prawidłowo.

Znasz jakieś konkrety w tej sprawie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-18 18:14:38 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
O sprawie dowiedziałem się jakiś czas temu z grupy z na Facebooku. I faktycznie jak się zastanowiłem to kilka razy musiałem walczyć z przyciskiem żeby tempomat się załączył. Miesiąc temu byłem przejazdem w serwisie i sprawdzili po VINie, że mój motocykl łapie się pod akcje serwisową. Cześć zamówili i jak będę u nich na roczny przegląd to się tym zajmą.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-18 18:24:44 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
maciej_pk zdarzyło mi się może ze dwa razy że nie włączał się ale później doczytałem w instrukcji ze musi być na 4, 5, 6 biegu i w zakresie prędkości 50-160 km/h - być może nie spełniłem któregoś kryterium ale tak wyraźnie żeby coś nie działało to nie zauważyłem. Napiszę do mojego dealera z ciekawości może też mi coś powie na ten temat :)

Dzięki za info 8)

Znalazłem tez taki artykuł mogący mieć związek z akcją serwisową:
https://www.rideapart.com/news/464579/recall-2013-2020-yamaha-motorcycles-brake-switch/amp/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-18 21:19:52 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-08-16 19:46:14
Posty: 487
Lokalizacja: Wwa/B-stok
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: TnT
Dostałem wezwanie na maila w połowie stycznia.
Wcześniej zacięły mi się kierunki na dębowo.
Ciekawe czy wymienią drugi raz.


Załączniki:
wezwanie.jpg [181.74 KiB]
Pobrane 241 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-18 21:43:57 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
A to „dziady” mi listu nie przysłali :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-03-27 23:01:42 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Witam Szanownych Kolegów 8)
Nowy sezon utważam za otwarty, dziś pierwszy raz przetarłem bieszczadzkie szlaki i powiem szczerze, że od razu chce się żyć a już szczególnie przy obecnych dziwnych realiach gdzie posiadanie czegoś co jeszcze daje radość czyt. możliwości jazdy na moto :moto: jest nie lada kapitałem. U mnie w mieście temperatura 18 stopni max w ciągu dnia, natomiast na odcinkach pomiędzy szczytami i wzniesieniami 50 km na południe mocny porywisty wiatr i 13 stopni więc można było zmarznąć. Na poboczach jeszcze sporo zalegającego śniegu i obawiałem się białej drogi którą spotkałem na leśnym odcinku tydzień temu jadąc nad Solinę, jednak bez problemu udało się przejechać.

[ img ]

Powyższe zdjęcia to jedyne jakie zrobiłem w ciągu dnia bo praktycznie przez 250 km się nie zatrzymywałem ale w pewnym momencie musiałem jednak coś cieplejszego ubrać co dla mnie - zimnolubnego, jest naprawdę rzadkością - ponieważ wiatr był bardzo przenikliwy nawet przez zamknięte zamki kurtki. Bardzo duży komfort dały dzisiaj grzane manetki i doceniam ich obecność jak i sposób działania w Yamaszce - zrobili to możliwie prosto i bardzo skutecznie, bardzo funkcjonalnie. Motocykl w zasadzie po zimie miał tylko sprawdzone ciśnienie, ustawione zawieszenie na nowo, podładowany akumulator no i w drogę bez problemu. Jak zrobi się ciepło to zrobię jeszcze wiosenne mycie łańcucha co może uda mi się udokumentować jak działa to urządzenie które kupiłem do tego celu (Kettenmax) i czy ta impreza jest warta zachodu. Planuję też odświeżyć kolektory wiosennie ale to dopiero jak będzie cieplej na prace w pół zgiętym przy podłożu - cieszę się że powoli ten czas nadchodzi że będzie przyjemniej dłubać przy motocyklu.

[ img ]

W zasadzie tyle nowości u mnie, jestem umówiony na serwis w ramach akcji serwisowej o której koledzy wspomnieli to tak na luzie pojadę w któryś dzień, nic więcej nie muszę robić przy motocyklu na dzisiaj. Powiem szczerze, że to przyjemna myśl że ma się na tyle ogarnięty i sprawny motocykl w którym tylko leje się benzynę i myśli gdzie by tu pojechać. Wykupiłem na cały rok pełne ubezpieczenie które w poprzednim roku obiecałem sobie, że odpuszczę ale patrząc na niezamierzone przypadki kolegów i moje zamiary co do jazdy to chyba gra nadal jest warta świeczki i chciałbym też moto utrzymać w jak najlepszej kondycji technicznej i wizualnej.

Oglądałem dziś prezentację gamy modeli MT z głównym naciskiem na MT-09 i powiem szczerze, że poza nowym silnikiem który ewidentnie upgraduje moją jednostkę to jestem rozczarowany bardzo kierunkiem w który poszła Yamaha w stylistyce, myślę że posunęli się już trochę za daleko. Wiem, że jest kryzys i księgowość jest bezlitosna ale mam nadzieję, że MT-09 będzie wynagradzała jej właścicielom ubytki w urodzie przyjemnością z jazdy i wynagrodzi niedoskonałości na innych polach. Będę na serwisie to chętnie przyjrzę się dokładniej zarówno nakedowi jak i następcy mojego modelu, może będzie okazja pojeździć to chętnie skorzystam i wrzucę przemyślenia.
Yamahę bardzo cenię od zawsze, do dziś pamiętam jak dobre wrażenie robiła moja poprzednia FZ6 S2, Tracer którego kupiłem też się broni - natomiast boję się obecnego trendu w sytuacji gdybym chciał nabyć kolejny motocykl - czy to nadal będzie Yamaha którą ceniłem i podobała mi się do tej pory? Czas pokaże :)

[ img ]


22427


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-03-27 23:17:34 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Dziś był prawdziwy wysyp motocykli w całym kraju, rowniez sie do niego przyłączyłem :) Twoja sztuka jest praktycznie w stanie salonowym, tak jak piszesz.. lać paliwo i szukać palcem po mapie gdzie pojechać :) juz klasycznie, zazdraszczam obszaru do jazdy i pozdrawiam z mazowsza ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-03-28 15:44:17 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Dla mnie sezon, również otwarty. Pojechałem do Kościerzyny, miałem w planie dalszą trasę, ale nie mam za bardzo nastroju. Chyba pierwszy raz w życiu, nie odczuwałem przyjemności z jazdy motocyklem.


Załączniki:
20210328_125507_Easy-Resize.com.jpg [243.14 KiB]
Pobrane 183 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-03-28 17:34:13 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
marcingda to chyba wiosenne przestrojenie czy coś. Mówiłem wczoraj przez interkom żonie, że czasem długo na coś czekam a później jak nam to zrobić to nie wiem czy chcę i tak jakby trochę się waham. Ale jak ruszę to zwykle jest to dobrym wyjściem tylko czasem się tak człowiek "zawiesi". Ale jak juz sie zbieraliśmy to czułem że jestem w swoim żywiole i dzień spędziliśmy fantastycznie, przyjemne "odbicie" po zimie. Życzę każdemu żeby przyszły takie pozytywne fluidy bo przy obecnych realiach to dość trudne w związku z całym tym zamieszaniem :).

Pogody ducha!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-03-28 18:44:42 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
blue7 napisał(a):
Pogody ducha!

Dziękuję, przyda się.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-04-01 22:18:51 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Dziś zgodnie z planami postanowiłem przetestować wspomnianego wcześniej Kettenmax zestawu do czyszczenia łańcucha motocyklowego z użyciem nafty oświetleniowej jako środka czyszczącego.
Ogólnie jak wyglądało pierwsze podłączenie i użycie postarałem się umieścić na kolażu zdjęć, pierwszy montaż czystego urządzenia bezproblemowy, docięcie szczoteczek, poprawne założenie urządzenia no i użycie czy będzie skuteczne czy nie.
Moja opinia jest taka, że to urządzenie jest fajne aby względnie czysto przeprowadzić zabieg czyszczenia tak, aby reszta motocykla nie była do mycia ponownie środkiem odtłuszczającym a łańcuch dało się doprowadzić do zadowalającego stanu co jest najgrubszą i najtrudniejszą robotą w procesie mycia, potem zawsze żmudne sprzątanie. Dużą wagę przykładam do trwałości O-ringów i nie używam agresywnych cleanerów ponieważ wydają mi się zbyt wysuszające łańcuch, nafta od dawien dawna była bezpiecznym rozwiązaniem które jest neutralne i właśnie ją stosuję choć wymaga trochę więcej czasu i cierpliwości. Zeszło mi jej około 250-300ml z dozownika i łańcuch było porządnie nasiąknięty i brud puścił, pozostało tylko doczyszczenie szmatką do czysta. Musiałem poprosić drugą osobę o potrzymanie dozownika w czasie gdy ja kręciłem kołem i przytrzymywałem w poprawnej pozycji urządzenie które dość ciasno trzymało łańcuch. Samo mycie trzeba bardzo wolno przeprowadzać aby nie pryskało a wtedy brud elegancko spływa do butelki co wspaniale załatwia temat całego czyszczenia plamek smaru jak to bywa przy użyciu tradycyjnych szczotek lub pędzli. Powyższy sposób też nie wymaga maskowania i zabezpieczania czegokolwiek, jedynie poprawny montaż i użycie zgodnie z instrukcją, później wytarcie brudu i osadów do sucha i to wszystko. Całość oszczędza czas i upraszcza proces mycia aby się z tym nie bawić zbyt wiele.
Efekt jest wystarczająco dobry aby móc polecić to narzędzie jako przydatne do postawionego mu zadania. Wiele razy oglądałem tutoriale jak myć napęd i o ile sam łańcuch poszedł dość łatwo i prosto to cały syf jaki lądował na motocyklu czy na feldze co przecież wymaga też sporo pracy żeby to domyć co jest trochę robotą bez sensu. Tą metodą właśnie da się tego uniknąć zamykając w małym pudełeczku całe "zło" i wystarczy do sprawnego ogarnięcia łańcucha, później zębatek i plastików w obrębie napędu - precyzyjnie powycierać, następnie posmarować napęd - gotowe.

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-04-01 22:36:47 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
A jednak widzę że zwykła szmata najlepsza :)
Ten kołnierz na tylnej zębatce to fabryka?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 365 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org