Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 365 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2019-07-23 13:05:42 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2018-05-11 11:49:12
Posty: 123
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 i Tracer 9GT
gedek7 napisał(a):
Zwykła.Dodatki w GT jak dla mnie nie są warte takiej ceny.No może zawieszanie.


A ja wlasnie czekam, az bede mogl sobie pozwolic na wersje GT. Niedawno kupilismy mieszkanie, wiec musze teraz troche pooszczedzac :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-23 13:05:42 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2019-07-23 14:12:10 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Trochę dziwi mnie taki punkt widzenia bo gdzie jak gdzie ale Tracer 900 GT wychodzi w rewelacyjnej cenie biorąc pod uwagę właśnie dodatki jakie oferuje. Szczególnie rocznik 2018 był mega korzystny gdy kosztował on 51900 brutto to była świetna cena, nie dziwię się że ją podnieśli.
Tracer 900 trochę różni się jednak od GT choćby że względu na regulacje zawieszenia które pracuje całkiem inaczej i tego elementu nie można później dokupić.

Świetne porównanie tych modeli zaprezentowano tutaj:
https://youtu.be/T6vDOGDWEbo

Po mojemu jak liczyłem to sumując wszystkie te dodatki jaki posiada GT wychodziło sporo taniej niż aftermarketowe dodatki a pamiętać trzeba że są to jednak produkty Yamahy kosztujace majątek. Na przyklad sam jeden boczny kufer ponad 2000zl w katalogu Yamahy, jakościowo świetny produkt choć nie za duża pojemność.
Do tego na przykład tempomatu takiego ani wyświetlacza nie dołożymy a są one fajnie zintegrowane z oprogramowaniem motocykla co jest bardzo wygodne i praktyczne - jakościowo również prezentują bardzo wysoką półkę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-23 14:25:39 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2018-05-11 11:49:12
Posty: 123
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 i Tracer 9GT
blue7 napisał(a):
Po mojemu jak liczyłem to sumując wszystkie te dodatki jaki posiada GT wychodziło sporo taniej niż aftermarketowe dodatki a pamiętać trzeba że są to jednak produkty Yamahy kosztujace majątek. Na przyklad sam jeden boczny kufer ponad 2000zl w katalogu Yamahy, jakościowo świetny produkt choć nie za duża pojemność.
Do tego na przykład tempomatu takiego ani wyświetlacza nie dołożymy a są one fajnie zintegrowane z oprogramowaniem motocykla co jest bardzo wygodne i praktyczne - jakościowo również prezentują bardzo wysoką półkę.


Dobrze gada! Polac mu! :beer:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-23 14:40:58 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
blue7 napisał(a):
Trochę dziwi mnie taki punkt widzenia bo [...] boczny kufer ponad 2000zl w katalogu Yamahy, jakościowo świetny produkt choć nie za duża pojemność.
Do tego na przykład tempomatu takiego ani wyświetlacza nie dołożymy a są one fajnie zintegrowane z oprogramowaniem motocykla co jest bardzo wygodne i praktyczne - jakościowo również prezentują bardzo wysoką półkę.


Wiesz takie ocenienie czy warto czy nie jest mocno subiektywne. Dla osoby która nie ma takich potrzeb estetycznych zamiennikiem dla fabrycznego kufra jest Givi który wyjdzie taniej. To samo tyczy się tempomatu czy wyświetlacza - mając tempomat w samochodzie i korzystajac z niego dużo nie widzę dla niego użycia na motocyklu - więc dla mnie osobiście jest poprostu zbędnym elementem podnoszącym cenę. tak samo wyświetlacz - w czasie jazdy gapię się na świat a nie liczniki więc dla mnie to też nie jest element który argumentowałby wyższą cenę. Nie znam różnic w wyposażeniu ale to co by mnie interesowało to na pewno zmienne mapy zapłonu. To co uważam za zbędne bo i tak bym nie używał ale jakoś uzasadniłoby wiekszy koszt to regulowane zawieszenie (od 8 lat nie miałem potrzeby mieszania w zawieszeniu więc dałbym radę bez tego, ale widze potencjalne plusy). Kufry, fabryczne stelaże uważam za coś, co powinno być liczone po cenie aftermarketowej - bo dla mnei nie ma różnicy czy mam kuferek fabryczny czy od GIVI. natomiast wyświetlacz to przykład wodotrysku który dla mnie jest bezwartościowy - nie zapłaciłbym za taki gadżet ani złotówki, bo po co.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-23 17:26:18 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2018-05-11 11:49:12
Posty: 123
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 i Tracer 9GT
Oczywiscie jednemu takie dodatki beda pasowac, drugiemu nie. Zarowno jednym i drugim motocyklem (z dodatkami czy bez) da sie jezdzic, wiec to kwestia gustu.

W jednym z filmow na YouTube o porownaniu Tracera 900 i 900GT, jezdzil nimi koles ktory od malego scigal sie motocyklami, wiec chyba wie co mowi. Stwierdzil, ze 900GT z opcjonalnym regulowanym zawieszeniem (ktore bylo ustawione fabrycznie) jezdzi stabilniej i daje wieksza pewnosc w zakrecie od standardowego 900.
Fajny dodatek to latwosc usztywnienia tylnego zawieszenia. Przydaje sie przy jezdzie z pasazerem i bagazem.

Quickshifter to fajny dodatek, wiec mysle, ze bym go uzywal :) Kto jezdzil motocyklem z tym bajerkiem to wie o czym mowie :)

Grzane manetki to zajebista sprawa, o ktorej chyba nawet nie trzeba dyskutowac.

Kolorowy wyswietlacz to kwestia gustu. Mi bardziej podoba sie kolorowy :)

Kuferki Yamahy to chyba troche przesada z cena, ale przynajmniej ladnie wygladaja i motocykl nie ma zadnego stelazu jesli postanowimy zostawic kufry w domu :)

Moim zdaniem warto doplacic do wersji GT. Jedyne co Yamaha powinna zaoferowac to mozliwosc wyboru tych samych kolorow bez wzgledu czy to GT czy nie.

LwG :moto:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-23 18:59:03 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
Nie zgodzę się jeśli chodzi o tempomat. Oczywiście na drogach krajowych i o dużym natężeniu ruchu nie będziesz go używał. Jednak na ekspresówki i autostrady jest to rewelacyjne urządzenie, szczególnie na długich przelotach. Dla mnie osobiście jest super sprawa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-23 19:24:44 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-04-03 10:04:04
Posty: 39
Lokalizacja: Tczew
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: TRACER 9 BMW R1250GS
I już jest Tracer


Załączniki:
Inked20190723_183042_LI.jpg [80.16 KiB]
Pobrane 372 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-23 20:51:21 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
Gratulacje!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-23 21:37:49 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
gedek7 gratuluję, piękna wersja ;) sprawdź sobie od razu czy pod kanapą pasażera są klucze serwisowe bo dealerzy lubią sobie o tym zapomnieć często. Nie jest to tak rozbudowany zestaw jak w Fazerze ale jednak potrzebny. Klucz do osi trzeba mieć we własnym zakresie.

Piękna sztuka :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-23 22:14:52 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 468
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
Ja przy przesiadaniu się na zeta postanowiłem sobie że następne moto musi mieć - podwójnie palący się LED :) , tempomat, system OEM kufrów gdzie po ich zdjęciu z moto nic kompletnie nie zostaje na moto. Punkt pierwszy i trzeci zrealizowałem - z drugim był kłopot. Uważam że tempomat to rewelacyjna sprawa jak ktoś dyma po x godzin w trasie. Ręka niesamowicie odpoczywa. Pozostaje już wtedy jechać tyle ile 4 litery wytrzymają :) W zecie nie mam tempomatu ale częsciowo rozwiązałem sobie tą kwestię przez KAOKO - polecam.

A tak apropo. Kiedyś na wsi marzeniem było mieć telewizor, pózniej kolorowy (w sumie na czarno białym ludzie oglądali ten sam film) - a dzisiaj wszystko możemy obejrzeć w telefonie. Czas leci do przodu, motocykle się zmieniają bo użytkownicy wymagają więcej - ale też idzie o tyle to w dobrą stronę że zaczyna robić się to przyziemne jeśli chodzi o kieszeń. Kiedyś takie frykasy miały tylko motocykle za grubą kasiorę. Dzisiaj też w sumie nie jest tanio zwłaszcza jeśli moto stoi w garażu min 6 miesięcy - ale jednak jest to bardziej osiągalne dla "Kowalskiego"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-23 22:18:14 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-04-03 10:04:04
Posty: 39
Lokalizacja: Tczew
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: TRACER 9 BMW R1250GS
Klucze są


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-23 22:46:12 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
gedek7 napisał(a):
I już jest Tracer


Jak powiedzial tak uczynił :D
Gratulacje, przyjemnosci w uzytkowaniu!
Grono osob ktorym zazdroszcze powieksza sie...

Nie jezdzilem jeszcze tracerem ale ostatnio mialem okazje bryknąć cbf1000 i bmw r1200r, wiem ze nastepne moto chce z mocnym dołem! Mój Fazerek jest zwinny ale to redukowanie biegow na wycieczkach zeby cos sensownie przyspieszyc to chciałbym sobie odpuscic, pragne elastycznosci z duzych jednostek :)

Beema ciagnie z dolu jak duzy diesel ale przy tym niezle wibruje, za to cbfka jest aksamitna i wrecz liniowa, teleportuje swoją nadwagę do przodu..

Boje sie ze jak pojde na jazde próbną tracera to zrobie jak gedek7, a to dla mnie kiepski moment na takie szalone wydatki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-24 10:12:06 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2018-05-11 11:49:12
Posty: 123
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 i Tracer 9GT
Gratulacje, piekna sztuka i fajny kolorek :)

maciej_pk napisał(a):
Nie zgodzę się jeśli chodzi o tempomat. Oczywiście na drogach krajowych i o dużym natężeniu ruchu nie będziesz go używał. Jednak na ekspresówki i autostrady jest to rewelacyjne urządzenie, szczególnie na długich przelotach. Dla mnie osobiście jest super sprawa.


Z tego co kojarze to tempomat w Tracerze mozna uzywac tylko od 4 biegu w gore? Takze jazda po miescie z tempomatem raczej odpada. Ale mysle ze na autostradzie lecac 130km/h to bajka :)

:moto:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-24 11:09:51 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
Masz rację działa na wyższych biegach ale z założenia w tych zakresach jest wykorzystywany. Jest to duży komfort przy dłuższych przejazdach a także wpływa na ekonomię jazdy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-26 22:11:45 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-04-03 10:04:04
Posty: 39
Lokalizacja: Tczew
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: TRACER 9 BMW R1250GS
blue7
Czy przy montażu stelaża PLR2139 wszystko pasowało?
Ja mam problem z montażem blachy przy setach pasażera , pasuje tylko jeden otwór na śrubę.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 365 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org