Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ostrzeżenie :(
PostNapisane: 2008-05-17 01:25:59 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2008-01-26 07:51:22
Posty: 446
Lokalizacja: 50km na Pd. od Wawy k/Garwolina
Witam.
Postanowiłem założyć ten temat po to żeby można było wpisywwać tu informację, które będa mogły ocalić np. nasze portwele na trasie w rużnych miejscach. Domyślicie się o co mi chodzi po tym co napiszę poniżej.

A więc forumowiczów z moich okolic napewno to zainteresuje. W niedzielę byłem w Kazimierzu Dolny. Ci kórzy znaja to miasteczko wiedzą że jest tam piękna okolica i zabytki do zwidzenia. Ale do rzeczy. Od dawien dawna było tak że motocykliści wierzdżali tam na rynek i tam parkowali swoje maszyny. Była to swoista atrakcja dla zwiedzających, którzy robili sobie zdjęcia przy motocyklach lub poprostu sadzali na nich dzieci dla których była to wielka frajda, i było ok. Niestety to się skończyło nie wiem od jak dawna zaczęto tam egzekwować zakaz wiazdu i postoju dla motocykli ale zaczęto. Mianowicie niedzielny wypad nieoczekiwanie u mnie powiększył się w kosztach o 300 złotych i 7 punktów karnych :( . Nie egzekwowałem trzech znaków nie pamiętam już teraz dokładnie jakich. W sumie na rynku w kulminacyjjnym momęci było około 50 maszyn co winszuje całkiem niezłą sumkę.
Postanowiłem że napiszę o tym, może to uchroni kogoś od niepotrzebnego bólu głowy. :oops:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ostrzeżenie :(
PostNapisane: 2008-05-17 01:25:59 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2008-05-17 11:45:26 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2007-09-28 09:20:16
Posty: 717
Lokalizacja: Kozienice-Warszawa
Dzieki E..Cat mi sie napewno ta informacja przyda bo jestem tam co roku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-05-17 14:23:17 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-01-25 23:30:13
Posty: 127
Lokalizacja: Rybnik / Warszawa
Dzieki za info.

Dla mnie takie zachowanie wlodarzy miasta jest niezrozumiale, gdyz w ten sposob robia swemu miastu swoista antyreklame. Przeciez to jakies kpiny! Podejrzewam, ze ci, ktorzy otrzymali taki mandat jak E..Cat predko sie nie pojawia w Kazimierzu. Co wiecej, pozostali motocyklisci tez moga byc zdemotywowani, przynajmniej przez jakis czas.

Jak widac, komus zalezalo chyba tylko na uprzykrzeniu zycia motocyklisotm. Mozna ewentualnie wystapic z petycja, by przywrocono mozliwosc "bezplatnego" parkowania na rynku.

E..Cat - wzpolczuje. Moim zdaniem kara niewspolmierna do przewinienia. Przeciez nawet nie stanowiles zagrozenia dla innych uczesnikow ruchu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-05-18 23:12:27 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-03-03 00:25:34
Posty: 123
Lokalizacja: Kurów/Puławy
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 607-936-812
Obecne moto: YAMAHA
fuck 7 punktów :evil:
ja tam też trzy tygodnie temu byłem policjanci stali busem ale chyba zwątpili bo za dużo motocykli wtedy stało na rynku

dzieki E..Cat napewno nie jednemu z nas przyda się ta informacja


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-05-18 23:59:39 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2008-04-24 11:55:30
Posty: 60
Lokalizacja: Radom
Witam,
wiecie co Panowie najbardziej wkur.... wszystkich tutaj...?
To że tacy idioci, którzy wlepili mandat E-catowi i wielu innym normalnym chłopakom, powinni podejść i uprzejmie poinformować że jest taka a nie inna zmiana, a nie zaraz walić po kieszeni, pomijam fakt iż każdy zmotoryzowany wie o tym że Kazik stał się już tak kultowym miejscem zlotów że trudno będzie to zmienić - ale widać iż są zdeterminowani do zmian :evil:
Jeżdżę dużo po Europie i powiem Wam że tak chamskich miśków jak u nas to tylko u Łukaszenki znaleźć można.

Raul


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-05-19 22:19:07 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2008-01-26 07:51:22
Posty: 446
Lokalizacja: 50km na Pd. od Wawy k/Garwolina
Głupia sytuacja wyszła z tym mandatem, ale już się oswoiłem z tym. Nie skończyło się aż tak źle bo za jeden z tych znaków jak gadałem z miśkiem normalnie liczą sobie 500 i chyba 6 punktów, a reszta to po stówce za jeden.
No ale nie zmienia to faktu że człowiek pojechał się odstresować, a na koniec go wkurwili. :evil:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-05-19 23:02:47 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2007-12-18 22:29:47
Posty: 156
Lokalizacja: Kraków
motocykl z wyłączonym silnikiem wg przepisów ma takie sam prawo do postoju jak rower więc możesz to wprowadzić na płytę rynku tam gdzie jest zakaz ruchu wszędzie.. bylebyś na nim nie jechał..
w Krakowie nie ma takich problemów.. co prawda w jednym miejscu zrobili zakaz wjazdu motocyklami po 22giej (rynek na Kazimierzu) ale poza tym nie ma problemów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-05-20 19:12:08 
forumowa amazonka

Dołączył(a): 2008-02-11 21:40:45
Posty: 1133
Lokalizacja: SI-SH-SK
Płeć: Kobieta
Telefon: 0700 :-)
Obecne moto: Yamaha
Mnie sie kiedyś przydażyła sytuacja (jeszcze jak jezdziłam jako plecak), wybraliśmy sie większą ekipą na jednodniową wycieczke po okolicach i po drodze wjechalismy pod pewne ruiny zamku pod zakaz wjazdu ,postawiliśmy motocykle i poszliśmy zwiedzać. Jakiś "życzliwy" wycieczkowicz zadzwonił po policje i ta zaczeła sie czepiać. Udało sie ich przekonać że motocykle zostały wepchane pod zakaz na wyłączonych silnikach ,policjanci oczywiście nie chcieli w to za bardzo uwierzyć więc kazali nam w strone powrotną też pchać ( a był spory kawałek do znaku) ale na szczęście było z górki więc na luzie sie wszyscy skulali na dół :) . Nie mieli sie do czego przyczepić bo nie byli w stanie nam udowodnić ze wjechaliśmy normalnie. Skończyło sie na śmiechu i pouczeniu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-05-20 19:40:48 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2008-01-26 07:51:22
Posty: 446
Lokalizacja: 50km na Pd. od Wawy k/Garwolina
Kurde szkoda że nie wiedziałem o tym. Ale u mnie to nie wypali bo doszukałem się, że jest tam kamera skierowana na rynek :(.
Przydatne info może sie kiedyś przydać :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-05-20 23:54:20 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-03-03 00:25:34
Posty: 123
Lokalizacja: Kurów/Puławy
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 607-936-812
Obecne moto: YAMAHA
Rafal_84 napisał(a):
motocykl z wyłączonym silnikiem wg przepisów ma takie sam prawo do postoju jak rower więc możesz to wprowadzić na płytę rynku tam gdzie jest zakaz ruchu wszędzie.. bylebyś na nim nie jechał..


Rafał możesz wrzucić jakiś link do tych przepisów? Będę wdzięczny :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-05-21 10:26:28 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2007-12-18 22:29:47
Posty: 156
Lokalizacja: Kraków
Sprawdziłem dokładnie i
konkretnie to art. 2 pkt 18 ustawy Prawo o ruchu drogowym:

"Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają:
18) pieszy - osobę znajdującą się poza pojazdem na drodze i nie wykonującą na niej robót
lub czynności przewidzianych odrębnymi przepisami; za pieszego uważa się również osobę
prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy,

podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę
w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej,"

Czyli, że można wprowadzić motocykl np na Rynek, bo wtedy jest się pieszym.
Wg przepisów jednak nie oznacza to , że można motocykl zostawić gdzie się chce :( Nadal obowiązują zakazy zatrzymywania i postoju. Jednak jeśli wprowadzisz motor tam gdzie jest zakaz ruchu to tam niema zakazów postoju no więc wprowadzając motor jako pieszy wychodzi na to że możesz go również pozostawić ale wszystko zależy od właściwej interpretacji policjanta czy strażnika miejskiego.
muszę jeszcze dokładniej doczytać jak znajdę to dam znać.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org