Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-07-11 23:17:39 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
danieleq86 bardzo możliwe, że to ja bo kręciłem się też po okolicznych miejscowościach szukając fajnych restauracji i ciekawych miejsc. Do dziś krąży legenda o czarnym fazerze z Polski :D

Dawid125 jak tam do końca byłeś w Orebiciu? byłeś na tych plażach z Postupia dalej co Ci mówiłem? pojeździłeś coś po okolicach? jak Ci się podobało?

szymonsso w razie czego służę pomocą, mogę Ci dać parę namiarów na sprawdzone noclegi gdzie nie przepłacisz zbytnio. Ja miałem taką listę właśnie awaryjną zrobioną na kartce i nie ukrywam, że korzystałem bo jak wszystko zawiodło to warto mieć takie coś w zanadrzu. Albo kilkaset mega internetu zagranicznego wykupionego w telefonie jakby coś nagle gdzieś nas zaskoczyło i nie wiadomo co dalej.
Ja zawsze ustalam sobie plany niemożliwe do zrealizowania z kilkoma wariantami co zrobić zależnie od pogody albo od naszego samopoczucia. W tym roku miałem zamiar popłynąć na 5 wysp ale finalnie zwiedziłem jedną ale i tak jestem bardzo zadowolony bo w zamian znalazłem tyle super innych miejsc, że tamte nie zrealizowane pozostawię sobie na przyszły rok ;) i to mi się chyba w Chorwacji najbardziej podoba że ją się odkrywa a nie zwiedza od a do z aż się faktycznie nią znudzimy. Taka wyprawa to ma być przygoda i wtedy czuje się, że się żyje a wakacje są naprawdę niezapomniane. Tak że miej parę pomysłów a co wyjdzie to życie zweryfikuje, jak będziesz otwarty na nowe rzeczy z pewnością sam się zdziwisz że lepiej wyszło niż mógłbyś sam wymyśleć. Ja przed pierwszym wyjazdem zakupiłem świetny przewodnik i nim się częściowo podpierałem nawet podczas tegorocznego wyjazdu, jednak zawsze wygrywa przeczucie że będzie fajnie niż sama informacja z książki.
Bardzo dużym autem jest to, że Jesteście z dziewczyną przyzwyczajeni już jeździć na długie trasy. Nie wiem na ile Twoja znosi trudy podróży ale myślę że jak już tam dotrzecie to zmęczenie wywołane dojazdem do Chorwacji ustąpi emocjom z jazdy tymi cudownymi drogami i widokami. Dla nas najtrudniejszy jest zwykle przejazd przez Węgry, nie wiem czemu ale zawsze dostajemy tam mocno w tyłek.
A co do prania na campingu nie ma problemu, umywalka, zatykam jedną ręką odpływ i nalewam płynu, drugą ręką piorę raz dwa. Jest tam zwykle dość miękka woda i pranie łatwo się pierze, a później można rozwiesić na sznurku z namiotu, który zwykle wiąże do drzewa albo mam też zawsze w zapasie 2-3 metry takiego plastikowego normalnego sznurka w kufrze żeby sobie taki wieszaczek zorganizować. Płyn do prania biorę w buteleczce, potrzeba 100-200 ml na taki dłuższy wypad. W Rossmanie mają fajne butelki plastikowe na takie wyjazdy po 2 złote 100ml, bardzo bezpieczne i małe prawdopodobieństwo że się coś wyleje. W tamtym roku kombinowałem i i tak mi się wylało a teraz kupiłem specjalne i po problemie. Na wielu kempingach jest ogólnie dostępna pralka dla gości i nic się za nią nie płaci. Na innych się płaci za każdorazowe pranie (chyba 25 kun jak pamiętam to jest jakieś 13-14 zł), a na jeszcze innych nie ma wcale. Z tym jest bardzo różnie ale jak już wcześniej wsponiałem kempingi są świetnie zorganizowane. Są miejsca osobno na mycie naczyń, na robienie prania i na jeszcze inne rzeczy więc nie ma problemu najmniejszego. Po prostu jest trochę inaczej niż w domu ale wszystko co najpotrzebniejsze to znajdziesz. Ja nigdy nie płaciłem prądu na campingu bo nawet nie miałem żadnego przedłużacza - za dużo ważył żebym go zabrał. Zwykle w łazienkach wieczorem jak mało ludzi było to podłączałem sobie ładowarkę do aparatu czy do kamery żeby ciut podładować, nikt mi problemu nie robił z obsługi. Polacy owszem mieli ból d. że sobie tak robię ale to już jest temat na inną rozmowę ;) Ogólnie na campingach nie spotkałem się z jakimiś niemiłymi sytuacjami, wszyscy byli dla siebie uprzejmi i starają się sobie nie przeszkadzać, trochę kempingów już przerobiłem i nadal lubię tą formę nocowania więc jest OK jak dla mnie.
Z rzeczy o których możesz nie pamiętać a bardzo mogą Cie się przydać to otwieracz do butelek, pęseta do wyciągania igieł ja nadepniesz w jeżowca, malutki rozdzielacz do gniazdka ;), młotek do wbijania śledzi, jakaś płachta albo plandeka pod namiot żebyś nie zmasakrował sobie namiotu po kilku dniach od ostrych kamieni. Ja opcjonalnie potrafiłem sobie załatwić pudła kartonowe które włożyłem pod namiot i spałem jak król. Campingi uruchamiają kreatywność w człowieku, na pewno sobie poradzisz :) powodzenia i 3mam kciuki!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-11 23:17:39 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2016-07-12 09:24:30 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
blue7
dasz namiar na te fajne i tanie campingi
Ja ruszam 5 sierpnia i dobrze mieć takie info
Napisz też które miejsce ci się najbardziej podobało może i ja podjadę
Bo w tamtym roku miałem plan odwiedziłem to co wszyscy odwiedzają a teraz tak na dziko troszkę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-12 12:45:41 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
Nam za noclegi średnio wychodziło 25Euro ( 2 osob) , więc nie wiele więcej jak camping.Przeważnie pokój, wifi, łazienka, dostęp do kuchni etc.
Ja będąc za każdym razem jestem w innych miejscach, ciężko się znudzić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-13 15:08:47 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
blue7 tak objezdzilem dużo plaży w okolicy. Najbardziej spodobały mi się dwie. Do soboty siedziałem w okolicy, dziennie plaża i tak około 100km. Szkoda tylko że tak szybko zlecialo. Następnym razem jadę na minimum 2 tygodnie.


Załączniki:
FB_IMG_1468415110736.jpg [76.56 KiB]
Pobrane 444 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org