Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2021-05-24 13:40:35 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2342
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Ja sprawdzam w aplikacji mObywatel, jest tam zakładka "Polak za granicą" z aktualnymi info dla kazdego kraju z osobna. Chciałem wrzucić Ci screen ale robienie zrzutów w takich aplikacjach nie działa ze wzgledu na dane osobowe. Przykladowe aktuaone na dziś dzień dane skopiowane z tej aplikacj nt. Grecji:

WJAZD DO GRECJI

Od dnia 14 maja 2021 r. osoby przyjeżdżające do Grecji powinny posiadać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa typu PCR (zaświadczenie powinno zostać sporządzone w j. angielskim). Test należy przeprowadzić nie wcześniej niż 72 godziny przed przyjazdem. Test jest obowiązkowy dla wszystkich (w tym dzieci które ukończyły 5 lat).

Zaświadczenia o negatywnym wyniku testu PCR nie wymaga się od osób:

w pełni zaszczepionych, jeżeli przedstawią świadectwo szczepienia wydane przez uprawniony organ publiczny (przy założeniu, że od podania ostatniej dawki minęło 14 pełnych dni). Zaświadczenie powinno być wystawione w j. angielskim lub greckim. Zaświadczenie może być pobrane z portalu https://pacjent.gov.pl/ Szczepionki, które zostały uznane przez greckie władze graniczne to: Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca – Oxford, Novavax, Johnson & Johnson – Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm.
osób, które okażą pozytywny wynik testu PCR wykonanego w okresie 2-9 miesięcy przed planowanym wjazdem. Oryginalny wynik musi być wydany w jednym z języków: grecki, angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański lub rosyjski. Wynik w j. polskim może zostać przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego na j. grecki lub j. angielski, lub
osób, posiadających wynik testu serologicznego na przeciwciała wykonanego w okresie 2-9 miesięcy przed planowanym wjazdem. Oryginalny wynik musi być wydany w jednym z języków: grecki, angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański lub rosyjski. Wynik w j. polskim może zostać przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego na j. grecki lub j. angielski.
W przypadku, gdy podróżny nie dysponuje wynikiem wcześniej wykonanego testu (np. go zgubił), może zwrócić się do laboratorium, które wykonało test i pozyskać zaświadczenie o wykonanym teście w jednym z wymienionych wyżej języków.

Każda osoba, która przyjeżdża do Grecji, niezależnie od posiadanego testu/zaświadczenia może zostać poddana losowej kontroli stanu zdrowia. Osoby, które nie poddadzą się losowemu badaniu na obecność koronawirusa mogą spotkać się z odmową wjazdu na terytorium Grecji. Podróżni i osoby im towarzyszące u których stwierdzono obecność wirusa SARS CoV2 zostaną objęci izolacją w hotelach kwarantannowych, gdzie zostaną poddani dalszym testom PCR w celu potwierdzenia wstępnej diagnozy. Podróżni będą przebywać w warunkach kwarantanny przez co najmniej 10 dni. Koszty zakwaterowania w hotelach kwarantannowych pokrywa państwo greckie.

Kraje, z których dozwolony jest wjazd na powyższych warunkach bez konieczności późniejszej samoizolacji to: kraje UE i strefy Schengen, USA, Wielka Brytania, Izrael, Serbia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Nowa Zelandia, Australia, Korea Południowa, Tajlandia, Rwanda, Singapur, Federacja Rosyjska, Macedonia Północna, Kanada, Białoruś, Bahrajn, Katar, Chiny, Kuwejt, Ukraina i Arabia Saudyjska.

Obywatelom spoza UE zdecydowanie zaleca się wybranie bezpośrednich lotów do Grecji. W każdym innym przypadku podróżni powinni przestrzegać wymogów kraju, w którym się zatrzymują.

PLF i QR code - pozostaje utrzymany bezwzględny obowiązek zarejestrowania swojej podróży na stronie https://travel.gov.gr/#/ dla wszystkich osób wjeżdżających do Grecji (Passenger Locator Form).

Formularz należy wypełnić co najmniej 24 godziny przed odprawą (zalecamy jednak wcześniejsze rejestrowanie podróży). Po wypełnianiu formularza PLF wygenerowany zostanie kod QR, który należy okazać przy odprawie biletowej oraz przy przekraczaniu granicy z Grecją (drogą powietrzną, lądową i morską). Kod należy wydrukować lub zapisać w formie elektronicznej, by służby graniczne mogły go zeskanować. W formularzu PLF należy podać adres pobytu w Grecji lub plan podróży na najbliższe 7 dni. Każdy dorosły oraz każde dziecko powinno posiadać własny kod QR.

Podróżnym nieposiadającym kodu QR linie lotnicze mogą odmówić wejścia na pokład samolotu. Za niedopełnienie powyższego obowiązku władze greckie mają prawo nałożyć na podróżnego grzywnę w wysokości 500 euro.

W sprawach związanych funkcjonowaniem PLF i generowania kodów QR proszę kontaktować się z infolinią greckiego Ministerstwa Ochrony obywatela dzwoniąc na numer: +30 215 560 51 51.

Podróżni mogą wjeżdżać do Grecji przez wszystkie międzynarodowe lotniska oraz porty morskie w miastach Patra, Igoumenitsa i Korfu.

Podróżni mogą przekraczać granice lądowę przez przejścia graniczne z Bułgarią w miejscowościach Promachonas i Ormenio (czynne 24 godziny na dobę) oraz przez przejścia graniczne z Północną Macedonią w miejscowości Evzonoi (czynne w godzinach 07:00 do 23:00 czasu lokalnego).

Dozwolone jest pływanie statkiem i żeglarstwo. Połączenia morskie z Albanią i Turcją są czasowo ograniczone.

Dla osób podróżujących drogą lądową dostępne są przejścia graniczne z Bułgarią w miejscowościach Promachonas i Nymphaio (Nymphaea) oraz z Północną Macedonią w miejscowości Evzoni. Informacje o ewentualnym otwarciu pozostałych granic podamy po ich oficjalnym ogłoszeniu przez miejscowe władze.

Więcej informacji dotyczących testów i protokołów sanitarnych oraz formularza lokalizacyjnego (PLF) można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z Ministerstwem Ochrony Obywatela: https://www.civilprotection.gr/en/contact-us.

Obowiązek wypełniania formy PLF dotyczy również wszystkich osób, mających miejsce stałego zamieszkania w Grecji, wylatujących poza granice RG z jakiegokolwiek lotniska.

PODRÓŻE PO GRECJI

UWAGA Na terenie całej Grecji w godzinach 00:30 do 05:00 obowiązuje zakaz przemieszczania się. W tym czasie oczekuje się od wszystkich osób pozostania w miejscu przebywania.

W związku z przyjętą polityką rządu podróże po kontynentalnej Grecji są możliwe bez dodatkowych obostrzeń.

UWAGA Osoby, które mają zamiar przemieszczać się z kontynentalnej Grecji na wyspy (z wyjątkiem Lefkady, Evii i Salaminy) przed wejściem na pokład samolotu lub statku muszą przedstawić następujące dokumenty:

- negatywny wynik testu PCR z ostatnich 72 godzin;

lub

- negatywny wynik testu RAPID:

lub

- oświadczenie o przeprowadzeniu badania zgodnie z polityką samo-testowania (należy zarejestrować oświadczenie na stronie self-testing.gov.gr na 24 h przed podróżą)

lub

- posiadać świadectwo szczepienia przeciwko COVID-19 (po ukończeniu 14 pełnych dni od podania ostatniej dawki szczepienia, w zależności od liczby wymaganych dawek);

Lub

- posiadać zaświadczenie o przebyciu COVID-19 (zaświadczenie jest ważne w okresie od dwóch do dziewięciu miesięcy od zachorowania (dodatniego wyniku testu)

POBYT W GRECJI

UWAGA Na terenie całej Grecji w godzinach 00:30 do 05:00 obowiązuje zakaz przemieszczania się. W tym czasie oczekuje się od wszystkich osób pozostania w miejscu przebywania.

UWAGA na terenie Grecji w dalszym ciągu obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach publicznych, zarówno zamkniętych, jak i otwartych. Za nieprzestrzeganie obowiązku noszenia maski grozi kara grzywny w wysokości od 300 euro. Niedozwolone jest zasłanianie twarzy chustami, szalikami i przyłbicami.

Pojazdy przeznaczone do użytku publicznego (np. taksówki, wynajmowane pojazdy specjalne) i samochody prywatne, mogą przewozić do 2 pasażerów oprócz kierowcy.

Rejsy: zabrania się statkom wycieczkowym, niezależnie od ich bandery, wpływania do greckich portów. Wyjątki dotyczą statków wycieczkowych, które pływają wyłącznie po wodach Grecji. Statki wycieczkowe mogą wypływać tylko z portów w Pireusie, Herakleionie, Rodos, Korfu, Volos i Katakolo.

Muzea oraz stanowiska archeologiczne są czynne od dnia 14.05.2021r.

Restauracje są czynne pod warunkiem udostępniania miejsc siedzących w otwartych pomieszczeniach.

Ambasada zaleca zapoznanie się z przepisami lokalnymi przed przyjazdem i ich przestrzeganie. Za łamanie przepisów związanych z pandemią grozi kara grzywny w wys. od 300 euro.

Władze greckie zachęcają do sprawdzania aktualności na oficjalnej stronie greckiego Ministerstwa Turystyki i zainstalowania aplikacji: http://www.visitgreece.gr/.

W hotelach obowiązują tzw. „protokoły sanitarne”, szczegóły na stronie: https://greecehealthfirst.gr/
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w związku z podróżą do Grecji: http://www.visitgreece.gr/
Skargi i zażalenia na podmioty turystyczne w Grecji można składać na stronie Greckiego Urzędu Turystyki (EOT): touristcomplaints@mintour.gr


Wszelkie zapytania w sprawach dotyczących turystyki można kierować na maila ww. urzędu: email: info@gnto.gr lub telefonicznie: +30 210 3310392 / 210 3310716.

W razie wystąpienia – podczas pobytu w Grecji – symptomów choroby takich jak gorączka, problemy z oddychaniem (duszność lub kaszel), należy pozostać w aktualnym miejscu pobytu i natychmiast zadzwonić na całodobową linię alarmową dla przypadków koronawirusa pod numerem 1135 (obsługa w języku angielskim).

Dodatkowa linia telefoniczna 00 30 214 214 2000 dla mieszkańców Attyki jest obsługiwana przez lekarzy o różnej specjalizacji oraz psychologów. Celem jest udzielanie informacji na pytania związane z koronawirusa oraz pomoc psychologiczna.

Można też skorzystać z europejskiego telefonu alarmowego 112.

Przydatne strony:

Greckie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego | www.civilprotection.gr/en

Krajowa Organizacja Zdrowia Publicznego Grecji (EODY) | https://eody.gov.gr/en/novel-coronaviru ... ravellers/

Rządowa strona informacyjna dla obywateli greckich https://covid19.gov.gr/

Szczegółowe instrukcje w sprawie zachowania środków prewencyjnych opublikowane przez Krajową Organizację Zdrowia Publicznego w Grecji:

Zgodnie z dostępnymi danymi naukowymi na temat zakażenia COVID-19 szczególnie konieczne jest systematyczne wdrażanie wszystkich środków zapobiegających przenoszeniu i rozprzestrzenianiu się nowego koronawirusa, koncentrując się na następujących czynnościach:

Myciu rąk regularnie i dokładnie mydłem i wodą lub roztworem alkoholowym i unikaniu kontaktu z rękami (oczami, nosem, ustami).
Zakrywaniu ust podczas kaszlu i kichania chusteczką, którą natychmiast należy usunąć. Jeśli nie jest to możliwe, zakrywaniu ust wnętrzem łokcia.
W przypadku infekcji dróg oddechowych (kaszel, katar, gorączka, ból gardła), należy pozostać w domu w izolacji.
W przypadku pogorszenia objawów lub jeśli należymy do grupy szczególnie wrażliwej (osoby starsze, osoby w każdym wieku z przewlekłymi chorobami podstawowymi, np. Cukrzycą, chorobami sercowo-naczyniowymi i przewlekłymi chorobami układu oddechowego, nadciśnieniem tętniczym), niezbędny jest kontakt z lekarzem prowadzącym w celu oceny medycznej.
Jeśli otrzymujemy leki, postępujemy zgodnie z instrukcjami lekarzy prowadzących.
Czego należy unikać:

Nie należy dotykać osób z objawami infekcji dróg oddechowych (kaszel, katar, gorączka, ból gardła).
Unikaj zgromadzeń, wydarzeń towarzyskich, wizyt domowych i pozostawania na zewnątrz, gdzie przebywają grupy osób.
Unikaj wszelkich niepotrzebnych podróży zarówno w kraju, jak i za granicą.
Unikaj wizyt w przychodniach i centrach medycznych, jeśli wystąpią łagodne objawy infekcji dróg oddechowych (kaszel, katar, gorączka, zapalenie gardła).
Ściśle unikaj wizyt u hospitalizowanych pacjentów.
Unikaj kontaktu z osobami należącymi do wrażliwej grupy. Jeśli nie jest to możliwe, należy ściśle przestrzegać wszystkich środków higieny osobistej (bardzo staranne mycie rąk, używanie maski lub utrzymywanie odległości co najmniej 2 metrów).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Plany na 2021
PostNapisane: 2021-05-24 13:40:35 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2021-05-24 15:32:24 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
to jest dość fajna strona
https://www.fly4free.pl/dokad-mozna-jec ... us-polska/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-05-25 02:31:04 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
Pamiętajcie, że póki co do 5 czerwca na powrocie do Polski są kontrole sanitarne. Co prawda wyrywkowe ale są. Bez szczepienia (pełne) lub testu na COVID (ważny 48 godzin) lub zaświadczenia, że się jest ozdrowieńcem (do pół roku), w razie kontroli można trafić na kwarantannę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-05-25 08:12:29 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2019-05-29 12:25:15
Posty: 89
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1
sfazowany, marcingda, wielkie dzieki :) mObywatel juz zainstalowany, fly4free dodane do zakladek i zabieram sie za sprawdzanie, gdzie moge nocowac, a gdzie tylko tranzyt :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-05-25 08:21:05 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2342
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
W tym mobywatel dodałem też dowód rejestracyjny moto i prawo jazdy, na terenie kraju wystarczy jako dokument ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-05-25 10:22:00 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Mrozu, kiedy planujesz wyjazd do Grecji?
Super wyprawa. Myślę, że zrobienie testu pod drodze nie będzie stanowiło problemu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-05-25 13:24:57 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2019-05-29 12:25:15
Posty: 89
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1
jestem zaszczepiony, wiec to nie problem :) dzis rozmawialem z kumplem i on ma w przyszlym tyg szczepienie, wiec minimum za 3tyg, ale to nawet dobrze, bo jadac przez Rumunie skoczymy na Transfogarska :D ogolnie popatrzylem sobie i cos takiego planujemy jak w zalaczonym pliku :) czasy sa oczywiscie orientacyjne, wg google bez zatrzymania ;) tak samo kilometry :)


Załączniki:
New Bitmap Image.png [85.67 KiB]
Pobrane 130 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-05-25 13:38:40 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-03-14 12:26:17
Posty: 276
Lokalizacja: wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: bmw s1000xr
Mrozu czy etapy = zaplanowanym dniom ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-05-25 13:43:18 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2019-05-29 12:25:15
Posty: 89
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1
tak :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-05-25 13:45:17 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-03-14 12:26:17
Posty: 276
Lokalizacja: wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: bmw s1000xr
Dzieki :D Cholera , tak to jest gdy ręce pracują zanim mózgownica przetworzy zdobyte informacje , dramat :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-05-25 14:20:07 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
fajna wycieczka, mi może się uda gdzieś dalej wyjechać w następnym roku
w sumie do Exochi nie jest tak bardzo daleko, z Gdańska 2050km


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-05-25 14:42:48 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2019-05-29 12:25:15
Posty: 89
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1
my wyjazd z Lodzi, to w sumie extra 300km masz ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-05-25 17:51:08 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
Sfazowany w mObywatel dodasz dowód rej. jeśli jesteś właścicielem pojazdu. Np. W
leasingu już to nie przejdzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-05-25 19:35:15 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3840
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
z tym że nie musisz mieć dowodu rej. w teorii w Polsce mogą sprawdzić w systemie. A jak w praktyce?

o 3 w nocy wracałem kiedyś z żoną ze szpitala. Ani pora ani nastrój nie zachęcał do zbytniego ogarniania - wsiadłem w samochód i pojechałem, okazało się że bez papierów ani moich, ani fury. Wracając zatrzymano mnie do rutynowej kontroli. Prędkość przepisowa (bo 20 min wcześniej jadąc do szpitala widziałem że stoją), wydmuchane piękne zero. No ale pani policjant stwierdziła że... samochód nie ma przeglądu. Owszem, w dowodzie nie mam miejsca, ale nie musze mieć, mam kartkę z wynikiem i załatwione. No ale w głowie miałem tylko odwiezienie obolałej żony do domu, więc zamiast się kłocić tylko wspomniałem że mam kartkę z wynikiem, dzięki czemu nie dostałem mandatu, ale dowód został odebrany (cyfrowo). Jedyne co miałem zrobić to z kartką podjechać do diagnosty żeby wpił do cepiku. Jak wspomniałem - głowa kompletnie nie do załatwiania takich spraw więc wziąłem kartkę z którą "mogłem jeździć 14 dni" (no bo dowód to mam w cepiku, ale zaznaczony że odebrany i bez kartki ani rusz) w domu wracam, znajduję wynik badań, zerkam na kartkę od policjantki i..... widze że zgadza się tylko marka, model i numer rejestreacyjny. Ja mam seata, Vin od opla (ok, to można jeszcze zrozumieć), ale ja mam rejestrację GA (Gdynia) a linijkę pod nią organ wydający... Wójt gminy Wejcherowo (pociął bym się gdybym miał GWE, normalnie koszmar). najprawdopodobniej babeczka coś źle wpisała i oebrała dowód rej. komuś innemu, No więc tak to jest z tym systemem :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-05-25 20:34:49 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Przecież nie ma obowiązku posiadania ani dowodu rejestracyjnego ani prawa jazdy w Polsce. Ostatnio jak mnie policja zatrzymała to wręcz nie chcieli ode mnie dokumentów a mi na tym zależało, żeby przy okazji zobaczyli inny dokument. Za granicą trzeba mieć wszystkie dokumenty: dowód/paszport, dowód rejestracyjny i ubezpieczenie.
Tak na marginesie to warto również się ubezpieczyć od kosztów leczenia i akcji ratowniczych (tu ważna jest kwota, nie powinna być niższa niż 50000euro)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org