Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2021-09-05 08:23:00 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Cimaj, współczuję
jedynemu pocieszenie jest to że sezon się kończy a nie zaczyna
wczoraj zrobiłem pętlę po Mazurach to były chyba cztery kontrole
ja na szczęście nigdy nie miałem, żadnego punktu karnego


Ostatnio edytowano 2021-09-05 08:34:47 przez marcingda, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Plany na 2021
PostNapisane: 2021-09-05 08:23:00 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2021-09-05 08:25:09 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 468
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
sfazowany napisał(a):
50+ w zabudowanym? Wspolczuje...

Trzeba uważać na wylocie w strone Łodzi na Jerozolimskich. Czarne BMW tam czyha na spóżnionych.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-05 08:54:56 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Marcin, imponujący rezultat :) korzystasz z yanosika? Ja tak, zastąpiłem nim cb radio.

Cimaj ostatnio też miałem przygodę z czarną bmw. Zatrzymali mnie pod salonem bmw na Ostrobramskiej. Tam jest limit 50kmh, 3 pasy w każdą stronę z pasem zieleni i jadąc w kolumnie aut jedziesz 80. Chciałem zrobić miejsce autu które wyjechało z galerii i chciało przebić się do skrętu w lewo, jechał za wolno żebym go przepuścił więc przyspieszyłem żeby zrobić większą lukę za sobą, zmierzyli mi 100,5kmh. Dali tylko mandat więc już nie wchodziłem w dyskusję ale gdyby chcieli egzekwować np 101kmh to bym już oczekiwał dokumentu potwierdzającego kalibrację i sprawdził jaką tolerancję pomiaru ma konkretny system użyty. Każdy przyrząd pomiarowy ma swoją tolerancję pomiaru a oni mierzą swoją prędkość starając się jechać równo z Tobą, nie będzie to rzetelność na poziomie 1kmh. Abstrakcją jest jazda autostradą kilkaset metrów za mierzonym autem z zoomem x20. Niech ta policja będzie i łapie mistrzów jadących slalomem na pełnej pizdzie między autami ale może niech nie dręczą zjadaczy chleba. Z domu jechałem do Międzylesia przez całą Warszawę szybkimi trasami, trasa AK 90kmh, Wisłostrada 70kmh, al. Stanów Zj. 80kmh i jadąc nadal szeroką jezdnią nagle jest 50, wszyscy i tak tam jadą plynnie 70-90. Gdyby byli skrupulatni to by musieli zatrzymać jeszcze 10 aut jadących dookoła nas.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-05 09:06:03 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 468
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
marcingda napisał(a):
ja na szczęście nigdy nie miałem, żadnego punktu karnego

Dla mnie jest to nie wykonalne. W tym roku miałem dzień że miałem dwie rutynowe kontrole. Jechałem moto na mikołajki. Na końcu obszaru zabudowanego mnie zatrzymali na sprawdzenie uprawnień. A później w Mikołajkach na Orlenie, jem sobie hotdoga i podjeżdża sobie oznakowany i zadaje pytanie: "Pan kieruje czy jest wożony"? Także moto odstawiam kołki. Chyba mam zbyt ładne 2oo :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-05 09:15:51 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
sfazowany napisał(a):
Marcin, imponujący rezultat korzystasz z yanosika? Ja tak, zastąpiłem nim cb radio.


Nie korzystam. W resorcie są pewne zwyczaje (oczywiście do granic przyzwoitości, nie ma mowy o alkoholu czy jakiś innych poważnych sprawach) ... już nie będę kontynuował tego wątku
Co do urządzeń pomiarowych stosowanych w czynnościach urzędowych (dotyczy to również pomiarów prędkości) to muszą spełniać one wymagania metrologiczne, każde urządzenie charakteryzuje się pewną niepewnością pomiarową jak i również sam pomiar (chodzi tu o czynności które wykonuje policjant) też generują pewną niepewność (błąd) suma tego wszystkiego składa się na niepewność pomiaru (całkowita, rozszerzona- różnie może być nazwana). Co to oznacza. Nigdy nie ma wartości "w punkcie" np. jeśli chodzi o masę, czekolada nie waży 100g a 100+/-3g (zależy to od jakości urządzenia i warunków pomiaru). To samo z prędkością, pomiar pokazuje 100km/h a wg krzywej rozkładu Gaussa taka sama ilość wyników jest zgromadzona poniżej i powyżej 100km/h np +/- 5km/h czy w procentach, czyli nasza prędkości w 95% przypadków mieści się między wartością 95 a 105km/h. Przyjęte jest że wszelkie wątpliwości rozpatrywane są na korzyść podmiotu kontrolowanego. Nie chodzi tu tylko o kontrolę prędkości ale np. o badania jakości wody, ścieków itp.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-05 14:44:48 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
Na grupie na facebooku widziałem dwa ogłoszenia ludzi, którzy sprzedają swoje motocykle. Powód ich sprzedaży argumentują wprowadzanymi od pierwszego grudnia nowymi przepisami (wyższe mandaty, więcej punktów itd.). Trochę mi się śmiać chciało widząc takie argumenty ale może faktycznie są osoby, które nie potrafią jeździć wolniej motocyklem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-05 18:12:32 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Blue7, narobił mi takiej ochoty z tymi Alpami, że zastanawiam się sam nad błyskawicznym wyjazdem. Jeśli wyrwę się na dwa dni w polskie góry to na trzy dni w Alpy też powinno mi się udać.
Jeśli bym jechał to do Salzburga (z Gdańska dojadę bez problemu) następny dzień od rana do zmroku jeżdżę po malowniczych alpejskich trasach a trzeci dzień to powrót do Gdańska.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-05 20:05:19 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 468
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
maciej_pk napisał(a):
Trochę mi się śmiać chciało widząc takie argumenty ale może faktycznie są osoby, które nie potrafią jeździć wolniej motocyklem.

Mam kolegę który jeździ w sposób dla niego komfortowy. Po raz pierwszy jechałem z nim. Dobrze że mam 140KM. Inaczej by mnie zgubił. On nie patrzy na licznik po prostu się wyłącza i jedzie. Powiedział mi skoro widzi mnie w lusterku to jedzie po swojemu :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-05 20:38:35 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Cimaj napisał(a):
On nie patrzy na licznik po prostu się wyłącza i jedzie.

Wlasnie zsiadlem z moto i wstyd sie przyznac - ale tez tak teraz jezdze....
Po miescie wolniej ale pfc nie 50...ale poza terenem jade tyle ile mi muzyka w sluchawkach pozwala i widocznosc do przodu :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-05 21:04:04 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Ja wczoraj jadąc polną drogą (okolice jeziora Jełguńskiego), rozglądając się za celem mojej podróży nagle zobaczyłem na środku drogi łosia, który chyba był mniej zdziwiony niż ja. Niestety z wrażenia długo mi zajęło wyjmowanie telefonu z uchwytu i łoś powędrował dalej. Było to dość daleko od szosy ale konfrontacja z takim zwierzęciem dla motocyklisty może skończyć się tragicznie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-05 21:13:58 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
marcingda napisał(a):
Blue7, narobił mi takiej ochoty z tymi Alpami, że zastanawiam się sam nad błyskawicznym wyjazdem. Jeśli wyrwę się na dwa dni w polskie góry to na trzy dni w Alpy też powinno mi się udać.
Jeśli bym jechał to do Salzburga (z Gdańska dojadę bez problemu) następny dzień od rana do zmroku jeżdżę po malowniczych alpejskich trasach a trzeci dzień to powrót do Gdańska.
Mam plan na najbliższe 3 dni, max 5 będzie trwała ta wycieczka. Ogólnie to największe wyzwanie to znalezienie sensownego noclegu w Alpach i po drodze, jak to się uda to jesteśmy w domu bo ceny tak od ręki są nieco zwalające z nóg. Nocleg dla dwóch osób to przeciętnie 400-1000 zł za jedną noc. Mnie udało się w okolicach Densdorfu znaleźć pokój w domku w górach za dwe noce 85 euro dla dwóch osób - zwykle to w tej cenie jest tylko jedna noc i mamy tam wszystko co niezbędne. Gorzej wygląda sprawa po drodze bo nie chcemy tym razem gnać 1000 km na jeden strzał i na pograniczu czesko-austryjackim też jest drogo i nic specjalnie zachęcającego. Chyba jestem zbytnio przyzwyczajony do południowych realiów gdzie łatwo znaleźć świetne miejscówki. Fajną opcją są domki takie małe mobilne na campingach po około 35 euro ale nie znalazłem nic w interesującej mnie lokalizacji. Jadę na kilka dni a kombinowania więcej niż na całe wakacje w Cro ale zachciało mi się atrakcji to mam już przed wyjazdem :D.
Ogólnie to postawiliśmy sobie za cel Wjechać na Glossglockner i przejechać przełęcz o tej samej nazwie, do tego blisko mamy do fajnych tras na granicy z Włochami i w zależności od tego jak zagospodarujemy czas to może uda nam się i jedno i drugie. W Alpy wjedziemy od południowej strony a wyjedziemy północną na powrocie tak jak marcingda mówił kolo Salzburga i jak na taki pierwszy raz to będzie OK. No chyba, że się zatracimy w górach to jeszcze dzień może przedłużymy ale ten wyjazd to na spokojnie w celach rozpoznawczych.

Trzymajcie kciuki jutro startujemy :) :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-05 21:23:41 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Szerokiej drogi :!: :!: :!:

co do noclegów to prawidłowość jest taka, że im mniejsza miejscowość tym nocleg droższy
w Berlinie czy Monachium hotele są w dużo niższych cenach niż w małych miejscowościach a tym bardziej w Alpach


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-05 21:42:56 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Blue7 szerokości, czekamy na relację z wypadu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-05 21:53:24 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Hehe nie ma sprawy postaram się wrzucić jak będzie co i gdzie, mam mieć dostęp do WiFi. Na szczęście kamień z serca mam spanie w Brzecławiu bo gospodarz potwierdził pobyt 5 minut temu przed granicą z Austrią więc jutro rozsądne 600 km na luzie i bez spiny. Nie będę się spieszył tez rano bo ma być u mnie tylko 6 stopni więc o 9 start i zwiedzimy tez zakątki Polski gdzie jeszcze nie byliśmy a mianowicie Bielsko-Biała.
Trzeba korzystać bo to ostatni chyba względnie termin ja takie wyjazdy gdyż robi się zimno i zawierucha się zacznie jesienna z obostrzeniami.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-05 22:24:31 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Mnie już żona sprowadziła na ziemię :oops: Więc będzie ekspresowy wyjazd do Wisły, trasa tak jak pisał Rhazz i powrót do Wisły przez Szczyrk. Jeśli następna niedziela i poniedziałek będą takie ładne jak zapowiadają, to wybiorę się w te dni.
Hotele w Wiśle są w cenach alpejskich :oops:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org