Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Chorwacja 2011
PostNapisane: 2011-02-10 16:57:41 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-01-11 14:26:47
Posty: 6
Lokalizacja: Środa Wlkp
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 s2 2007
Witam wszystkich serdecznie,

Mam wielką prośbę, w maju tego roku wybieramy się ze znajomymi na wyprawę do Chorwacji. Jest to już nasz kolejny wypad, ale tym razem chcemy wszystko przygotować znacznie wcześniej.
Jeżeli ktoś z Was był w Chorwacji i dysponowałby adresami jakiś hoteli bądź miejsc, gdzie można się zatrzymać no i oczywiście chciałby się podzielić swoją wiedzą to byłbym bardzo wdzięczny:)
Ważne jest też to aby nikt nie miał nic przeciwko motocyklom...
Poniżej zamieszczam link do naszej planowanej trasy, głównie chodzi mi o noclegi w okolicach Makarsiej oraz Opatiji.
http://tinyurl.com/65e4z8h

Jeżeli jeszcze ktoś może się podzielić miejscami, które warto zobaczyć to również będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam,
Jacek


Ostatnio edytowano 2011-02-16 01:12:03 przez dzako666, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chorwacja 2011
PostNapisane: 2011-02-10 16:57:41 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2011-02-10 21:36:55 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-02-14 19:59:18
Posty: 79
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fazer FZ 6 S
Stary-najlepszy jest sponton :arrow: Spalem tam i w hotelu,i na campingu i na plazy, u ludzi obok miedzynarodowej drogi :lol: Jedz gdzie Cie oczy poniosa i bierz poprawke na noclegi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-02-10 22:23:10 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-01-11 14:26:47
Posty: 6
Lokalizacja: Środa Wlkp
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 s2 2007
Dzięki kolego za radę i uwierz mi, że z chęcią bym tak zrobił, niestety koledzy biorą balast na plecy i ja jestem też zmuszony swoją zabrać, a te kobitki to myślą tylko o hotelu.

Kurcze dobrze by było znaleźć jakiś w miarę tani kemping i tam się zatrzymać.

Jakbyś miał jakiś namiar tel albo chociaż adres to dalej jakoś sobie poradzę.

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-02-13 09:54:44 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-02-14 19:59:18
Posty: 79
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fazer FZ 6 S
hej wejdz na to i moze cos sobie wybierzesz ?
http://www.google.pl/search?sourceid=na ... cja+hotele
lub to
http://www.google.pl/search?sourceid=na ... tija+hotel
na pewo cos sobie wybierzecie :arrow:
kempingi po drodze,tanie,czyste,przynajmniej ja na takie natrafialem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-02-13 10:09:40 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-01-11 14:26:47
Posty: 6
Lokalizacja: Środa Wlkp
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 s2 2007
Dziękuje Ci kolego za odpowiedź.

Miałem nadzieję, że więcej ludzi się odezwie i zechce pomóc. Podzwonię po tych hotelach ale i tak postaram się namówić resztę aby poszukać czegoś na miejscu.

Dzięki jeszcze raz bardzo!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-02-13 13:08:25 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-12-08 09:33:58
Posty: 446
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 2002
Zawsze intrygowały mnie te pomysły wyjazdu motocyklem do Chorwacji, gdy jedzie się w temperaturze dochodzącej do 40 st C. Gdzie tu przyjemność?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-02-13 22:48:30 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-01-13 21:53:57
Posty: 45
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer FZ6 S2
Byłem w zeszłym roku w Chorwacji. Jechaliśmy na 4 motory. Kwaterę znaleźliśmy na miejscu, nie ma z tym problemu. Jak chcesz apartament, mam najprawdopodobniej namiary (muszę poszukać). Mieszkaliśmy w 5 osób, motory pod dachem. W Makarskiej zrobiliśmy sobie bazę wypadową. Warto pojechać na Biokovo ( jedno popołudnie). Poza tym w każdy dzień inny wypad. Dubrownik, Hvar, Brać, Korcula i trochę leżenia na plaży. W drodze powrotnej zahaczyliśmy o Mostar i Sarajevo w Bośni.
Jakbyś miał jakieś pytanie, pisz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-02-13 23:33:57 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-08-16 19:46:14
Posty: 487
Lokalizacja: Wwa/B-stok
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: TnT
Ja tam korzystałem z tego:
http://www.eurocamps.net/

Może się przyda. Są linki do stron, tam można sprawdzić warunki i ceny. Czasem są opinie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-02-14 12:17:08 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-09-06 10:15:23
Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6-S
Dwa razy byłem w Chorwacji samochodem z rodziną(żona +dwójka dzieci), co prawda w latach 2002 i 2004 i zawsze było na żywioł. Z noclegami nigdy żadnych problemów, praktycznie wszędzie są kwatery(apartamenty) do wynajęcie. Jak jechaliśmy na Krk, to do Opatiji dojechaliśmy po 20.00 i żeby znaleźć nocleg, wystarczyło zjechać z głównej i rozejrzeć się trochę za tabliczkami o kwaterach. W pierwszym miejscu już mieliśmy nocleg w fajnym pokoju, łącznie z parkingiem na terenie posesji. Podobnie było jak wracaliśmy ze Splitu i wypadł nam nocleg koło Karlovac, pierwszy dom z tabliczką i nocleg. Z tego co wiem z własnego doświadczeni i opowiadań znajomych to nikt nie miał problemów ze znalezieniem kwater, zwłaszcza na wybrzeżu. Wyjazdy były w okresie lipca i raczej jak dla nas było wtedy drogo, dlatego sam pobyt był na polach namiotowych.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-02-16 00:57:27 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-01-11 14:26:47
Posty: 6
Lokalizacja: Środa Wlkp
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 s2 2007
Dzięki bardzo koledzy, na pewno skorzystam z uwag i już w zasadzie przekonałem większość, a jest nas 6 osób, aby poszukać czegoś na miejscu. Warto się zapewne zorientować w cenach i możliwościach, dlatego też dziękuje Żuku za link:)

Co do MarcinNa, to też nie rozumiem tych ludzi co jadą w 40 stopniowych upałach:)
Dlatego też my wyjeżdżamy 2 maja, aby czerpać przyjemność a nie wycierać jajka od potu a dziewczyny coś tam innego:)

Chcemy też trochę wszystko poukładać bo planujemy 12 dni podróży i dobrze sobie poukładać taką podróż.

Poza tym mamy też w planach wyjazd na północ Francji, ale to dopiero we wrześniu i na razie tylko na 2 motocykle i tylko męski wyjazd:)

Jakbyście mieli jeszcze jakieś propozycje to proszę rzucać pod ten temat. Może nawiążą się jakieś ciekawe tematy i uda się coś wykombinować wspólnie na Forum, a może jeżeli kogoś by to ciekawiło mogę zdać relację z wyprawy.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-02-17 16:24:13 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2011-02-17 16:16:38
Posty: 0
Płeć: Mężczyzna
Spontan mówicie - ok ale chociaż troche trzeba się rozjerzeć, chociazby po to, żeby wiedzieć na jaki wydatek się przygotować :) Moze to nie do końca jest spontan, ale trudno :D
Ja też się rozglądam za jakimś znośnym noclegiem i w znosnej cenie, ale takie błądzenie po googlach to strata czasu, także teraz przerabiam różne wyszukiwarki noclegów, bo jest ich już troche, ostatnio znalazlem to: http://www.adria24.pl/ ale jakos brakuje czasu, żeby przejrzeć, zrobie to jutro :roll:
Ale widze ze jest tam troche kempingów :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-02-17 18:20:10 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-04-06 14:46:35
Posty: 78
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak...
Ależ mi narobiliście ochoty na wypad w kierunku południa ;-)
W 2009 zrobiłem spontan i w ciągu dwóch dni przygotowałem się na trasę po Skandynawii, kto wie, może w tym roku też coś takiego wypali...

A swoją drogą to myślę, że w dzisiejszych czasach mając kartę kredytową, namiot można bez problemu znaleźć coś przyzwoitego na miejscu, planując tylko ogólnie miejsca, które chce się zobaczyć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-02-18 16:31:12 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-09-06 10:15:23
Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6-S
grisha napisał(a):
A swoją drogą to myślę, że w dzisiejszych czasach mając kartę kredytową, namiot można bez problemu znaleźć coś przyzwoitego na miejscu, planując tylko ogólnie miejsca, które chce się zobaczyć.

W zasadzie zawsze tak jeździłem i na miejscu wybierałem potrzebną gotówkę, czy to była Słowacja, Chorwacja czy Bułgaria, natomiast gdyby wypadł jakiś przejazd przez Rumunię to jednak radzę zabrać ichniejszą kasę. Mnie orżnęli przy tankowaniu, powiedział że terminal nie działa(nie zapytałem wcześniej) i tylko gotówka, więc zapytałem się czy może być euro lub dolar, więc podał mi przelicznik i dopiero jak wróciłem do samochodu i przeliczyłem na PLN. to wyszło o około 30% drożej niż normalnie, a z dróg(poza głównymi) i noclegów u nich też nie mam najlepszych wspomnień, więc ostrzegam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-03-05 00:42:46 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2007-09-22 20:05:58
Posty: 1077
Lokalizacja: Ełk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki SV1000S
Na jak długo jedziecie?
Duża ekipa?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-03-06 21:46:32 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-03-07 18:03:10
Posty: 35
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: yzf - r6
Ja byłem we wrzesniu 2010, najlepiej noclegu szukać wieczorem, ludzie na parkingach przy trasie sami podchodzą ze zdjęciami swojej kwatery i proponują CI nocleg, były przypadki, że cenę dało się zbić z 20 na 7,5 euro na osobę - pokoje z klimą, tv, łazienką, kuchnią (warunki świetne) podobnie w maju jak i wrześniu to nie jest pełnia sezonu, więc można się nieźle targować. Jak chcesz mieć taniej i żeby plecaki Wam nie gdakały można przejść się z rana po prywatnych domach, ludzie w większości przypadków mieszkają tam na górze a cały parter wynajmują, jest wtedy taniej niż w hotelach a warunki są niezłe- często łatwiej się z nimi dogadać po polsku niż angielsku:). Ja nie miałem złych przygód z chorwatami, wydają się uprzejmi i lubią częstować polaków i ruskich alkoholem:) byłem na totalnym spontanie i gorąco polecam podobne podejście do tematu


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org