Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-07-30 23:40:50 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Grunt to dojechac do wegier czy nie wiem jak jedziecie. Dosc irytujaca na ten moment jest slowacja bo duzo remontow drog i objazdow gdzie trudno sie polapac. Mnie jazda tam bardzo wkurzyla i byla bardzo czasochlonna. Jezeli wyjedziecie wczesnie rano to na wieczor dojedziecie do wybrzeza na Chorwacji, nie mniej jednak warto pamietac w trudnych chwilach, ze to co zobaczycie tam wynagrodzi te trudy ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-07-30 23:40:50 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2015-07-30 23:45:16 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2014-09-23 10:14:43
Posty: 74
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: yamaha fz1 fazer
ja jade na brno - wieden - graz - maribor - zagrzeb - i dalej autostrada niemal do samej makarskiej.

droge znam, bo jade tam juz 4 raz, z tym ze ostatnio bylem chyba z 5 lat temu i pewnie porobili jakieś nowe autostrady (wtedy byla w budowie, chyba koło wiednia, ale dokładnie nie pamiętam),

W razie "W" to namiot będzie na pokładzie, więc "wybudowanie domu" zajmie chwilę i można odpoczywać

pzdr

darek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-07-30 23:48:14 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
Spokojnie powinniście dać radę, ja na fz1 robiłem nie raz po 1300km i więcej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-07-30 23:54:08 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
darekfz1 jak bedziesz planowal namiot wez porzadne grube sledzie albo chociaz maly mlotek bo tamtejsza ziemia jest jakby zamurowana ;) co przezylem z tego powodu to moje, dobrze jest sie przygotowac pod tym katem zeby oszczedzic czas i nerwy.

Powodzenia no i czekamy na foty ;)!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-07-30 23:55:27 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2014-09-23 10:14:43
Posty: 74
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: yamaha fz1 fazer
ja na fzs 600 zrobiłem 1600 km za jednym razem, ale na FZ1 po 150 już się wiercę a po 200 szukam parkingu, więc dobrze nie wróży przed taką trasą...

ale twardym trza być, nie miętkim, więc myślę że jakoś dam radę, pytanie jak żona to zniesie...

pzdr
darek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-12-01 23:16:58 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-11-05 17:05:58
Posty: 87
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1 i Z750
Ktoś może wie kiedy startuje sezon namiotowy w Chorwacji? Tzn. od kiedy pola namiotowe są otwarte? Ja planuje się wybrać w połowie maja Chorwacja/Czarnogóra i tak już powoli zaczynam planować wyjazd. Nie wiem czy brać namiot czy nastawić się na jakieś pensjonaty tylko.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-12-01 23:31:21 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
wafel od maja a na niektórych campingach już od kwietnia są możliwe noclegi więc spokojnie w tych miesiącach coś znajdziesz i wybór będzie baaardzo duży. Namiot czy apartament zależy od tego co chcesz robić, czy być na miejscu czy codziennie gdzieś indziej. Pensjonaty jeszcze nie będą takie drogie jak w sezonie a i pogoda bywa niepewna wczesną wiosną więc też jest to dobra opcja. Ja osobiście czuję klimat campingu 10 metrów od wody bardziej niź apartamentu ale wtedy gdy jest pogoda, słońce i wszechobecne bikini ;) W Czarnogórze nie polecam campingu bo jest niezbyt bezpiecznie, w cenie chorwackiego campingu masz tam świetne apartamenty w super lokalizacjach.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-12-02 14:02:09 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-11-05 17:05:58
Posty: 87
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1 i Z750
planuje wybrać się w maju, bo nie lubię jeździć na moto w temp. większej niż 30C. Chcę się też dużo przemieszczać i nocować w różnych miejscach, a wiadomo, że na campingu większa szansa na miejsce do spania. Z drugiej strony maj to nie sezon więc może w ciemno się tam wybrać i nie będzie problemu ze znalezieniem noclegu w apartamencie?
Zawsze to odpada spory bagaż-namiot, śpiwory itp.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-12-02 14:46:26 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
wafel napisał(a):
Z drugiej strony maj to nie sezon więc może w ciemno się tam wybrać i nie będzie problemu ze znalezieniem noclegu w apartamencie?

Słyszałem takie opinie od osób, które były w CRO, że poza sezonem spokojnie można jechać w ciemno z takim nastawieniem na apartamenty w różnym standardzie. Czytałeś tak poza tym forum Cro.pl? Tam jest skarbnica wiedzy na te tematy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-12-02 16:38:32 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
michal.m napisał(a):
Czytałeś tak poza tym forum Cro.pl? Tam jest skarbnica wiedzy na te tematy.
To prawda, choć czytałbym to forum trochę z dystansem bo w niektórych kwestiach mocno tam przesadzają.
wafel maj i czerwiec to idealne miesiące nie tylko ze względu na zazwyczaj ładną pogodę ale też niższe ceny i umiarkowaną ilość turystów. Kij ma jednak dwa końce jak jest chlodniej to woda do kąpieli nie będzie super ciepła :) od pierwszych dni lipca robi się tłoczno no i ceny idą w górę. Ja byłem w Chorwacji i Czarnogórze końcem czerwca i początkiem lipca i pogoda była idealna, gorąco ale jeszcze znośnie - inna sprawa, że na południu upały tak nie dokuczają jak u nas ze względu na klimat. Od pierwszych dni lipca widać było masy ludzi jadących na południe i już tak luzacko nie było jak przed tygodniem.
Ja bym mimo wszystko nie rezygnował z namiotu i ile razy będę wracał do CRO to zawsze go wezmę bo camping to super sprawa, szczególnie tam, gdzie nie ma apartamentów a są bajeczne zatoki i plaże. Apartament na jedną noc średnio chcą wynajmować choć w maju może nie będą tak kręcić nosem. Namiot rozkładasz gdzie chcesz, czasem tylko się już tego nie chce robić dziesiąty raz z rzędu. Warto wziąć dodatkowe albo odrazu kupić mocne śledzie, bo tamtejsza ziemia jest kamienista + mały młotek (poważnie!) :)
Poza tym Cro i Mne to istny raj, warto pojechać. Niebawem wrzucę moją relację to będzie można obejrzeć ciekawy materiał 8)
Jedno jest pewne - można śmiało jechać w ciemno i szukać noclegu dokładnie tam gdzie się jest. Gonitwa za noclegami to nieporozumienie gdy połowa lokali i campingów jest pusta. Jak złapie Cie deszcz to bierz apartament awaryjnie, natomiast w słoneczne dni warto mieszkać 10 metrów od wody ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-12-02 17:20:02 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-11-05 17:05:58
Posty: 87
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1 i Z750
Dzięki panowie za podpowiedzi. Będzie to mój najdłuższy wyjazd na moto z żonką i wole popytać ludi, którzy byli z podobnym nastawieniem jak ja.

Mam nadzieje, że moja luba przeżyje podróż po 600-800km/dzień. Wcześniej jak jeździła ze mną na Z750 (był bardzo niewygodny w porównaniu do FZ1), to już po 80 km chciała robić przerwę. Ja robię z reguły przerwy jak jadę samo co tankowanie:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-12-02 17:43:41 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
Ja bym polecał po drodze zobaczyć Medjugorie i Mostar, raptem może ze 150km nadrobisz więcej, odbijasz z autobahny na samym prawie jej końcu poniżej Makarskiej jeszcze. Albo pierwsza połowa maja, albo wrzesień. My byliśmy teraz we wrześniu i pogodowo bajka. 18-30, może raz było pod 40 stopni w Dubrovniku.

Ja tam wolę mieszkać 5 metrów od plaży , w apartamencie w cenie tańszej niż w Mielnie :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-12-02 17:57:43 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
wafel my na FZ6 S2 z plecaczkiem daliśmy radę, choć gdybym miał taką kanapę jak teraz to byłoby trochę lżej. Warto dać te kilkadziesiąt złotych za wymianę wypełnienia i wymodelowanie siodła żeby jechało się wygodniej niekoniecznie zmieniając poszycie.
Trochę nie bardzo widzę przejazd 800km po drodze przez Słowację jeżeli jest tak rozkopana jak w tym roku na wakacjach. Skąd startujecie i czy planujecie nocleg zanim dojedziecie do Chorwacji?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-12-02 18:18:20 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-11-05 17:05:58
Posty: 87
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1 i Z750
Jadę aż ze Szczecina i pierwsza przerwa najprawdopodobniej- Wiedeń. Następnie Chorwacja na 2-3 dni i myślałem tutaj o wodospadach KRK i Dubrovniku. Polecacie jeszcze jakieś ciekawe miejsca?
Docelowo ma być Czarnogóra i myślę tutaj o Kotorze lub świętym Stefanie. Później zobaczyć jeszcze rejony Doni Štoj i uderzyć na rzekę Tara. Chcę jechać na min 2tyg. i być może jeszcze zaliczyć Bośnię i wracać już powoli do PL


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-12-02 19:05:57 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Fajna trasa jak na 2 tygodnie to jest w czym wybierać :) ja polecam na północy Chorwacji zawitać na zatokę Zavratnica, w okolicach Makarskiej wjazd na Sveti Jure. Dubrovnik żeby zobaczyć to trzeba trochę więcej niż jeden dzień ale warto. Trochę na południe zatoka umarłych hoteli czyli Kupari no i dalej to zatoka Kotorska i miasto Kotor. Jeżeli by Wam się chciało to warto pomyśleć o wyspach Hvar i Korcula :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org