Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-08-26 08:22:43 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-04-02 10:30:57
Posty: 7
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YAMAHA FZS 600
Witam,
W zeszłym roku z Lubą trochę pozwiedzaliśmy, pyknęliśmy 5000km Fazerkiem po Bałkanach :) Tylko czasu brakuje żeby opisać ale udało mi się filmik zmontować, to się pochwalę.
https://youtu.be/7meSesPkjZY

Polecam Albanię póki jeszcze nie zabudowali całego wybrzeża.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-26 08:22:43 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2016-08-26 12:23:18 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-11-05 17:05:58
Posty: 87
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1 i Z750
Połowę miejsc kojarzę;) Fajna wyprawa.
Jak Twój łańcuch wytrzymał te 5kkm? Musiałeś naciągać?
Sarajewo niestety tylko przejechałem, bo cały dzień padało i jakoś nie miałem ochoty wjeżdżać do centrum. Ogólnie jakoś Bośnia wydawała mi się mało przyjazna. Może to dlatego, że z Czarnogóry wyjechałem, gdzie raczej była ogólna życzliwość. Do Albanii już nie dojechałem. W Czarnogórze napotkani motocykliści odradzali mi jazdę tam...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-26 14:46:26 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Super film, tak wciaga ze ledwo sie wkrecisz a juz koniec - powinien byc przynajmniej dwa razy dluzszy ;) gratulacje z powodu zareczyn, co to za góra na której się to wydarzylo? Widac ze masz oko do zdjec, to jedno nocne nad miastem naprawdę extra. Oby więcej takich filmów i wyjazdów w przyszłości. Ile trwał taki wyjazd jak Wasz?

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-27 08:59:14 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-04-02 10:30:57
Posty: 7
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YAMAHA FZS 600
My byliśmy 3 tygodnie, ale 5 dni z tego spędziliśmy nad morzem w Albanii, 2 w górach, 3 w Macedonii i chyba z 3 w Makarskiej.
Przebieg trasy:

Jest jeszcze parę ciekawych miejsc po drodze, w których byliśmy wcześniej więc tym razem je ominęliśmy np. w Czarnogórze, Boka Kotorska, czy góry Durmitor, w BiH bardziej mi się podobał Mostar niż Sarajewo. Zachęcam do przeczytania relacji z wypadu do Czarnogóry
http://tripblog.fidura.i365.pl/index.php?strona=20130901_p1.html

Noclegów szukaliśmy zawsze na miejscu, problemów raczej nie było, z wyjątkiem Zadaru gdzie ciężko było coś znaleźć w rozsądnych pieniądzach. Z tym że my jeździmy we wrześniu jak już niema takich tłumów.
Przy wodospadach Kravica w BiH właściwie był jeden dom, który oferował noclegi, akurat było miejsce. Niemniej może lepiej sobie zarezerwować, ewentualnie było trochę terenu na namiot.

Albanii nie ma się co obawiać, na południu wyraźnie widać wpływy Greckie, hotel (Caliope) w którym mieszkaliśmy prowadziło miłe greckie małżeństwo. Za 20 euro, mieliśmy dwa pokoje z aneksem kuchennym i łazienką, tarasem, nawet sprzątali i ręczniki wymieniali. W Beracie mieliśmy pokój zaraz przy meczecie poza nawoływaniem nie było żadnych uciążliwości. Nocami też trochę łaziliśmy i nikt nie zaczepiał.
Drogi są raczej dobre i powstają ciągle nowe, może nie jest to standard europejski i trzeba spodziewać się nie spodziewanego np. na autostradzie wiadukty, bywało tak że wiadukt im się trochę wyżej zrobił i jak się zaczyna to jest taka dość ostra górka że można by wyskoczyć :D Na odcinkach górskich często można spotkać kamienie na drodze. No i trzeba uważać na innych kierowców bo czasem dziwne manewry odstawiają. Ponoć lepiej się nie pchać w góry północne, my dlatego poszliśmy w góry od strony Czarnogóry choć początkowo miało być od strony Albanii.

Polecam też Macedonię, Ochryda fajne miasto piękne jeziorko i ceny bardzo przystępne.

wafel napisał(a):
Połowę miejsc kojarzę;) Fajna wyprawa.
Jak Twój łańcuch wytrzymał te 5kkm? Musiałeś naciągać?
Sarajewo niestety tylko przejechałem, bo cały dzień padało i jakoś nie miałem ochoty wjeżdżać do centrum. Ogólnie jakoś Bośnia wydawała mi się mało przyjazna. Może to dlatego, że z Czarnogóry wyjechałem, gdzie raczej była ogólna życzliwość. Do Albanii już nie dojechałem. W Czarnogórze napotkani motocykliści odradzali mi jazdę tam...


Moim zdaniem Bośnia ma piękne drogi pod względem widokowym, ludzie też przyjaźni, kiedyś nawet jak staliśmy na poboczu i się pożywialiśmy zatrzymał się Koleś na fazerku i nas na kawę zaprosił na swój koszt i poopowiadał o walkach jakie tam były na tych terenach. Ale tu rada ani z Chorwatami ani z Serbami ani z Bośniakami nie ma co w rozmowie oceniać kto miał rację w tej wojnie. Odnośnie jazdy w Albanii jw.

blue7 napisał(a):
Super film, tak wciaga ze ledwo sie wkrecisz a juz koniec - powinien byc przynajmniej dwa razy dluzszy ;) gratulacje z powodu zareczyn, co to za góra na której się to wydarzylo? Widac ze masz oko do zdjec, to jedno nocne nad miastem naprawdę extra. Oby więcej takich filmów i wyjazdów w przyszłości. Ile trwał taki wyjazd jak Wasz?

Pozdrawiam :)


Dzięki za miłe słowa. Z górą wyszło trochę śmiesznie bo miała być Zla Kolata (najwyższy szczyt tych gór) tylko ciężko z mapami tych gór i oznaczeniami szlaków, ale pod szczytem spotkaliśmy jakiegoś Albańskiego przewodnika i się go spytaliśmy, to nas tak poprowadził że wylądowaliśmy jak się później okazało po analizie GPS na Maja e Kolatës (2 528 m n.p.m) A pytaliśmy dwa razy bo nam coś nie pasowało, no ale gościu był tak pewny że stwierdziliśmy, że wie co mówi. Ale ogólnie śmiejemy się że się oświadczyłem w Górach Przeklętych :) Napęd akurat miałem nowy, chyba raz coś tam podciągnąłem no i smarowanko codziennie.

Przygotowujemy relację na bloga jak będzie gotowa to na pewno się z Wami podzielę. Na pytania chętnie odpowiem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org