Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-05-14 20:35:51 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2012-09-10 12:40:16
Posty: 761
Lokalizacja: GDA.... czwarte miasto :)
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
zoltar24, i dobrze wszystko robisz, nic mu nie będzie :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-14 20:35:51 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2016-01-21 22:04:00 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-01-21 21:48:34
Posty: 14
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6N S2
Witam Kolegów

Podam sposób, w jaki ja rozwiązałem problem z wentylatorem i obyło się bez kupna nowego, a raczej używanego sprawnego, bo nowego raczej się nie dostanie, chyba ze w serwisie za bagatelną cenę. Dwa tygodnie temu kupiłem FZ6 S2 2007 rok, okazało się, że wentylator tylko tylko się kręci z dużymi oporami i można go swobodnie zatrzymać palcem, oczywiście temperatura osiągnęła już ponad 100 stopni. Wentylator wymontowałem i rozebrałem na części pierwsze, całe szczęście jest taka możliwość. Na pierwszy rzut oka jedna szczotka do wymiany, ponieważ była wyrobiona i nie odbijała ja sprężynka w gnieździe, do wymiany były też łożyska ze względu na spory luz. Łożyska dostałem bez problemu w najbliższym sklepie, bo są standardowe. Ze szczotkami był większy problem, ale zmierzyłem suwmiarką starą szczotkę i dobrałem coś na allegro, gdy przyszły lekko podpiłowałem i pasuje jak ulał. Wentylator złożyłem i podpiąłem na krótko do akumulatora, działa aż miło. Dzisiaj został zamontowany w motocyklu, czekam tylko jak pogoda się poprawi i włożę akumulator, żeby przetestować na odpalonym silniku. Co do samej wymiany wentylatora największy problem był z wyciągnięciem na zewnątrz kostki połączeniowej, a później jej włożenie. Przy ponownym montażu najlepiej wypiąć styki i przeciągnąć sam przewód, a dopiero później przez otwór w ramie nałożyć i podpiąć kostkę. Przy spokojnej pracy czas ok 1,5-2 godziny na demontaż i później tyle samo na montaż. Niestety nie zrobiłem zdjęć czego teraz żałuję, ale jeżeli ktoś będzie potrzebował pomocy pisać śmiało. Samemu spokojnie można zregenerować wentylator oczywiście jeżeli wirnik jest w dobrym stanie.

mail: olej1989@o2.pl

Pozdrawiam
:moto:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org