Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-03-23 20:24:06 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-03-22 18:57:32
Posty: 11
Lokalizacja: SPI
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 Fazer S2
Witam,

stoję przed wyborem zakupu dwóch fazerek:

1. 2005 rocznik: czarna, srebrny silnik z owiewką (wersja fazer)

2. 2005 rocznik: czarna, czarny silnik bez owiewki (wersja fz6)

Bardziej podoba mi się wersja czarna bez owiewki, jednak dużo wyżej niż walory estetyczne stawiam użyteczność. Z pewnością dokładałbym sporą szybę do wersji bez owiewki. Moje pytanie brzmi: jak ma się porównanie parcia wiatru na motocyklistę w fazerce z fabryczną owiewka (wersja fazer) z fazerką bez owiewki, ale z zamontowaną szybą.


Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-23 20:24:06 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2015-03-23 20:32:07 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Wersja S jest bez porównania względem N, tzn. nawet ze standardową szybą Ska będzie dużo przyjemniejsza niż Nka z akcesoryjną. Tak samo przekłada się to na jazdę w deszczu, kierowca mniej zmoknie. Jeżeli dodatkowo zechcesz rozwijać odległości i przyspieszać tempo jazdy masz do wyboru kilka różnego rodzaju szyb, które sobie dobierasz do preferencji.
Druga sprawa to światła, jak zrobisz w Sce dwie lampy tak jak większość chyba robi to masz efektywność lamp jak w samochodzie i ciężko tutaj dyskutować nawet.
Kolejna rzecz to obecność czaszy, gdzie możesz sobie pochować wszystkie gniazdka USB, włączniki, jest gdzie zamontować wyświetlacz biegów, wyłącznik drugiej lampy jakby co, wszystko ładnie obudowane i nie zalewa tego woda. W Nce musisz wszystko mieć na kierownicy.
Po prostu pod tymi względami wersja S jest praktyczniejsza pod każdym kątem on Nki. Ja też kiedyś jak jeszcze nie myślałem o moto to Nki mi sie na mieście podobały, bo lampa ładnie wygląda. Ale później jak zobaczyłem S2 to nie było dyskusji i teraz kiedy trochę rozwijam dobytek to Ska pokazuje swoją przewagę. Jednak jeżeli ktoś jest zagorzałym zwolennikiem Nki to będzie z pewnością gotów pokochać swój sprzęt nawet z wadami względem wersji S. Jeżeli myślisz o jakiejkolwiek dalszej jeździe turystycznej to wzięcie N to strzał w kolano, Ska jest do tego stworzona.
Jeżeli standardowo wersja S jest zbyt mało atrakcyjna to przecież koledzy montują ksenony i różne cuda, że i tak lepiej wygląda niż N, kwestia wtedy $ bo możliwości jest sporo :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-23 21:20:20 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-03-22 18:57:32
Posty: 11
Lokalizacja: SPI
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 Fazer S2
Dziękuje za bardzo wyczerpującą odpowiedź. Na motorze nie chce zapinkalać tylko cieszyć się turystyką (nawet tą dalszą). W takim razie Yamaha FZ6 Fazer Czarna 2005 rok.

Edit: Nie chcę otwierać następnego wątku- poniżej pokażę Fazerkę, którą chcę kupić. W porównaniu z oryginałem (http://cdn.yamaha-motor.eu/design-cafe/ ... ck%20(DNMB)_PS%2001.jpg) ma inne kierunkowskazy (białe) to normalne?

http://aghmotors.otomoto.pl/yamaha-fz-y ... 31490.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-23 21:29:50 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
jacoslav popraw pierwszy link bo nie da się otworzyć, jest niekompletny.
Edit:
Ten z drugiego linku trochę zmęczony życiem i prawie na pewno nie ma oryginalnego przebiegu. Opony nie są oryginalne, lewy dekiel trochę drapnięty i crash. Trzeba by bardzo dokładnie obejrzeć ten egzemplarz. Cena do przyjęcia chyba tak wstępnie za taki stan ale radziłbym dobrze go prześwietlić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-24 10:35:53 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-03-22 18:57:32
Posty: 11
Lokalizacja: SPI
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 Fazer S2
http://m.yamaha-motor.eu/eu?view=articl ... lse&page=5

Dlaczego zmeczony?

Z moich obserwacji:

Zadbany, opona wynieniona (pewnie od nowosci wymienili). Jedyny uszczerbek to lekko porysowany crashpad. Takie zuzycie wskazuje na przewrocenie przy prwdkosci max 10 kmh (moim zdaniem)

Facet daje gwarancje na przebieg i silnik. Na silnik na pol roku jak padnie zwraca kase. Zarzeka sie ze przebieg oryginalny.
3 kluczyki itp.

Co jest wg Ciebie niepokojacego?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-24 12:03:12 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
jacoslav jezeli daje gwarancje na przebieg i silnik to sie nie zastanawiaj tylko jezdz na ogledziny. Jezeli Jestes w stanie pozniej cos wyegzekwowac z tej deklaracji to bierz. To jest handlarz i takim sie nie wierzy w to co mowia po prostu bo dla Ciebie to motocykl i wymarzony sprzet a on tam widzi plik banknotów stuzlotowych. Im więcej bzdur Ci wcisnie a Ty to lykniesz tym jego banknoty sie robia grubsze. Nie wierz na slowo, sprawdz wszystko dwa razy - mowie tylko i wylacznie dla Twojego dobra.
Przypuszczam, ze kierunki sa wymienione po tej historii co lezal, warto przyjrzec sie czaszy z przodu czy byla malowana badz wymieniana. Stelaz od czaszy czesto sie wygina w takich przypadkach i plastiki do siebie nie przylegaja idealnie.
Sorry za lekko sceptyczna moja ocene, jak na moje oko po tych zdjeciach po prostu nie mam przekonania ale czesto zdjęcia sa mylne. Nie raz slyszalem ze egzemplarz slabo zapowiadający sie w ogloszeniu byl w rzeczywistości w super stanie i ze te najgorsze egzemplarze sa najbardziej odpicowane. Jak masz możliwość podjechać to nie czekaj :) no i zawsze sie targuj!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-24 12:22:21 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-03-22 18:57:32
Posty: 11
Lokalizacja: SPI
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 Fazer S2
A brak obecnosci ksiazki serwisowej moze niepokoic?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-24 12:37:33 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
jacoslav nie bardzo bo te ksiazki nie sa do konca wiarygodne. Handlarze wycwanili sie i kupuja takie czyste ksiazeczki, dorabiaja pieczatki i wuala motocykl swiezo po serwisie za 300 euro ;) najbardziej należy się patrzec na to czy moto nie jest kradzione i na miejscu przy oględzinach wszystko sprawdzic i zweryfikowac pod wzgledem technicznym i czy moto nie jest zlozone z dwoch. Komplet kluczy tez jest wazny.

Ps. I chocby nie wiem co Ci mowili i obiecywali to wszystki plyny do wymiany po zakupie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-24 13:20:57 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Z jednej strony przy motocyklu który ma 10 lat nie wymagałbym książki serwisowej ale przy motocyklu który ma 14 tys. km już tak.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-24 13:35:46 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-04-10 10:08:54
Posty: 140
Lokalizacja: Warszawa / Płock
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer 05
Na prawdę ciężko uwierzyć w ten przebieg. 1,4tys. km rocznie we Włoszech? Jeśli tak to perełka. Powinien mieć oryginalne opony bo wątpię żeby ktoś był tak nadgorliwy, żeby wymieniał je ze względu na wiek. No i faktycznie przy takim przebiegu powinna być książka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-04-10 23:43:43 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-03-05 12:07:24
Posty: 11
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz1 fazer
ja tam mam naked i malą szybke yamaha akcesoryjną. jezeli chodzi o turystyke to nie narzekam. wizualnie nie zamienil bym tej wersij. no chyba ze chcialbym pobijac rekord szybkosci. mam niewielką szybke ale dużo daje w trasie. :o :angel:


Załączniki:
Komentarz: oto ta szybka
20150410_ss.jpg [183.48 KiB]
Pobrane 622 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org