Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-10-16 19:11:21 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-10-16 18:35:42
Posty: 2
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer S2
Witam wszystkich !

Niedawno zakupilem FZ6 Fazer S2 z 2008r. ( moje pierwsze duze moto po zdaniu kategorii A ) i zauwazylem pewnien problem.

Otoz moto zakupilem zanim zdalem prawko wiec nie mialem okazji jezdzic nim wczesniej. Podczas pierwszej jazdy mialem odczucie jakby przednie kolo nie zgrywalo sie do konca z kierownica. Zsiadlem z niego , postawilem na centralnej stopce , wyprostowalem kierownice i faktycznie - zdaje sie jakoby kolo bylo lekko przechylone na bok. Jako ze zbliza sie wymiana przedniej opony postanowilem ze sprawdze to przy najblizszej okazji u mechanika . Jednak od tego czasu zauwazylem jeszcze kilka symptomow ktore podpowiadaja mi ze albo cos sie juz wyrobilo albo ktos cos grzebal przy ukladzie sterowniczym i niedokladnie cos poskrecal.

Otoz czasami moto zdaje sie byc niestabilne . Naprzyklad podczas jazdy po wybojach czy pochylonej jezdni moto nie do konca podaza tam gdzie chce . Jest to tez widoczne przy naprzyklad ciasnych zakretach - ja skrecaam w lewo a kierownica jakby chciala uciekac w druga strone.

Poczatkowo myslalem ze ktos np. zmienial uszczelki na lagach i nie wszystko dobrze poskrecal. To wyjasnialoby kolo ktore nie jest dobrze ustawione i fakt ze tak jakby jeden lag byl minimalnie wyzej od drugiego ( sugeruje sie tym ze jedna z zakretek ktore laczy lagi z kierownica wydaje sie byc o milimetr lub poltora wyzej od tej drugiej ).

Jednak w ostatnich dniach doszedl jeszcze jeden symptom. Przy ruszaniu z jedynki a pozniej takze na dwojce slysze chrobotanie i delikatne stukanie. Ten symptom ustaje przy wiekszych predkosciach albo w przypadku gdy ruszam lagodnie . Gdy dynamicznie ruszam z jedynki , a pozniej dynamicznie przyspieszam na dwojce slysze te chrobotanie a jezeli przyspieszam lagodnie problem znika ( albo poprostu wtedy jest duzo mniej slyszalny ) . Na poczatku myslalem ze moze poprostu lancuch jest zbyt slabo napiety ( lub za malo nasmarowany ) i to on wydaje ten dzwiek ale teraz zaczyna mi sie to wszystko skladac w jedna calosc i dochodze do wniosku ze cos w ukladzie kierowniczym sie poprostu wyrobilo.

Czy ktos moglby na podstawie tych symptomow pomoc mi zweryfikowac przyczyne ? Z gory dzieki za wszelkie podpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-10-16 19:11:21 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2015-10-19 09:09:44 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
rysio024 napisał(a):
Przy ruszaniu z jedynki a pozniej takze na dwojce slysze chrobotanie i delikatne stukanie.

skad je słyszysz. jeśli z okolicy przedniego koła możliwe że masz łożysko w kole do wymiany.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-10-23 09:55:28 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-10-16 18:35:42
Posty: 2
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer S2
Bylo wiecej paniki niz tego bylo trzeba :) Tym tajemniczym chrobotaniem byl po prostu lancuch ktory wyczyscilem i nasmarowalem i dziwne dzwieki zniknely. Co do prowadzenia to w srode wymienilem przednia opone na nowa . Mechanik dodatkowo ustawil tez lagi bo tak jak podejrzewalem bylo cos nie tak i teraz moto prowadzi sie jak nowe. Byc moze stara opona tez miala w tym swoj udzial - moglabyc np zjechana troche bardziej z jednej strony.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org