Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2017-03-24 14:35:54 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2016-09-22 10:45:51
Posty: 499
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: sześć082x6 2x4 2x7
Obecne moto: BMW R1200R
Jakiś błąd - ja zdecydowanie doradzam ten, w którym będziesz się lepiej czół :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-03-24 14:35:54 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2017-03-24 14:49:19 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2332
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
wafel napisał(a):
rhazz, Twój opis dotyczy właściwie obu kasków :) więc nie wiem, o którym pisałeś

No bo kryterium jest tylko jedne - co Ci powie głowa jak założyć ten kask ;) Przez te 15min po założeniu uzyskasz wszystkie niezbędne odpowiedzi ;)
a chodziło mi o gt-air ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-03-24 15:29:05 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3816
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
wafel napisał(a):
HJC ma naprawdę wiele modeli kasków. Myślę, że konkurencja dla Nolana N86/87 będzie HJC IS17 i je można zestawiać ze sobą.

moja piękna miała N86 przez ostatnie kilka lat, jesienią na N87 zmieniła. w porównaniu z moim HJC RPHA-ST jakoś wykonania... podobna. tyle że stary N86 wciąż wygląda prawie jak nowy, ma tylko niewielkie ślady po kamykach w postaci rysek. Natomiast na moim HJC po pierwszym kamyku miałem taki odprysk lakieru że musiałem zacząć go oklejać żeby jakoś to wyglądało... i ponieważ 2 znajomych też ma RPHA ST to wiem że to nie jest prbolem jedynie mojego egzemplarza albo malowania.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-03-24 19:01:07 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2014-09-23 10:14:43
Posty: 74
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: yamaha fz1 fazer
Cytuj:
No bo kryterium jest tylko jedne - co Ci powie głowa jak założyć ten kask ;) Przez te 15min po założeniu uzyskasz wszystkie niezbędne odpowiedzi


Dokładnie.

Ja się swego czasu napaliłem na GT-air. Mierzyłem go w różnych sklepach (bo mi było głupio po raz kolejny mierzyć ten sam kask w tym samym sklepie) i w różnych rozmiarach, ale zawsze było coś nie tak, no po prostu nie leżał tak jak powinien i pierwsze, jak i kolejne odczucie było negatywne. Próbowałem się przekonać, że wszystko jest OK, ale w końcu rozum wziął górę i odpuściłem.

Poszedłem w stronę ARAIa -padło na Quantuma. przymierzyłem i od razu wiedziałem że to jest to. Decyzja zapadła od razu. Potem było tylko polowanie na okazję cenową...

To a propo przymierzania, nie podpowiedź w wyborze modelu lub marki

pozdrawiam

Darek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-03-24 22:11:43 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-05-20 22:13:24
Posty: 71
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: S1000R
Zachwyt nad GT-air'em jest znacznie przesadzony. Wywalasz 2.5k na garnek turystyczny a dostajesz bardzo głośny kask. Szkoda że jest to jedyny integral shoei-a z blędą. Ja po jazdach próbnych nie wydałbym na niego więcej niż 1.5k plnów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-03-25 10:29:39 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2014-09-23 10:14:43
Posty: 74
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: yamaha fz1 fazer
Cytuj:
Zachwyt nad GT-air'em jest znacznie przesadzony


bazowałem na testach, opiniach przeczytanych na necie i osobistej opinii gościa od którego kupowałem swojego Fazerka, a który w nim jeździł, więc wydawał się dobrym wyborem, no ale na głowie nie leżał...
pozdrawiam

Darek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-03-25 10:40:25 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-11-05 17:05:58
Posty: 87
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1 i Z750
stiven napisał(a):
Zachwyt nad GT-air'em jest znacznie przesadzony. Wywalasz 2.5k na garnek turystyczny a dostajesz bardzo głośny kask. Szkoda że jest to jedyny integral shoei-a z blędą. Ja po jazdach próbnych nie wydałbym na niego więcej niż 1.5k plnów.


Ja mam akurat dobre ceny na kaski shoei. Wiem też, że dużo osób testujących ten kask robi błąd i nie domyka szybki.
Mi się niestety nie udało załatwić testówki, żeby to sprawdzić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-03-25 22:54:56 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Bo nie wiem co takiego w Shoei jest super? fakt skorupa bardzo ładna i dobrze zrobiona ale wnętrze przypomina recykling foteli z jakiegoś tico. Na mnie NXR czy GT-Air absolutnie nie pasowały. Przypomnieć wystarczy, że nie tak dawno, bo rok czy dwa temu to właśnie ten topowy producent zrobił kask w którym nie dało się wyciągnąć wnętrza.

Jak kupowałem kask, a interesowałem się tylko top modelami to powiem, że rok temu wyglądało to tak:
HJC - dno. Śmierdziały w środku, skrzypiały, wizjer pracował jak w jakimś tanim lazerze. Poza tym w niemczech badania wykazały, że do tych kasków stosowano klej, który był szkodliwy, a przypadki zawodników MotoGP którym na oczy opadała wyściółka mówi samo za siebie, o parujących wizjerach z którymi zawodnicy mieli duże problemy to też coś mówi.
Shoei wnętrze porażka, skorupy i wizjery fajne, spasowanie dobre itp.
Shark = fajny środek, wizjer porażka szczególnie sposób otwierania.
Schuberth - też bardzo fajne wnętrze, ale drogie, słaba dostępność, kiepskie malowania

X-lite ale tylko top modele, kaski bezkompromisowe, środek - reszta może się uczyć jak to powinno być zrobione, zwłaszcza hjc i shoei, shark i schuberth podobnie ale to jednak nie to samo.

Dzisiaj kupując kask poszukałbym konkretnie modeli marki Bell nawet jakby miał przejechać pół Polski bo marka niedawno wróciła do naszego kraju, a do tego rozejrzałbym się za kaskami Scorpion.

A Arai, to Arai. Są kaski i jest Arai. Te kaski należy rozpatrywać w osobnej kategorii i porównanie ich do pozostałych to nieporozumienie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-03-26 00:50:01 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2332
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
ahamay napisał(a):
A Arai, to Arai. Są kaski i jest Arai. Te kaski należy rozpatrywać w osobnej kategorii i porównanie ich do pozostałych to nieporozumienie.

Myślę, że każdy będzie chwalił kask który na niego akurat spasował i za cholerę w taki sposób nie dojdziemy do żadnego porozumienia.
Zamiast konkretnego tematu na stronie, będzie 10stron pitolenia o niczym bo każdy swoją rzepkę skrobie i drugiemu racji nie przyzna. Myślę że tutaj możemy już to zakończyć...bo ta dyskusja prowadzi -> prosto do nikąd.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-03-26 08:58:33 
Niemowlak

Dołączył(a): 2017-02-20 09:59:38
Posty: 36
Lokalizacja: Czarnówka
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 500084083
Obecne moto: FZ6n
Też tak uważam jako autor tematu....
Zamykamy dyskusję....
Dziękuję i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-03-27 14:43:15 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2017-02-26 13:10:07
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6n S2
Cześć,
Też ostatnio miałem dylemat z kaskiem co prawda do 1000zł i tym razem szukaliśmy dla plecaczka

HJC- mierzony od TR-1 do FG-ST docelowo udało się upchać głowę w FG-17, nie zależało na blendzie, skorupa już nie z poliwęglanu, podwójne D, Pinlock w zestawie. w.g mnie najwygodniejszy środek przynajmniej w sklepie.
NOLAN - N64 jak i n87 na dzień dobry skrzypiące pianki co po 1 założeniu już powodowało pewny dyskomfort. zauważalnie skorupa większa z zewnątrz niż przykładowo w HJC
Scorpion - bywały wersję znośne ale też na dzień dobry trzeszczące wnętrze. bardzo miękkie wnętrze, które nie chciało twarzy "Złapać"

Z mojej strony też polecam HJC przez jego wszechstronność, nie wiem jak z głośnością ale domyślam się , że jak w przedziale do 1000zł
Znajomy kupił IS-17 i na swoim YZF R125 w porównaniu do starszego LS'a powiedział, że jest różnica w głośności na plus oczywiście.
PS. Zdarza się promo na RPHA-ST można wyrwać monokolory w cenie 900-999zł

Kierując się Twoim budzetem wg mnie IS-17 byłby ciekawy.

Jeszcze jest MT revenge ale nie mam pewności co do tego kasku.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-03-28 18:24:35 
Niemowlak

Dołączył(a): 2017-02-20 09:59:38
Posty: 36
Lokalizacja: Czarnówka
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 500084083
Obecne moto: FZ6n
dziękuje za kolejną wypowiedź


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-04-06 20:12:42 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-05-28 10:35:03
Posty: 17
Lokalizacja: Śląskie, Lubliniec
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6N S2
Wiem że temat oficjalnie jest już zamknięty, ale...
ja kierowałem się ilością gwiazdek w testach Sharp i pompowanymi policzkami.
Jest to duże udogodnienie gdy wyściółka się już ubije.
Myślę że ogarniesz coś z Sharpa w tej cenie ja mam s900c i nie jest źle.
Pompowane policzki są, wyściółka spoko. Blenda jest ale słaba, znaczy przyciemnia ale jest tylko ciemniej.
kask nie paruje. Tylko głośności szumu nie ocenie bo to mój pierwszy taki kask.
ogólnie wygodny i 4 na 5 gwiazdek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-04-07 09:09:06 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2332
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Kulawy napisał(a):
kierowałem się ilością gwiazdek w testach Sharp

gdzieś czytałem że tam gwiazdki się kupuje a nie dostaje :D
A odkąd zobaczyłem że LS2 ma więcej gwiazdek od Shoei`a to przestałem na tą stronę wchodzić bo jest kompletnie niewiarygodna ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-04-07 17:02:55 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Racja, ja też do gwiazdek Sharp podchodzę z dozą sceptycyzmu.

Natomiast co do LS2 to niektóre kaski tej firmy otrzymały certyfikat SNELL M2015, a to już o czymś świadczy.
Poza tym zawodnicy jeżdzą w tych kaskach w zawodach MotoGP i WSBK, a także startują w TT. A to już jest test testów nad testami i certyfikatami wszelakimi.

Osobiście bardziej kieruję się SNELL, chociaż np. dla grupy nolana USA to nie jest rynek docelowy więc nie starają się o te certyfikaty, poza tym jestem zwolennikiem kasków sportowych / torowych dlatego podczas wyboru kasku kierowałem się tym w czym jeżdżą profesjonaliści. No ale niestety wtedy nie będzie blendy która osłabia skorupę i zwiększa jej wagę i innych niepotrzebnych rzeczy. Ale to akurat moje podejście.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org