Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2017-08-08 09:00:19 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2016-05-23 07:52:53
Posty: 500
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer S2
Hej wszystkim,
Niestety mojego fazera dopadły jakieś bolączki... po fali upałów w zeszły piątek w drodze do pracy migną mi check engine, myślę może paliwo, albo jakaś kostka się poluzowała bo akurat w Krakowie drogi nie należą do najfajniejszych ;P
W drodze powrotnej z pracy spokój, postał przez weekend w garażu, wczoraj jadąc do pracy check wyskoczył juz 3 razu i na dłużej niż parę sekund, w drodze powrotnej było jeszcze gorzej ale jakoś na spokojnie dojechałem.
Sprawdziłem w diag mode wczoraj:
D61: 12
D62: 2 (niestety nie zczytałem tego drugiego błędu)
Skasowałem błędy, zostawiłem na noc, stwierdziłem że przejadę się dzisiaj do pracy, jeżeli to czujnik położenia wałka (jak przeczytałem) to będzie znów w histori.
Dzisiaj sprawa się powtórzyła, check zapalił się chwilę po ruszeniu na parę sekund, później jeszcze dwa razy na sekundę.
Po pracą diag mode i patrzę:
D61: 33
D62: 1

Z tego co przeczytałem, 33 jest dosyć enigmatyczny...
Ktoś coś może poradzić?
Co zrobiłem do tej pory: sprawdziłem klemy, aku trzyma 12,8 (nie sprawdzałem jeszcze ładowania), odłączyłem aku na parę minut.
Z góry dzięki za pomoc!

-- 2017-08-08 21:58:37 --

Update:
Moto stoi w garażu, dojechałem z pracy i niestety wyskoczył błąd 33 i już moto nie da rady zapalić.
Jak ktoś coś może doradzić chętnie posłucham :)

-- 2017-10-18 08:54:50 --

Problem po dłuższym postoju udało się rozwiązać :)
Mój fazer jak okazało się po lekturze i rozmowie z forumowym kolegą Wojtas jest modelem przejściowym, który wychodził tylko w 2007 roku...
ECU ma nr FUA0015 - szukałem takiego dosyć długo w końcu zaryzykowałem i kupiłem jak tylko pojawił się na allegro.
Niestety bez stacyjki czy kluczyka...
Po podpięciu do moto od razu na zegarach pojawia się błąd 54 i miga czerwona dioda, moto nie startuje.

Od razu zapaliła się myśl - mam w Krakowie dosyć ogarniętych gości od dorabiania kluczy, imo itd. więc zaryzykujemy, gorzej nie będzie :)
Wczoraj odebrałem od nich ecu w które zostało rozbebeszone i do kostki odpowiadającej za immo zostały wgrane 'kody' z mojego ori ECU :)

Po podpięciu takiego 'dłubanego' ecu moto zapaliło od strzała po dwóch miesiącach :)

Podaję namiar na serwis:
http://enigmaserwis.pl/#kontakt

Michał


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-08-08 09:00:19 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org