Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-05-28 23:00:17 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-09-05 23:07:34
Posty: 5
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer FZ6
Witajcie. Wymieniałem koledze kable zapłonowe. Przy demontarzu starych zauważyłem że w osadzeniach gniazd cewek zapłonowych znajdowało się dodatkowo uszczelnienie z szarego silikonu. Czy ma ktoś wiedzę jaki to silikon? Chodzi o typ. Motocykl miał pierwszy raz wymieniane przewody. Cewki Denso. Silnik po wymianie znowu pracuje równo i jest żwawy ale nie wiem czy w przyszłości nie powinienem wrócić do tematu i też zrobić uszczelnienie takim silikonem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-05-28 23:00:17 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2018-05-29 06:32:41 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2013-01-13 20:48:01
Posty: 299
Lokalizacja: Polkowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6 Fazer S2 ABS
Według mnie w tym miejscu nie powinno być fabrycznie masy uszczelniającej. Miałem okazję u siebie zdejmować fajki jako pierwszy (mam motocykl od nowości) i masy nie było. Oczywiście można delikatnie posmarować gumowe uszczelnienia. Yamaha stosuje na pierwszy montaż taką masę:

https://www.cmsnl.com/products/bond-121 ... wzWKmcvvKE

Oczywiście nie myśl sobie, że sami ją produkują ;) Dają tylko swój brand.

Ja stosuje zamiennik o podobnych parametrach w kolorze szarym bądź czarnym, do wyboru:

http://www.motocyklowy.pl/uszczelniacz- ... 21670.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-05-29 07:12:10 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-09-05 23:07:34
Posty: 5
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer FZ6
Na fajkach nie było żadnego uszczelniacza. Była tylko masa w gniazdach cewek. A czy jest możliwy zakup tych spinek zatrzaskowych które przytrzymują kable w cewkach? Łatwo je uszkodzić przy demontażu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-05-29 10:10:42 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2013-01-13 20:48:01
Posty: 299
Lokalizacja: Polkowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6 Fazer S2 ABS
No fakt, niedokładnie przeczytałem Twój post. Generalnie to Yamaha nie przewiduje wymiany samych kabli zapłonowych, zgodnie z katalogiem sprzedaje cały komplet czyli cewki połączone fabrycznie z fajkami. Ja wskazuje Twój przykład da się wymienić metodą warsztatową same kable. Spinek nie kupisz w ASO, bo nie ma takiej części osobno, trzeba by szukać po jakiś specjalistycznych sklepach zajmujących się układami zapłonowymi - w końcu skądś to biorą przy produkcji.
A tak dla jasności to dziś producenci części stosują coraz więcej tzw. "utrudniaczy" (mocne zgrzewy, klejenie, rożnego rodzaju spinki jednorazowe, zalewanie żywicami, itp.) przy demontażu podzespołów, tak, by naprawa była niemożliwa lub bardzo trudna do wykonania.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org