Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2020-07-23 02:58:54 
Niemowlak

Dołączył(a): 2018-11-09 09:29:11
Posty: 17
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6NA S2
Cześć,

Mam problem z miękką klamką przedniego hamulca. W ustawieniu na 1 brakuje może cm abym docisnął klamkę do manetki. Moto hamuje ale nie jest to wygodne i muszę hamować cała ręką.
Podczas odpowietrzania, naciskam klamkę i płyn chlapie do góry ze zbiorniczka - o czym to może świadczyć? Klamka hamulca jest miękka mimo teoretycznie odpowietrzonego układu przez mechanika na początku sezonu. Fz6 z abs który chyba nie nie bardzo działa.

Możliwe że ta pompa hamulcowa jest walnięta?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-07-23 02:58:54 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2020-07-26 21:52:24 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-04-17 17:10:51
Posty: 96
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
3 dni temu wymieniałem płyn hamulcowy i stało się podobnie bo zagapiłem się i skończył się płyn w zbiorniczku i pompa zassała powietrze. Musiałem potem długo odpowietrzać zanim klamka wróciła do normy, chyba przepompowalem z 3 zbiorniczki. Przy pompowaniu też mi płyn chlapał ze zbiorniczka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-07-27 13:13:46 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-08-10 19:56:21
Posty: 80
Lokalizacja: WZ
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
kary napisał(a):
Podczas odpowietrzania, naciskam klamkę i płyn chlapie do góry ze zbiorniczka - o czym to może świadczyć?


Chlapie, bo przez szybkie naciśnięcie budujesz ciśnienie zanim tłoczek zakryje otworek kompensacyjny w pompie ;)

[ img ]

Tu jest fajnie opisane działanie:
http://www.st-riders.net/index.php?&top ... #msg108891

Co do odpowietrzania, spróbuj pompować, aż wypchniesz całe powietrze (nie będą leciały bąble przy zaworze odpowietrzającym), a potem zostaw na noc na bocznej stopce z kierownicą skręconą w lewo tak, żeby pompa była w najwyższym położeniu.
Nie wiem, czy przy ABSie będzie to równie skuteczne, ale u mnie działa ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-07-27 16:44:58 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 481
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Ja jak wymieniałem płyn to odkręciłem odpowietrzniki, żeby sam cały zleciał. Potem dużą strzykawką poprzez wężyk wciskałem go do układu poprzez odpowietrznik. Taki sposób pozwala na to że praktycznie całe powietrze z układu wychodzi zbiorniczkiem. Potem kontrolnie tradycyjne odpowietrzanie z pompowaniem hamulca.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-07-28 09:16:08 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
baart napisał(a):
Co do odpowietrzania, spróbuj pompować, aż wypchniesz całe powietrze (nie będą leciały bąble przy zaworze odpowietrzającym), a potem zostaw na noc na bocznej stopce z kierownicą skręconą w lewo tak, żeby pompa była w najwyższym położeniu.



możesz stukać palcem lub śrubokrętem w obudowę pompy, tez troszke bąbli "odkleisz" od elementów i łątwiej bedzie wypchnąć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-07-29 12:06:56 
Niemowlak

Dołączył(a): 2018-11-09 09:29:11
Posty: 17
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6NA S2
Dzięki za super content! właśnie takich informacji poszukiwałem.

Ostatecznie uporałem się z miękką klamką nieco inaczej - moto przed zakupem miało kolizję i te klamki od początku mi się nie podobały. Zamówiłem nowe z allegro (długie/sportowe/149zł) i różnica jest ogromna. Przy okazji zobaczyłem, że przy oryginalnych były dospawane jakieś elementy które chyba miały na celu zmniejszyć luzy.

Tak czy siak wygląda na to, że płyn był ok (choć tez odpowietrzyłem) a winna była luźna "rozklekotana" klamka.

Dzięki wszystkim za pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org