Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2021-06-20 23:24:23 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2020-11-20 23:19:54
Posty: 11
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 600
Cześć
Dzisiaj zauważyłem problem w moim motorze.
Wytłumaczę wciskam hamulec przedni jakąś siłą zaczyna się hamowanie(klamka jest twarda, taka gąbczasta) hamowanie nie jest rewelacyjne ale hamuje. Za ułamek seknudy klamka zaczyna mi głębiej schodzić hamowanie jest bardziej skuteczna drastyczne do tego stopnia że motocykl nagle nurkuje.
Sytuacja jest o tyle dziwnę że nie występuje to przy każdym hamowaniu tylko co której z kolei.
Czym to może być spowodowane?
Pompom hamulca przedniego, płynem hamulcowym(był wymieniany na nowy miesiąc temu), czy wina leży po stronie odpowietrzenia, czy zaworów w pompie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-06-20 23:24:23 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2021-06-23 10:04:28 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Shirian napisał(a):
Cześć
Dzisiaj zauważyłem problem w moim motorze.
Wytłumaczę wciskam hamulec przedni jakąś siłą zaczyna się hamowanie(klamka jest twarda, taka gąbczasta) hamowanie nie jest rewelacyjne ale hamuje. Za ułamek seknudy klamka zaczyna mi głębiej schodzić hamowanie jest bardziej skuteczna drastyczne do tego stopnia że motocykl nagle nurkuje.
Sytuacja jest o tyle dziwnę że nie występuje to przy każdym hamowaniu tylko co której z kolei.
Czym to może być spowodowane?
Pompom hamulca przedniego, płynem hamulcowym(był wymieniany na nowy miesiąc temu), czy wina leży po stronie odpowietrzenia, czy zaworów w pompie?

Zacząłbym od zestawu naprawczego pompy hamulcowej bo tam tłoczek będzie działał skokowo. W drugiej kolejności - zaciski na stół, tłoczki na zewnątrz i ocenić stan uszczelnień zacisku i samych tłoczków
Kwestia jeszcze jakie masz klocki wsadzone bo objawy które opisujesz to też mogą być klocki - które po lekkim nagrzaniu zaczynają łapać bardzo mocno (domena klocków torowych EBC EPFA GPFX lub TRW CRQ SRQ)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org