Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2024-04-14 22:43:24 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2024-04-14 22:41:50
Posty: 1
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6n
Siemanko, macie jakieś sprawdzone sposoby na ustawienie tylniego koła w osi z przodem? Wymieniałem oponę, łańcuch naciągnięty git ale mierzyłem od jednego punktu do środka ośki koła i ze strony zębatki mam 45cm, a z drugiej 45.5cm czyli 0.5cm różnicy? Może tak ma być, a może ktoś podpowie jak to zrobić dobrze. Motocykl fz6n 2004r Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-04-14 22:43:24 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2024-04-16 12:40:14 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3830
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
najlepiej ustawić koło względem zębatki tak żeby łańcuch nie był skrzywiony, i wtedu powinno być ok.

jak chcesz jednak ustawiać kołą wzfględem siebie, po najprościej jest wziąć jakiś długi prosty przedmiot (np długa poziomica budowlana), przykładasz do tylnego koła ale nad ziemią, tak żeby miec 3 punkty styku z tylną oponą i mierzysz odległość przedniego koła od tego elementu (na wysokści przedniego koła), potem robisz to samo z drugiej strony motocykla.

innym sposobem na to (bardziej skomppliowanym w opisie) jest pomiar "sznurkiem i kijkiem". w uyproszczeniu, bierzez długi sznurek, nitkę i w połowue długości owijasz przez tylne koło "w poprzek". bierzez kijek, odmierzasz na nim szerokość tylngo koła i w tym miejscu przywiazujesz sznurek. potem idziesz z tym sznurkien ma przód tak, żeby leciał od tylnego koła, stykał się z nim (ale nie zaginał)na krawędzi tylnego koła, leciał do przodu i przelatywał obok przedniego koła. wtedy napinasz linkę na kijku, dak, zeby z obu stron dotykała tyłu ale się nie odginała, i mierzysz odległośc przodu z obu stron. poniżej masz obrazki które może lepiej wyjasnią o co chodzi. zamiast kika możesz przykleić linkę do przedniego koła i zmierzyć odległośc B z obu stron przodu, ale jak masz delikatnie skręcone koło to możesz miec rozbierznsci w pomiarze, w opcji z kijkiem możesz zmierzyć odległosc przedniego koła w 2 miejscach i mieć pewnośc że jest równolegle do linki
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-04-16 18:29:28 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2324
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Podpisuję się pod metodami misiaka. Ja ustawiałem na suwmiarkę mierząc ile wystają z wahacza śruby regulacyjne osi. Ważna uwaga, wahacz nie jest symetryczny w osi wzdłużnej motocykla, jedna strona idzie dalej od koła niż druga dlatego nie ma co mierzyć szczeliny między wahaczem a oponą - to normalne że po obu stronach są różne odległości.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org