Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-11-14 14:12:46 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-11-08 16:21:40
Posty: 16
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1
Witam kolegów i koleżanki,

Mam pytanie dotyczące pewnego problemu z wydechem - otóż... poprzedni właściciel założył zamiast wydechu "kawałek rury" z Louisa o nazwie Hurric Pro 2 (w dodatku bez db-killera), co skutkuje tym, że sąsiedzi dostają zajoba jak tylko odpalam silnik, z reszta mnie też głowa potrafi zaboleć ... do tego myślę, że motocykl nie ma wgranej mapy (power commandera tez nie znalazłem), wiec mam dosyć wyczuwalne dziury (pierwsza przy 4k rpm, druga tak kolo 6.5k - co prawda trakcji kola nie zrywa, ale uczucie jest jakbym mial turbine :) ).

Udało mi się zdobyć fabryczny wydech do FZ1N-2007 i ... mam problem z exupem. Wydech który mam nie ma linek .. po prostu przepustniczka jest i sprężyna trzyma ją w pozycji "otwarte".... w sumie nawet nie wiem czy w motocyklu zostal silniczek jeszcze czy moze jest zaslepka - musze zobaczyc, czego jeszcze brakuje. Otóż mam pytanie jak najlepiej to naprawić ?

1) Podpiąć oryginalny wydech i zostawić bez linek (powinno być ciszej) ? Czy musze zablokować jakoś tą przepustniczkę, czy sama sprężyna utrzyma ? Domyślam się że dziura koło 4k rpm zostanie.
2) Szukać gdzieś linek, pokrywki exupa i silniczka ? Szukam na ebay "exup cable fz1" i nic nie ma :( (Nie mieszkam w PL, allegro odpala), czy tylko aso Yamahy zotaje ?
3) Zakupić całkiem inny bardziej sensowny wydech ? (jeśli tak, to co do 300 euro ? - Akrap kosztuje u nas jakies 700-800e )

Dzięki za wszelkie odpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-11-14 14:12:46 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2016-11-21 13:48:47 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Hurric-Pro to jest zajebista "rura" :D Wiem bo handlowałem częściami z Louisa. Jeżeli masz problemy z hałasem to po prostu dokup sobie db killer lub napisz do chłopaków z DOMINATORA oni nakulają Ci dbkiller na zamówienie. Wygłuszysz moto i wszyscy będą szczęśliwi. A ty po tygodniu ciszy i tak ten killer wyciągniesz i wrócić do hałasu ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-11-28 13:29:55 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-11-08 16:21:40
Posty: 16
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1
Czyli wychodzi ze będzie opcja (4) ... zakupić db killera w Louisie i założyć do hurrica.
Nie zakładam nowego topicu bo w sumie dalej to tyczy się wydechu ... chwilowo założyłem ori wydech ale bez linek, głośność jest ok, ale niestety jest cholernie brzydki ... i do tego silnik się dziwnie dławi tak miedzy 2-3k rpm - tak jakby lekko "przygasał" zanim złapie te 3.5-4k chociaż może tak ma być w tym modelu, nie wiem, wcześniej w Hondzie reakcje na manetkę miałem natychmiastową i liniowo rosły obroty już od samego dołu, tutaj zanim obrotomierz doczołga się do 4k rpm to mam wrażenie, że mógłbym sobie wypić kawę i zapalić fajkę, a jak mu otworzę tak przy 2.5k ostrzej to jakby nawet lekko mi motor zwalniał przez chwilę - nie mam niestety porównania do innego FZ1/R1 (rocznik modelowy 2006 - to może być ten słynny błąd mapy wtrysku w tym roczniku, może na przyszły rok uzbieram gdzieś kasę na PC-V to będzie można poeksperymentować z ustawieniem). W ogóle muszę ten motocykl dobrze przejrzeć po poprzednim właścicielu.... tylko trochę zimno a garażu nie mam :(


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org