Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2024-05-01 15:25:15 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2024-04-30 10:25:57
Posty: 5
Lokalizacja: Koźmin Wlkp.
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1 Fazer
Cześć, nie potrafię w swoim Fazerze poradzić sobie z ruszającymi się lusterkami - ramie lusterka ma luz ok. 1.5cm w jedną i drugą stronę. Podniosłem gumy maskujące w przedniej części i widzę tam tylko przelotową tulejkę. Dokręcanie od drugiej strony śrub, którymi są zamocowane do stelaża też nic nie daje. Czegoś brakuje? Macie jakiś patent jak zapobiec tym luzom?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-05-01 15:25:15 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2024-05-01 17:27:16 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2336
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Wrzuć zdjęcia z różnych kierunków bo nie pamiętam jak to dokładnie wyglądało. Jeśli dobrze czaję to były tam śruby które jak się za mocno skręciło to nie dało się złożyć lusterek a jak za luźno to wiatr je składał. Jeśli pod gumą jest brudno to umyj to alkoholem, może smar skrywa jakieś gwinty czy łebki śrub do regulacji. Może też być tak, że ktoś na mocno skręconych śrubach na siłę składał lusterka i się coś wyrobiło, wtedy może trzeba będzie dodać jakieś podkładki.

A... To jest naked czy owiewka? Bo ja do owiewkowych lusterek się odniosłem...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-05-06 14:53:41 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2024-04-30 10:25:57
Posty: 5
Lokalizacja: Koźmin Wlkp.
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1 Fazer
Owiewka. Pod owiewką są tylko dwie śruby mocujące do stelaża. Od góry ja wyciągnę zaślepkę widzę tylko otwór jak na zdjęciu. Po odkręceniu lusterka, od spodu poza śrubami jest identyczny widok tej podkładki/tuleki, jak widać na fotce. Może tam powinna być śruba z nakrętką?


Załączniki:
File.jpg [323.27 KiB]
Pobrane 16 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-05-06 19:34:39 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2336
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
No właśnie wygląda to jakby brakowało śruby... U mnie w fz6 na bank była śruba, za lekko skręcona powodowała że wiatr mi składał lusterko podczas jazdy. Spróbuj wyciągnąć tą tulejkę, powinna być pod nią sprężyna dociskająca część ruchomą lusterka do nieruchomej w bazie a między tymi powierzchniami rucomą i nieruchomą powinny być zaokrąglone ząbki pozwalające na przeskakiwanie lusterka do innej pozycji. Śruba dociskając sprężynę reguluje siłę potrzebą do przeskoczenia ząbków. Może być jeden dołek i jeden ząbek dla pozycji domyślnej lusterka do jazdy. Lusterko powinno móc złożyć się w przód i w tył żeby przestawiło się bez wyłamywania kiedy zostanie zaczepione/potrącone. W dolnej części tej nieruchomej podstawy powinien być gwint, np pod śrubę M6 albo M8. Możesz przymierzyć jakąś śrubę znalezioną w garażu pasującą rozmiarem do otworu i jak oprze się w dziurze to palcami delikatnie nią kręcić w prawo żeby zobaczyć czy złapie gwint i zacznie się wkręcać. Jeśli od razu się "zatnie" to nie kręć dalej bo może jest tam gwint o innym skoku niż Twoja śruba i kręcąc dalej możesz uszkodzić gwint. Jeśli ustalisz że brakuje śruby i uda Ci się ją dokompletowac to rozbierz wszystko i złóż na świeżym smarze litowym. Czubek śruby i gwint w podstawie lusterka odtłuść i daj niebieski klej do wintów i złóż lusterko tak żeby nie usmarować ponownie gwintu śruby i podstawy. Dzięki temu łatwiej dobierzesz siłę dokręcenia przy której lusterko da się złożyć ręką ale nie będzie się samo składało na wietrze a klej pomoże zachować to ustawienie.

Może być też tuleja zaprasowana dla odpowiedniej siły docisku zapadek pozycji ale to raczej rozwiązanie dla lusterek z wbudowanym kierunkowskazem, otwór w tulei pozwala na przepuszczenie kabelka kierunkowskazu jak na tym filmie:

https://youtu.be/hAxra7H1OD4?si=GE-M3hYD-Ki0iN5-


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org