Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2017-10-31 17:25:02 
Niemowlak

Dołączył(a): 2017-10-29 10:53:23
Posty: 42
Lokalizacja: Bytom
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 2001r
no wiec powiem tak miałem już kiedyś żarówke ledową w chińskim motorku i rzeczywiście światłą było więcej i wyglądało to fajnie ale w trakcie testu (jazda 100km przez leśne nie oświetlone drogi nocą) odniosłem wrarzenie że moje oczy sie przyzwyczajaja do tej białej barwy światła i coraz mocniej sie wpatrywalem w ta droge i co jakis czas sprawdzałem reka czy ta lampa rzeczywiście świeci czy nie... A odbłyśnik tej lampy był jak najbardziej ok w przeciwienstwie do fazy... tam to jest wyjarane że szok. dlatego mam obawe przed wstawieniem też zwyklego xenonu bo raz tak zrobilem w aucie i niestety ale powrot do normalnej żarówki okazał sie porażka wszystko siie tak wypaliło że potem już nic nie bylo widać... mysle konkretnie o tym zestawie i chyba bede w to celował wiecie cos o tych żarówkach xb35?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: FZS600 Bi xenon
PostNapisane: 2017-10-31 17:25:02 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2017-10-31 23:37:26 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Maniol_53 napisał(a):
raz tak zrobilem w aucie i niestety ale powrot do normalnej żarówki okazał sie porażka wszystko siie tak wypaliło że potem już nic nie bylo widać


To musiało być wypalone już wcześniej, zenon nic odbłyśnikowi nie uczyni, bo ma praktycznie dużo mniejszą moc niż klasyczna żarówka i ma też większą sprawność niż klasyczna żarówka, dlatego xenon, przy swoich 35W świeci lepiej niż 55W żarówka, bo ma dużo mniej strat w postaci ciepła.
Jeżeli masz zrąbane odbłyśniki, to spróbuj to zregenerować i wsadzić porządne żarówki, albo zenona D2R, nie kombinował bym nic z jakimiś nieznanymi nikomu soczewkami. Jeżeli już chcesz zainwestować w to taką grubą kasę, to przynajmniej poszukaj kogoś, kto zamontował by Ci w reflektor porządne soczewki bi-xenon z jakiegoś np. Audi Q5, czy czegoś podobnego.

Do klasycznych odbłyśników masz żarniki D2R, do soczewek D2S, cała różnica między nimi polega na tym, że D2R mają przesłonę bezpośrednio na żarniku, D2S odcina przesłona w soczewce.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-11-02 10:51:52 
Chop-luftmysza

Dołączył(a): 2012-09-20 09:21:17
Posty: 1337
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 609siedem46cztery51
Obecne moto: KiloFaza
Jako że temat już istniał to przeniosłem

Tu masz rozwiązanie, Azotex tak miał zrobione w swoim FZS

https://www.youtube.com/watch?v=KIfx_qaEtcE


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org