Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-03-10 17:51:25 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-05-15 10:13:55
Posty: 53
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GSF 1250
Witam. W zeszłym roku w moim Fazerze (FZS 600, 99r) wymianiany był rozrząd, regulowane zawory i gaźniki w ramach "pakietu startowego". Od tamtego momentu przejechałem ok 5k km i na zimnym silniku, przy +-3 tysiącach obrotów słychać brzęczenie, które wydaje mi się, że to rozrząd. jak silnik złapie trochę temperatury brzęczenie milknie. Czy to możliwe, że łańcuszek rozrządu po tak krótkim czasie może być już do wymiany?

Zawory to podejrzewam, że na zimno mają prawo "klikać" (w porównaniu do starego klepania), a po rozgrzaniu klikanie cichnie, ale nie milknie.
I czy mam się bać, jak z odpływu z airboxa (filtra powietrza) czasami kapie, po dwie-trzy krople płynem chłodniczym jak się zatrzymam i wyłączę silnik? Płyn chłodniczy sprawdzałem i jego nie ubywa, tj nie ubywa w zauważalnym stopniu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-10 17:51:25 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2014-03-10 22:28:11 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
Jeżeli chodzi o rozrząd to raczej jest normalnym, że świeżo po założeniu musi się on "ułożyć" i dźwięki te oznaczają, że co najwyżej należy delikatnie poprawić napinacz (naciągnąć łańcuszek), a przynajmniej tak było w mojej F4i jak wymieniłem łańcuszek, a razem z nim napinacz z hydraulicznego na manualny. Generalnie jak tego nie zrobisz nic nie powinno się stać, choć jest to trochę irytujące :D

Co do kapania to to akurat nie jest normalne. Generalnie z motocykla nic nie powinno się lać, chyba że pot z czoła po dobrej przejażdżce ;) Więc coś jest nie tak i trzeba dojść do tego co...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org