Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-03-15 20:31:53 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-05-12 08:19:39
Posty: 25
Lokalizacja: Luboń/Poznań/Jarocin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6N 2005
Witajcie!
Od dnia zakupu mojego motocykla męczę się spoglądając na jego lewą (a siedząc na nim prawą) stronę.
Włoch od którego go kupowałem "przytarł" gdzieś - nie wiem gdzie, twierdzi, że wjeżdżając do garażu coś mu nie wyszło i efekty są widoczne na motocyklu.. wg mnie motocykl gdzieś się przeszlifował - no nieważne co i jak.
Chciałbym coś poradzić na ZADRY na ramie które są widoczne i brzydkie :/
Pomijam brak znaczka YAMAHY na zbiorniku :| (był malowany).
Na zdjęciach zaznaczyłem uszczerbki które chciałbym naprawić tylko nie mam pojęcia jak to naprawić.
Jest to "zarysowanie" na długość około 1-1,5 cm o głębokości.. 1mm (tak mniej-więcej) oraz niżej przy mocowaniu silnika przy śrubie rama jest mocno podrapana (takie głębsze rysy, ale mniej niż 1mm głębokości).
Zdjęcia są tragiczne - z końca poprzedniego sezonu oraz jedna zupełnie wykonana przy zakupie (nie wiem jaki telefon takie foty strzela :P ).
Pomóżcie koledzy coś z tym zrobić! - a naklejka/znaczek na baku jest pod lakierem czy jak? Bo z drugiej strony mam ale mam wrażenie jakby była POD warstwą lakieru.


Załączniki:
Komentarz: Foto_2
usterka2.jpg [1.35 MiB]
Pobrane 557 razy
Komentarz: Foto_1
usterka1.jpg [1018.09 KiB]
Pobrane 486 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-15 20:31:53 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2014-03-15 20:36:02 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-12-30 17:33:20
Posty: 62
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Black Edition
Ja w swojej zaprawkę zrobiłem lakierem do paznokci mojej dziewczyny, ale był tylko zdarty lakier (teraz musiałbym Ci dać sporo czasu żebyś znalazł to miejsce). U Ciebie rysy są głębokie, więc może jakaś szpachla i podmalowanie czymś?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-15 22:27:16 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2012-09-10 12:40:16
Posty: 761
Lokalizacja: GDA.... czwarte miasto :)
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Temat już poruszany:

viewtopic.php?f=2&t=15476


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-16 13:45:46 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-05-12 08:19:39
Posty: 25
Lokalizacja: Luboń/Poznań/Jarocin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6N 2005
kenedi18 napisał(a):
Ja w swojej zaprawkę zrobiłem lakierem do paznokci mojej dziewczyny, ale był tylko zdarty lakier (teraz musiałbym Ci dać sporo czasu żebyś znalazł to miejsce). U Ciebie rysy są głębokie, więc może jakaś szpachla i podmalowanie czymś?


Hmm.. no myślałem o takim rozwiązaniu problemu - tylko czy szpachla się utrzyma i nie popęka dość szybko? Rama narażona jest naintensywne drgania (przynajmniej tak mi się wydaje).
Muszę przemyśleć temat - może gdybym faktycznie jakiś "pazurowy lakier" znalazł o dobrał w odpowiednim odcieniu to nie rzucałoby się to tak bardzo w oczy :)
Dzięki za podpowiedź!

baxior napisał(a):
Temat już poruszany:

viewtopic.php?f=2&t=15476


Ehhh.. widziałem wcześniej ten temat - ale to nie do końca rozwiązanie o które mi chodzi.. U mnie nie ma rdzy. Po prostu myślałem, że ktoś coś podobnego DO MOJEGO PRZYPADKU poprawiał jakimś rodzajem szpachlu lub podobnymi specyfikami.
Samo zamalowanie jest jak najbardziej do zrobienia - myślałem bardziej o "naprawieniu" tych zadr ;)

Cóż w takim razie zobaczę co zdziała HAMMERITE ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-18 00:56:36 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-11-22 17:44:24
Posty: 46
Lokalizacja: Niepolomice
Płeć: Mężczyzna
Miałem tak samo przydartą ramę a może troszkę więcej. Kupiłem dwa rodzaje szpachli do aluminium i zestaw papierów ściernych a na koniec puszkę lakieru w sprayu. Troszkę szlifowania i lekkie pryśnięcie lakieru załatwiło sprawę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-18 01:08:42 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-05-12 08:19:39
Posty: 25
Lokalizacja: Luboń/Poznań/Jarocin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6N 2005
raqn napisał(a):
Miałem tak samo przydartą ramę a może troszkę więcej. Kupiłem dwa rodzaje szpachli do aluminium i zestaw papierów ściernych a na koniec puszkę lakieru w sprayu. Troszkę szlifowania i lekkie pryśnięcie lakieru załatwiło sprawę.

I nic się nie działo z tą szpachlą? - nie pękała itp.?
Poszperam u wujka googla - a lakier rozumiem, że normalny srebrny jakoś to rozsądnie pokrył?
Przy okazji bym tym SZPRAJEM poprawił dekiel który mam porysowany bardzo delikatnie.

Wielkie dzięki za podpowiedź z tą szpachlą do "amelinium"! - jak już wybiorę metody zamaskowania tych uszczerbków to dam znać jaki efekt :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-18 01:28:07 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-11-22 17:44:24
Posty: 46
Lokalizacja: Niepolomice
Płeć: Mężczyzna
Mikant napisał(a):
I nic się nie działo z tą szpachlą? - nie pękała itp.?


Nie wiele Ci na razie powiem bo nie dawno z tym robiłem. Jak na razie efekt dla mnie jak za tą cenę jest zadowalający.
Akurat w moim przypadku rama jest koloru czarnego.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org