Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-04-01 22:10:20 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2013-01-13 20:18:20
Posty: 6
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1 S
Witam

W swoim moto mam dość nietypowy przypadek. Zazwyczaj odpala bez problemu. Czasami jednak dzieje się coś dziwnego: słychać pompkę paliwa, rozrusznik kręci, akumulator ok - moto nie odpala tak jak by brakowało zapłonu. Po kilku próbach odpala normalnie. Może ktoś z Was miał taki przypadek?

W zeszłym sezonie zdarzyło się to kilka razy przy pierwszej próbie odpalenia.
Niedawno odpaliłem moto, chciałem delikatnie ruszyć i zgasł, chcę odpalić i powtórka z rozrywki. Kręci i zero życia. Dopiero za 4 strzałem odpalił. Dziś odpaliłem nie rozgrzany silnik i po chwili wyłączyłem zapłon aby sprawdzić czy to się powtórzy. Moto odpaliło normalnie, lecz kolejne 4-5 próby to kręcenie na pusto. Za 6 razem ok. Gdy się rozgrzał odpalał za każdym razem. Nie mam już pomysłu co może być.

Pozdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-04-01 22:10:20 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2014-04-01 22:36:45 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-02-04 15:11:08
Posty: 438
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
Miałem podobny w XJ, tam dodatkowo problem potęgowała mechaniczna pompa paliwa.
Ogólnie do sprawdzenia masz dwie rzeczy:
-świece, bo możliwe że już odsłużyły swoje i zalane nie zapalają mieszanki (przy okazji psiknij na kable/fajki wodą i zobacz czy nie przebija na blok silnika)
-możliwe, że masz gaźnik do czyszczenia, bo nie podają już mieszanki

Także albo problem z zapłonem mieszanki, albo zasilaniem w paliwo ewentualnie oba.
Tak czy siak wypadało by w to zajrzeć :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-04-02 08:17:27 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2013-01-13 20:18:20
Posty: 6
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1 S
sasza7 napisał(a):
Miałem podobny w XJ, tam dodatkowo problem potęgowała mechaniczna pompa paliwa.
Ogólnie do sprawdzenia masz dwie rzeczy:
-świece, bo możliwe że już odsłużyły swoje i zalane nie zapalają mieszanki (przy okazji psiknij na kable/fajki wodą i zobacz czy nie przebija na blok silnika)
-możliwe, że masz gaźnik do czyszczenia, bo nie podają już mieszanki

Także albo problem z zapłonem mieszanki, albo zasilaniem w paliwo ewentualnie oba.
Tak czy siak wypadało by w to zajrzeć :P


Dzięki za pomoc.
Druga opcja odpada, moto było na wiosennym serwisie, czyszczenie + regulacja, regulacja zaworów i ogólny przegląd.

Sprawdzę jeszcze te świece, chociaż też wydaję mi się że to nie to. Jak kręci na ''pusto'' to w ogóle zero, na żadnym cylindrze nawet nie kichnie :| przy przebiciach wydaje mi się, że też powinien jakieś oznaki życia dawać. A jak już mu przejdzie to na dotyk :confused2: Chociaż fakt, świece pewnie nie były od nowości ruszane.

Dziś moto odpaliło za pierwszym, pół godzinki polatałem, poszedłem na chwilę do sklepu, i po powrocie trzy strzały znów na pusto bez życia. Więc loteria, nie ma reguły czy rozgrzany czy nie.

-- 2014-04-06 21:23:58 --

No i lipa w dalszym ciągu...
- wymieniłem świece (i tak już się fazerkowi należało), przewody ok
- posprawdzałem kostki, poczyściłem piny(przy aku, bezpieczniki, pod wypełnieniem owiewki, przy czujniku stopi, neutrala, przekaźniku tym z diodami, przy zegarach, odkręciłem przewód od masy i również poczyściłem
- wyregulowałem czujnik położenia przepustnicy
- posprawdzałem wiązki czy nie ma gdzieś przetarcia
- rozkręciłem i oczyściłem przełącznik zapłonu

Jak nie ma kaprysu pali na dotyk. Z którymś razem zero życia, brak iskry na świecy. Bez reguły czy zimny czy ciepły.

Ma może ktoś pomysł co z tym zrobić... może zacząć od modułu zapłonu :?:

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz... gdy włączam długie podświetlenie zegarów ciemnieje, dodatkowo czasami gdy strzelę po długich wskazówka od obrotomierza spada na 0 (moto chodzi normalnie) i zapalają się kontrolki jak przy przekręceniu kluczyka. Może to jakiś komunikat błędu ??? Jak wcześniej pisałem masa posprawdzana.

:(


:D :D :D
w końcu się udało namierzyć winowajcę - stacyjka... przynajmniej taką mam nadzieję, jak na razie jest ok.

Załącznik:
Komentarz: stacyjka
2014-04-13 10.49.00.jpg [1.01 MiB]
Pobrane 274 razy


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org