Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-04-16 12:13:29 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-07-08 14:19:56
Posty: 22
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S Fazer 2005
Hej, mam pytanie odnosnie (najprawdopodobniej) skrzyni w FZ6S. Mianowicie od dluzszego czasu mam dziwny luz w momencie puszczenia/odkrecenia rollgazu. Czuc to tak jak by byl bardzo luzny lancuch lub naprawde mocno luzna zebatka zdawcza. Jednak po kontroli zebatki (tam wszystko ok) zaczalem szukac od drugiej strony. Zdjalem sprzeglo i 'oczom ich ukazal sie' luz: :evil:

https://www.youtube.com/watch?v=v7X7TlPCGpg

Dodam ze na wideo pokazany jest luz na 1 biegu. Czym wyzszy bieg tym mniejszy ten luz (na 6stym biegu kasuje sie 2/3 tego luzu).
Niestety mam juz pewne podejrzenia co do powodu, ale na razie nie chce nic nikomu sugerowac. Czy jest ktos w stanie powiedziec co jest nie tak i co trzeba bedzie wymienic?

Pozdrawiam,
Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-04-16 12:13:29 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2015-04-16 16:09:57 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-01-18 14:03:56
Posty: 155
Lokalizacja: na zachód od Wawy
Płeć: Mężczyzna
Telefon: służbowy
Obecne moto: fz6
Mój typ wyrobione gumy zabieraka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-04-16 17:14:51 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-07-08 14:19:56
Posty: 22
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S Fazer 2005
gulczao napisał(a):
Mój typ wyrobione gumy zabieraka.


Ale gumy zbieraka sa w tylnym kole pod zebatka. A to co widac (ogladales wideo?) to wyglada na luz w samej skrzyni biegow :(

-- 2015-05-05 13:24:03 --

Ok, więc tak: mój typ to kły na zębatkach (te same które wysypują się od np:. nieumiejetnej zmiany biegów bez sprzegła). Generalnie co kolwiek byłoby w skrzyni to koszt roboty ~1-1.5k lekką ręką. Myśle że bardziej opłacalna jest jednak wymiana całego pieca.

Teraz tylko pytanie - czy piec od S2 będzie pasować do S1? Wygląda na to że mocowanie jest identyczne - tylko czy komputer go bez problemu zobaczy?
Ktoś coś wie? Może ktoś ma piec w fajnym stanie na sprzedaż?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-10 11:51:54 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-05-10 10:40:07
Posty: 1
Lokalizacja: Mielec
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yanaha FZ6S 2006
Witam
Mam chyba identyczny problem ze skrzynią co convict z tym że ja jeszcze niczego nie rozbierałem.
Ma ktoś jeszcze jakieś przypuszczenia co to może być?
U mnie jest to o tyle dziwne że motocykl ma śmiesznie niski przebieg i wszystko włącznie ze zmianą biegów działa idealnie. Tylko ten luz mnie martwi....
Może Ty convict znalazłeś rozwiązanie tego problemu?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-10 15:58:03 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-07-08 14:19:56
Posty: 22
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S Fazer 2005
M@ciek napisał(a):
U mnie jest to o tyle dziwne że motocykl ma śmiesznie niski przebieg i wszystko włącznie ze zmianą biegów działa idealnie. Tylko ten luz mnie martwi....

Przebieg na liczniku czy przebieg rzeczywisty? Bo jesli moto ma 9 lat i przebieg np 10tys to troche malo to realne. Poza tym przebieg nie mowi nic o tym jak moto bylo traktowane przez poprzedniego wlasciciela. Moj ma aktualnie 55tys. Kupilem na poczatku sezonu 2013 z przebiegiem teoretycznie(!) ~24tys (chociaz jak robilem zawory przy 45tys to wygladal wlasnie na tyle).
Martwi mnie jeszcze fakt ze jesli moto masz od wczoraj to ze kupiles go z 'czyms takim'. Sprawdzaj jak najszybciej. Jesli to rozwalona skrzynia - zwroc moto sprzedajacemu (chyba ze on powiedzial Ci o tym i zdecydowales sie kupic takie moto)

M@ciek napisał(a):
Ma ktoś jeszcze jakieś przypuszczenia co to może być?

Zanim zaczniesz grzebac przy skrzyni, sprawdz:

1. naciag lancucha, stan lancucha i zebatek. Lancuch moze byc nie rowno wyciagniety.
2. zdejmij oslone od zebatki zdawczej i obejrzyj sama zebatke oraz nakretke. Przy okazji polecam od razu oczyscic z syfu bo zbiera sie go tam naprawde na potege - naped bedzie chodzil zdecydowanie ciszej i przyjemniej. Warto tam co jakis czas zajrzec zeby skontrolowac nakretne oraz oczyscic z syfu.
3. jesli powyzsze sa ok to sprawdz gumy zbieraka (tylne kolo pod zebatka [1]). Jesli moto bylo czesto stawiane na gume to jest spora szansa ze sa wybite.

Jesli nic z powyzszych to musisz zaczac szukac problemu w skrzyni. U mnie objawia sie to w nastepujacy sposob: rozpedzam spokojnie moto do ~50km/h, wciskam sprzeglo (bieg zapiety). I teraz jak moto sie toczy to robiac przegazowke slysze (i czuje w podnozkach) 'klapniecie' u dolu skrzyni i za chwile drugie 'klapniecie' jak opadna obroty. Dzwiek jest jest wlasnie taki jak slychac na wideo ktore wrzucilem w 1 poscie. No i dodatkowo cale to szarpanie - jednak u mnie caly naped oraz gumy zbieraka sa ok i byly wymieniane ~20tys km temu.
Ale tak jak mowie, zacznij od sprawdzenia napedu oraz gum zbieraka.

M@ciek napisał(a):
Może Ty convict znalazłeś rozwiązanie tego problemu?

Nie pociesze Cie tutaj - ja w piatek zakupilem drugi piec, dzis zamowilem nowe uszczelki i w nastepny weekend szykuje sie przekladka pieca. Koszt podobny (jak nie nizszy) do remontu skrzyni, a tak bede mial stary piec na czesci ;)


[1] http://www.olej-yamalube.pl/sklep/galer ... 736224.jpg


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org