Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-04-07 21:40:50 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-03-18 18:41:29
Posty: 2
Lokalizacja: Świnoujście
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S1
Witam,
Od razu powiem, że szukałem na forum i jest wiele wątków o szarpaniu, ale żaden nie daję odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Niedawno kupiłem Fazera, wróciłem moto do domu na starym napędzie i zaraz kupiłem i wymieniłem zestaw na nowy. W czasie jazdy na zużytym napędzie nic nie było odczuwalne, natomiast na nowym napędzie jak ruszam to motocykl zaczyna lekko szarpać/drgać. Dzieję się tak jak ruszam bez gazu, ale jak dodam trochę gazu to problem znika. Po wrzuceniu dwójki, przyspieszam i odpuszczam gaz, moto swobodnie zwalnia i na niskich obrotach to samo, lekkie szarpnięcia. Jak zejdzie do najniższych obrotów na dwójce i się toczy to problem znika i sunie płynnie. Nowe zębatki i łańcuch, sprawdzona nakrętka zębatki zdawczej, sprawdzony zabierak. Dodam, że jak zdjąłem pokrywę zębatki zdawczej i ruszałem to wygląda to jakby wałek zdawczy dostawał drgań. Mechanik mówi, że to mogą być sklejające się tarcze sprzęgła. Czy Ktoś może spotkał się z czymś takim wcześniej?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Drgania przy ruszaniu?
PostNapisane: 2016-04-07 21:40:50 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2016-04-07 22:41:15 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
O jakich obrotach mówimy przy tym szarpaniu? Silnik w moto różni się trochę od samochodowego, nie będzie tutaj takiej bezwładności układu i na niskich obrotach nie możesz obciążać silnika bo będzie szarpał, ewentualnie jazda na półsprzęgle


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-04-07 23:19:52 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-03-18 18:41:29
Posty: 2
Lokalizacja: Świnoujście
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S1
Mówię o ruszaniu bez gazu, czyli najniższy zakres obrotów na 1ce, a na dwójce jakieś 4-3 tyś. obrotów. Znam się trochę na samochodach i motocyklach i wiem, że nie jest to ,,naturalny'' odruch. To nie jest szarpanie z nierówno wyciągniętego czy źle naciągniętego łańcucha.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-04-08 09:43:39 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Nigdy nie ruszam bez gazu, to raczej mordęga dla ślinika (np. małe ciśnienie oleju). Zawsze podbijam obroty i ruszam na półsprzęgle.
Miałem taki objaw w TDM900 gdzie przy ruszaniu szarpało sprzęgło, winą było wyschnięte tarcze sprzęgła (sucha miska olejowa). Może też sprawdź luz łańcucha, czy nie za duży.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org