Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-01-18 19:07:56 
Niemowlak

Dołączył(a): 2017-12-17 19:08:23
Posty: 27
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 2005
Cześć,

Ostatnio zabrałem się za wymianę opon w moim nowym nabytku i przy okazji wyszło kilka kwiatków do zrobienia..
Pierwsze co to musiałem wymienić łożyska w tylnym kole bo zaczęły przeskakiwać. Dzisiaj udało mi się złożyć wszystko i mam wrażenie, że tylna tarcza hamulcowa jest krzywa. Koło obraca się dosyć ciężko, a w pewnym momencie jak by się blokuje, i słychać hałas obcierania o coś. Zdjąłem zacisk i zobaczyłem coś takiego u siebie:

[quote]https://youtu.be/744o1QbGo68[/quote]

https://youtu.be/744o1QbGo68

Na filmiku widać jak tarcza w pewnym miejscu dotyka mocowania zacisku (?).
Według Was to będzie krzywa tarcza, czy kwestia złego ustawienia koła, czy co?

I drugie pytanie do Was czy łożysko powinno mieć luz na boki gdy śruba od koła NIE JEST dokręcona? Luz występuje dokładnie w tym miejscu:

[ img ]

Koło mogę przesunąć o pół centymetra w lewo lub prawo (patrząc z tyłu motocykla). Jeśli wszystko skręcę to jest ok.

I trzecie pytanie to regulacja naciągu łańcucha, która według mnie w tym motocyklu to jest porażka. Jak poprawnie ustawić naciąg łańcucha według tych znaczków? Obecnie mam na 3 słupku/dziurce/wgłębieniu z dwóch stron, jest OK?

[ img ]
[ img ]

Przepraszam za tyle pytań, ale dopiero się uczę nowego sprzęta. :santa:
Jeśli tarcza by była do wymiany, to może ktoś ma sprawną do sprzedania na tył? Cena nowej mnie lekko osłabiła.

pozdro!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-01-18 19:07:56 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2018-01-19 07:52:06 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2014-07-29 10:56:56
Posty: 253
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fzs600 2001r
Jak dla Mnie krzywo ustawione koło, nawet na ostatnim zdj. widać (może to kwestia innego ustawienia aparatu) ale wygląda to tak, że na ost. zdjeciu widać 3 ząbki, a na przed ost.2. Sposobów na ust koła w osi jest pierdylion, poszukaj na YT np: " https://www.youtube.com/watch?v=qVk1k6dtMRI " lub zakup laserka :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-01-19 10:28:47 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
potwierdzam, najpierw ustaw koło potem będzie można martwić się tarczą.

ja na ulicy ustawiam koło "na oko" - wzorując się na tym żeby łańcuch między zębatkami leciał równo. w domu mozesz do bocznych płaszczyzn tylnego koła przyłozyć dechę (lub wielgaśna poziomicę jak ja jesli masz taką w domu) i zmierzyć odstep od boku przedniego kołoa - powinno byc symetrycznie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-01-22 20:51:45 
Niemowlak

Dołączył(a): 2017-12-17 19:08:23
Posty: 27
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 2005
Cześć,

Niestety ale okazało się, że tarcza jest krzywa. Zdjąłem jeszcze raz koło, odkręciłem tarcz hamulcową i jak położyłem na szkle to widać, że jedna strona nie dolega. Przy okazji zauważyłem, że mechanik który wbijał mi nowe łożyska do tylnego koła to nie dał mi takiej tulejki która była w środku.. Ale tulejka już zrobiona, "nowa" tarcza hamulcowa zamówiona, zobaczymy jak przyjdzie.

I przyszły dzisiaj akurat nowe klamki, powoli się moto doposaża. 8)

pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org