Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2021-05-18 06:05:14 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2021-04-26 10:05:49
Posty: 5
Płeć: Mężczyzna
witam
w zeszłym tygodniu w piątek zakupiłem Fazerka z 2006 roku..W związku z tym, że nie miałem możliwości od razu iść zarejestrować moto a jest on sprowadzony bez tablic nie można było nim jeździć. W sobotę go odpaliłem, pochodził trochę i zgasiłem. Zauważyłem, że jakoś tak trochę nierowno chodził. W niedzielę rano chciałem go odpalić, ale niestety nie odpalił. Pokręciłem trochę i wyładowal się aku. Przy kupnie moto miało bardzo mało paliwa więc pomyślałem, że to kwestia braku paliwa nie chce zapalić. Naładowałem aku, dolałem paliwa, ale niestety moto nie odpala. Zanim rozladowal się aku na sam koniec jak kręciłem na wyświetlaczu pojawił sie napis Er1. Teraz jak jest naladowany akumulator i dolane paliwo na wyświetlaczu zamiast przebiegu wyświetla się błąd 46. Wchodziłem juz w tryb diag, ale nie da się go skasować, albo robie coś nie tak. W kazdym razie moto nie odpala. Kręci i nawet jak odkręcę manetke trochę bardziej to jakby próbował odpalić ale niestety... Czytałem na necie, ze to może kwestia regulatora napięcia, że może to kwestia aku. Nie wiem co robić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-05-18 06:05:14 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2021-05-18 07:48:01 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-12-01 16:35:28
Posty: 377
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: dotykowy
Obecne moto: FZ1S Fazer
Spróbuj na sprawnym akumulatorze. Ten możliwe że pomimo naładowania ma za duże spadki napięcia podczas kręcenia rozrusznikiem i elektronika głupieje i wtryski nie podają paliwa. Miałem tak że rozrusznik nawet nieźle kręcił ale moto nie odpalało, po sprawdzeniu na sprawnym aku moto odpaliło od strzała.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-05-18 07:50:06 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Jak podniosles zbiornik to mogły się źle ułożyć przewody paliwowe, uchyl zbiornik i zobacz czy przewody nie są załamane. Pompka normalnie pracuje po przekręceniu stacyjki? Nie faluje dzwiek pracy pompki? Upewnij się że masz wbity luz i N na zegarach, kosa złożona i killswitch czerwony na ON. Rozruszaj wszystkie przełączniki, może ktoryś się zaciął. Niektóre z tych co wymieniłem spowodują że rozrusznik nawet nie zakręci ale nie zaszkodzi to posprawdzać.

P.S. rada Iroszka jak najbardziej słuszna :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-05-18 14:38:52 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2021-04-26 10:05:49
Posty: 5
Płeć: Mężczyzna
Iroszek napisał(a):
Spróbuj na sprawnym akumulatorze. Ten możliwe że pomimo naładowania ma za duże spadki napięcia podczas kręcenia rozrusznikiem i elektronika głupieje i wtryski nie podają paliwa. Miałem tak że rozrusznik nawet nieźle kręcił ale moto nie odpalało, po sprawdzeniu na sprawnym aku moto odpaliło od strzała.


niestety nie mam jak sprawdzić na dobrym akumulatorze... nie mam zapasowego nowego w domu :-)
a jak sprawdzić to nieszczęsne ładowanie na aku ? czytalem coś, że jak jest za niskie ladowanie to coś tam coś tam :-)

-- 2021-05-18 14:41:45 --

na pewno jest luz wbity i pompke słychać normalnie...
dzisiaj rano jak chciałem go odpalić to dość żwawo kręcił...
trochę dziwne jest też to, że nie wiem jakim cudem, ale nie wyświetla się teraz błąd 46 ani check engine... jednak moto mimo to nie odpala :-(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-05-18 14:53:55 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-12-01 16:35:28
Posty: 377
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: dotykowy
Obecne moto: FZ1S Fazer
Możesz spróbować po kablach z akumulatora samochodowego. Ale jest jeden warunek on musi być nabity idealnie bo jak moto odpali to aku samochodowe ma dużą pojemność i mocno obciąży układ ładowania motocykla. Były opisywane przypadki że odpalanie po kablach z auta uszkodziło instalacje w moto. Ja to robiłem kilka razy z yamahą oraz z Hondą i wszystko przeżyło takie zabawy. Ja w takim postępowaniu nie widzę problemów ale ostrzegam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-05-18 16:05:54 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2021-04-26 10:05:49
Posty: 5
Płeć: Mężczyzna
dzieki za info, ale trochę boję się robić takie akcje, żeby czegoś nie zepsuć do końca :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-05-18 19:10:13 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
No to zostaje Ci serwis albo ewentualny zakup akumulatora...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-05-18 21:02:37 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 481
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Dziś odpalałem moto gdzie rozrusznik ledwo kręcił i nawet wyświetlacz zgasł całkowicie podczas kręcenia i moto odpaliło po ok 4-5 sek. Myślę Ceglaro że problem jest gdzie indziej. Najlepiej na początku sprawdzić czy w ogóle jest iskra czyli podpiąć do którejś fajki inną świecę. i zakręcić - to już dużo powie. Jeśli jest iskra to może nie dostaje paliwa. Spróbuj sprawdzić zapisane w pamięci kody błędów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-05-19 11:47:01 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Ceglaro napisał(a):
trochę dziwne jest też to, że nie wiem jakim cudem, ale nie wyświetla się teraz błąd 46 ani check engine... jednak moto mimo to nie odpala


powoli sprawdzaj wszytko. zmostkuj czujnik stopki i sprawdź czy to nie to. możliwe też że immobiliser padł - tutaj będzie ciężej sprawdzić, ale może z drugiego kluczyka odpalaj.

stara zasada - jak mas trójkę, czyli paliwo, powietrze i prąd to MUSI odpalić. więc jak nie odpala to brkauje czegoś z tych trzech. sprawdzaj po kolei.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org