Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-03-28 14:14:17 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-03-24 11:29:40
Posty: 67
Lokalizacja: WZ
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ef Zjet Adin
Może ktoś się orientuje, czy zdejmując jeden wydech fabryczny i montując drugi (również fabryczny) zachodzi potrzeba regulacji exupu, czy może po zapięciu linek do zaworu w drugim wydechu wszystko będzie OK? Na coś szczególnego przy takiej operacji zwrócić uwagę? Z góry dzięki za szybką odpowiedź, bo muszę to zrobić w najbliższy weekend.

-- 2014-04-22 07:32:36 --

Odpowiem sobie sam na pytanie. Przed zdjęciem starego wydechu zmierzyłem suwmiarką położenie gwintów przy regulacji, założyłem nowy wydech (przerobiony przez Edka), skręciłem wszystko tak, jak było i jest OK. W międzyczasie poszukując informacji na ten temat wyczytałem na forach amerykańskich, że w przeciwieństwie do FZS1000, gdzie EXUP miał zastosowanie zgodne z definicją, w FZ1 odpowiada on jedynie za głośność wydechu.

Tak czy inaczej mam chyba pierwszą FZ1 na forum z wydechem od Edka, efekt jest zajebisty. Nawet osoby nie związane jakoś z motocyklami mówią mi, że bardzo ładnie pracuje. Wygląda fabrycznie, jest dużo lżejszy, bo bez katalizatora. Sama głośność - jak to u Edka - tak jak trzeba (normy pewnie przekraczam, bo chyba nawet seryjny wydech jest gdzieś przy górnej granicy, ale od około 120km/h bardziej słychać szum powietrza, niż wydech, a od 140/h wydechu nie słyszę już wcale). Polecam wszystkim niezdecydowanym.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-03-28 14:14:17 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2014-07-30 20:52:51 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2012-03-19 22:56:26
Posty: 12
Lokalizacja: Łęczyca
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 506607021
Obecne moto: Yamaha Fz1 Fazer
A możesz napisać coś więcej, tzn co i jak "pan Edek" przerobił, zbieram się z myślami żeby z seryjnego wydechu usunąć to coś co wygląda jak katalizator.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-08-07 22:48:27 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-03-24 11:29:40
Posty: 67
Lokalizacja: WZ
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ef Zjet Adin
To nie tylko tak wyglada, to jest drugi katalizator. Pierwszy jest w kolektorze i ten mam nadal zostawiony. Z tlumika natomiast jest wywalony. Jest wstawiona ciut wieksza rurka perforowana, calosc estetycznie zespawana i pomalowana. Po przejechaniu okolo 2.000 km zrobilo sie troche glosniej niz bylo, ale ciagle jest zajebiscie. Dzwiek moim zdaniem lepszy niz z carbonowego Bosa u mojego brata, a przerobka kosztowala ponizej 10% jego ceny. Zachowanie fabrycznego wygladu to dla mnie tez plus (ten wydech po prostu mi sie podoba, jest na swoj sposob niepowtarzalny). Nie zastanawiaj sie, rob to.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-11-08 18:40:41 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2015-02-03 15:21:32
Posty: 131
Lokalizacja: Podlasie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX 2021
Odświeżę temat postem z innego wątku:

Czesc, nosze sie z zamiarem zmiany brzmienia mojego FZ1-S. Czy jest ktos w stanie odpowiedziec czy istnieje mozliwosc instalacji przelotowego komina z zastrzezeniem zeby nie topiła bocznego kufra.
Sytuacja wyglada tak:
Załącznik:
5.jpg [343.08 KiB]
Pobrane 473 razy
Załącznik:
2.jpg [265.07 KiB]
Pobrane 435 razy
Załącznik:
1a.jpg [335.91 KiB]
Pobrane 432 razy

Na oryginalnym wydechu, o ile w czasie jazdy strumien goracych spalin jest szybko rozpraszany o tyle na postoju lub przy niskich predkosciach temperatury sa znaczne lecz nie topia plastiku. Porownywalem moja temperature spalin z kolegi R1 z wydechem LV SBK i jest zdecydowana roznica (organoleptycznie oszacowana, ale jednak).
Zabieg modyfikacji wydechu u nadwornego modera :), Pana Edka, niestety spotkal sie z odmowa ze wzgledu na obawy z podniesieniem temperatury kufra.
Czy ktos z Kolegow uzytkuje FZ1 z kuframi bocznymi i akcesoryjnym wydechem? Jak to wyglada? Co polecacie w takiej sytuacji zastosowac?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-11-09 09:31:20 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
Kolego ja mam takie same kufry. Tlumik mam mivv suono i z kuframi nic się nie dzieje.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org