Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2017-06-19 10:39:41 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2016-09-22 10:45:51
Posty: 499
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: sześć082x6 2x4 2x7
Obecne moto: BMW R1200R
Hej...
Do końca tygodnia zbieram zamówienia - do niedzieli włącznie.

Oprócz oczywiście zapamiętywania tras, prędkości, aktualnej pozycji, urządzenie daje dodatkowo kilka możliwości, które mi bardzo pasują...
Trasy - zapamiętuje po dacie, prędkości - szczegółowość punktów odniesienia ustawia się indywidualnie

[ img ]


1. Powiadamia mnie telefonicznie lub SMS (zależy, jak ustawię) o tym, że w motocyklu pojawił się prąd - czyli ktoś na przykład włączył/złamał stacyjkę
2. mogę odciąć paliwo lub inny system zasilania jednym SMS
3. mam powiadomienie o wstrząsach - alarm na "dotykanie"
4. Mogę oczywiście wyśledzić "złodzieja", a w wypadku zagłuszania GPS mogę odciąć paliwo w pojeździe

I to wszystko w telefonie za pomocą kilku prostych komend wysyłanych by SMS, bez abonamentu, tylko z opłatą za SMS'y i transfer danych - koszty miesięczne powinny się zamykać na poziomie 3-6 zł... - zużycie do około 700 MB miesięcznie.
SMS do mnie nie kosztują nic, a transfer danych 5 zł za 1 GB...

[ img ]

Do niedzieli czekam na zamówienia (oczywiście dotyczy to pierwszej tury... mam zamiar je mieć w ofercie)
W zamian dostajecie skonfigurowane urządzenie do waszego telefonu, wg Waszych wytycznych.
Montujecie sami, wg mojej instrukcji lub moimi rączkami. Montaż u mnie 50-100 zł - w zależności do pojazdu

Skonfigurowane urządzenie w granicach 230 zł + ewentualna przesyłka.
Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny lub by PW.

608 66 44 77


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-06-19 10:39:41 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2017-06-19 11:43:09 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
Co w sytuacji zagłuszenia sygnału telefonu? jak odetniesz cokolwiek jak nie ma sygnału?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-06-19 12:00:38 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2016-09-22 10:45:51
Posty: 499
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: sześć082x6 2x4 2x7
Obecne moto: BMW R1200R
GSM trudno zagłuszyć... Trudniej, jak GPS. I nie traktujcie tego urządzenia, jako "leku na całe zło". Jak ktoś będzie chciał ukraść, to ukradnie i nie ma co do tego dyskusji. Z drugiej strony "gnojek" na mieście, chcący się przelecieć waszym moto nie będzie miał już tak łatwo i bezkarnie. Będzie parę argumentów więcej... Poczucie bezpieczeństwa wzrasta i no fajnie jest śledzić swoje moto/pojazd, mieć udokumentowane przeloty wraz z prędkościami...

Jak ktoś was spyta, czy o 15.14 w poniedziałek byliście na Grunwaldzkiej, to z pewnością będziecie mogli to sprawdzić :)

Czy jest to kolejny fajny gadżet do moto/pojazdu? - TAK. Ale przy okazji funkcjonalny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-06-19 12:14:17 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
GSM łatwiej niż myślisz.
Izoterma, garaż podziemny, pomijam zagłuszacze :lol:

Czyli reasumując przy braku sygnału GSM nic nie odetniesz?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-06-19 12:18:30 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2016-09-22 10:45:51
Posty: 499
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: sześć082x6 2x4 2x7
Obecne moto: BMW R1200R
Wojt@s napisał(a):
GSM łatwiej niż myślisz.
Izoterma, garaż podziemny, pomijam zagłuszacze :lol:

Czyli reasumując przy braku sygnału GSM nic nie odetniesz?


Poprawna diagnoza. Oczywiście możesz zablokować - wydać dyspozycje w momencie pozostawienia moto...
Wszystko jest sterowane by GSM, na poziomie wysyłanych poleceń po sieci GSM. Wszystkie powiadomienia są pamiętane i wysyłane w momencie dostępności pola.

Innymi słowy, jeżeli urządzenie załapie pole choćby przez chwilkę, to wykona ostatnie polecenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-06-19 13:11:50 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Piwek, jammer GSM to 2500 zł na allegro więc nie mów ze takie nierealne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-06-19 13:18:32 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2016-09-22 10:45:51
Posty: 499
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: sześć082x6 2x4 2x7
Obecne moto: BMW R1200R
misiakw napisał(a):
Piwek, jammer GSM to 2500 zł na allegro więc nie mów ze takie nierealne.


...nie ma rzeczy niemożliwych, skoro każde auto na kluczyk bezdotykowy, z guzikiem start/stop mogę zabrać za 400 złotych...

Jednocześnie nie wierzę, żeby byle "gnój" chcący pożyczyć na szybko nasze moto, wydawał 2,5K PLN w tym celu...
Podkreślam jeszcze raz - GPS to urządzenie do śledzenia, który ma przy okazji kilka fajnych funkcji nam pomocnych - nie traktujcie tego, jak urządzenia, które uniemożliwi złodziejowi kradzież, bo takich urządzeń NIE MA :)

-- Pn, 19 cze 2017, 13:39 --

No i jeszcze jedna sprawa... Kto przy zdrowych zmysłach instaluje GPS'a do moto ??
...i to właśnie może zaskoczyć :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-06-19 17:15:36 
electronic supersonic

Dołączył(a): 2008-08-04 21:17:27
Posty: 1717
Lokalizacja: Koło Koła
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: Tiger 1050
Czy urządzenie zapisuje cały czas trasę nawet gdy nie ma sygnału GSM ale jest GPS i po odzyskaniu zasięgu mamy zapis historii poprawny ? czy może prostą linię od ostatniego punktu w którym miał zasięg?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-06-19 20:16:00 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Raczej nikt na starego fazera nie otrzymuje zamówienia żeby go ukradł, a już na pewno nie używa do tego sowieckich satelit do walki elektronicznej :D

Jak czuły jest nadajnik w tym urządzeniu to znaczy, czy po ruszeniu motocykla natychmiast pójdzie informacja o tym i maszyna będzie na bieżąco śledzona? czy sygnał GPS przejdzie przez poszycie dachowe busa? (testowałeś?) żeby otrzymywać pozycję do miejsca rozbiórki motocykla.

Większość motocykli ginie w busach gdzie odcinanie zapłonu to tak średnio przydatna rzecz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-06-19 23:16:30 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
Wystarczy bus który na wyłożone ściany wygłuszeniem z folią alu :lol:

Uważam że dobre AC to podstawa.

Jak sprawa zasilania?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-06-20 08:55:01 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Piwek napisał(a):
No i jeszcze jedna sprawa... Kto przy zdrowych zmysłach instaluje GPS'a do moto ??
...i to właśnie może zaskoczyć

z tego co ostatnio od znajomych ludzi słyszę... GPS w moto staje się powoli standardem... a w nowszych moto mam wrażenie że się stał, dla mnie nie jest żadnym zaskoczeniem.
ahamay napisał(a):
a już na pewno nie używa do tego sowieckich satelit do walki elektronicznej

Jak podprowadzasz moto busem, to znaczy ze kupiłeś do tego celu busa i masz "długoterminowe" plany na przywłaszcznie cudzej własności. w takim kontekście montaż zagłuszaczy GPS i GSM nie jest czymś, na co myślący podpier...lacz cudzej własności może nie wpaść.

ja od dawna twierdzę że tracking GPS jest fajny dla posiadaczy floty samochodów oraz dla tych co chcą "rejestrować" traski. z tym że do rejestrowania trasek to wolałbym mieć opcje rejestracji poza samą pozycją i predkością także przechyłów i mieć to w postaci takiej, żeby móc fajnie z kamerką zgrać. Garmin miał takie urządzonko do swojej kamery. inaczej w moim odczuciu starczy telefon. Jedynym plusem takiego "alarmu" jest to że wysyła mi eski jak jakiś gówniak zacznie się gramolić na sprzeta, mógł by też co godzinę monitorować napięcie baterii i dawać mi znać jak spadnie poniżej określonego poziomu (żebym nie planował traski jak mi aku leży).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-06-20 09:41:51 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2016-09-22 10:45:51
Posty: 499
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: sześć082x6 2x4 2x7
Obecne moto: BMW R1200R
Robgie napisał(a):
Czy urządzenie zapisuje cały czas trasę nawet gdy nie ma sygnału GSM ale jest GPS i po odzyskaniu zasięgu mamy zapis historii poprawny ? czy może prostą linię od ostatniego punktu w którym miał zasięg?


Do zapisu trasy nie jest potrzebny GSM, tylko GPS - a tu sprawa wygląda tak, że nawet jak nie ma sieci GSM to trasa jest zapisywana bezpośrednio na serwerze.
Zrobiłem ostatnio trasę prawie 900 km, po suwalszczyźnie i Mazurach i mimo, że czasami nie było GSM, trasam jak na załączonym screenie wygląda na pełną.

ahamay napisał(a):
Jak czuły jest nadajnik w tym urządzeniu to znaczy, czy po ruszeniu motocykla natychmiast pójdzie informacja o tym i maszyna będzie na bieżąco śledzona? czy sygnał GPS przejdzie przez poszycie dachowe busa? (testowałeś?) żeby otrzymywać pozycję do miejsca rozbiórki motocykla.


Czujnik jest BARDZO czuły - wstrząsowy. Można go sobie samemu wystopniować. Jest jakby skala czułości, ale w każdym wypadku - KAŻDA zmiana pozycji moto (np z kosy do piony) jest NATYCHMIAST monitorowana i info masz natychmiast...

Czy sygnał GPS przejdzie przez poszycie dachu busa - nie sądzę, ale zanim go wsadzą, to ty już będziesz o tym wiedział - mało tego będziesz wiedział, że moto zostało uniesione do góry względem ostatniej zapisanej pozycji...

-- Wt, 20 cze 2017, 09:54 --

misiakw napisał(a):
oraz dla tych co chcą "rejestrować" traski.


Zgoda w pełni...
Nie raz pisałem o tym, że to nie jest alarm, tylko dodatkowo ma taką funkcję...

Panowie, udostępniam wam zabawkę, która zarejestruje Wasze traski, prędkości odcinkowe z czułością dla was najlepszą. Urządzenie może wysyłać pozycję co np 3-5 sekund, albo co minutę - to jest do ustawienia. Urządzenie służy do śledzenia, a przy okazji ma kilka funkcji "alarmowych"
1. alarm wstrząsowy
2. wersję SOS (opcja - ja u siebie nie zakładałem)
3. alarm pojawienia się prądu w obwodzie - czyli np przy złamaniu stacyjki
4. alarm zaniku prądu - czyli słabego aku - ktoś o to pytał
5. zdalne odcięcie tego, co sobie życzycie - prądu, paliwa, czy czego tam chcecie.
6. podsłuch tego, co się dzieje wokół moto (opcja - ja nie zakładałem u siebie)

Alarm oznacza powiadomienie Was na poziomie SMS bądź wykonania połączenia telefonicznego na wasz telefon lub to i to...

-- Wt, 20 cze 2017, 09:59 --

Wojt@s napisał(a):
Jak sprawa zasilania?


Urządzenie ma własne zasilanie, które działa około 22h od momentu odłączenia aku.
Urządzenie pobiera minimalną ilość prądu - nie odczuwalna sprawa dla moto, jeżeli nie załączamy na wciąż polecenia, które steruje odcięciem żądanej pozycji... W takim wypadku moje urządzenie dało znać po 2 dobach, że aku ma niedobór prądu i za chwilę urządzenie przejdzie na własne zasilanie...

Urządzenie podłącza się na 2 PLUSY - po stacyjce i do aku bezpośrednio by bezpiecznik.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-06-20 20:22:20 
Chop-luftmysza

Dołączył(a): 2012-09-20 09:21:17
Posty: 1337
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 609siedem46cztery51
Obecne moto: KiloFaza
Piwek jaki jest czas realizacji zamowienia?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-06-21 09:30:44 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2016-09-22 10:45:51
Posty: 499
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: sześć082x6 2x4 2x7
Obecne moto: BMW R1200R
Do około 7-10 dni...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-06-21 12:54:34 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
to ja poproszę
odbiorę osobiście


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org