Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2023-07-18 13:47:14 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1479
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
- jeśli nie masz serwisowki to jest ten moment na jej pobranie
- w SManual masz podane co, ile i w jakiej temperaturze mierzysz
- cewka ma dwa uzwojenia pierwotne i wtórne, oba mają podaną właściwą rezystancję
- z mojego doświadczenia problem z cewkami w większości przypadków nie jest związany z uszkodzeniem uzwojenia, tylko izolacji co powoduje zę wyładowania nie ma na świecy tylko wokół cewki, co więc powoduje że pomiary mogą być ok a i tak będzie przerywać
- z tego co widzę na SManual to uzwojenie pierwotne mierzysz na pinach, a wtórne pin prawy z elektrodą którą zakładasz na świecę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-07-18 13:47:14 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2023-07-18 14:09:53 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2322
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Tak właśnie też myślę, że cewka może być ok, tym bardziej że nie przerywa non stop już od uruchomienia tylko w określonych sytuacjach. Do pomiaru izolacji potrzeby byłby specjalny miernik testujący wysokim napięciem. Używam w pracy fluka ESA 612 który testuje napięciem 500V ale test powinien być na wyższym napięciu niż użytkowe więc w instalacji 230V testowe 500V ma sens, przy cewkach i tak może być za niskie żeby wywołać przebicie jak podczas jazdy. Również uważam, że najszybciej byłoby sprawdzić podmieniając fajkocewki.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org