Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2020-05-14 14:48:53 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Rhazz, MT-10 bomba! Życzę możliwie najszybszej przesiadki i wielu relacji z użytkowania emteka :D

marcingda napisał(a):
to chyba nas wszystkich będzie dotyczyło od 1 lipca
liczę na to że policja zachowa zdrowy rozsądek i nie będzie urządzała łapanek w miejscach gdzie faktycznie można sobie pozwolić na przekroczenie >50


Już nie przeginajmy...nawet jeżeli na jakimś remontowanym, czy budowanym odcinku jest ograniczenie do 40, często bezsensowne, to nadal lecąc 80 prawka nie stracisz. Dla mnie to jest takie sranie się o to trochę na siłę. Patrząc generalnie na to, co potrafi się odstawiać na naszych drogach, to jestem do tego pomysłu jak najbardziej pozytywnie nastawiony.

Weź pod uwagę, że niedaleko, zaraz za zachodnią granicą, prawko zostawiasz za przekroczenie o 21 km/h, od bodajże miesiąca, czy dwóch, również poza terenem zabudowanym i na autostradach, na których, wbrew pozorom są ograniczenia prędkości, już tylko na kilku odcinkach można lecieć "no limit".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-05-14 14:48:53 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2020-05-14 15:45:24 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
glenroy napisał(a):
Rhazz, MT-10 bomba! Życzę możliwie najszybszej przesiadki i wielu relacji z użytkowania emteka :D

marcingda napisał(a):
to chyba nas wszystkich będzie dotyczyło od 1 lipca
liczę na to że policja zachowa zdrowy rozsądek i nie będzie urządzała łapanek w miejscach gdzie faktycznie można sobie pozwolić na przekroczenie >50


Już nie przeginajmy...nawet jeżeli na jakimś remontowanym, czy budowanym odcinku jest ograniczenie do 40, często bezsensowne, to nadal lecąc 80 prawka nie stracisz. Dla mnie to jest takie sranie się o to trochę na siłę. Patrząc generalnie na to, co potrafi się odstawiać na naszych drogach, to jestem do tego pomysłu jak najbardziej pozytywnie nastawiony.

Weź pod uwagę, że niedaleko, zaraz za zachodnią granicą, prawko zostawiasz za przekroczenie o 21 km/h, od bodajże miesiąca, czy dwóch, również poza terenem zabudowanym i na autostradach, na których, wbrew pozorom są ograniczenia prędkości, już tylko na kilku odcinkach można lecieć "no limit".


Co do przepisow to ja mam mieszane uczucie. Mamy np taka nasza lokalna Wislanke - trasa Katowice Wisla. 80km 4 pasy z pasem zieleni po srodku. Droga jest jak stol ale przez skrzyzowania i drogi podporzadkowane jest tam znak 70 jeden za drugim. Jechsc ta droga 120 to zaden wyczyn bo wracajac z nart kiedys samochodem dostalem 400zl za 126 na 70tce....
Ta droga jest idealna a do tego sa na niej takie dlugie luki w Skoczowie gdzie mozna sie bawic z predkosciami 150+ :p
I skoro ciezko tam jechac samochodem mnie niz 120...to motocyklem juz wgl
Czesto jezdze ta droga i tam predkosc 100+ to jest zupelny standard stosowany przez 100% kierowcow :)

Co do 101 w miescie pelna zgoda. Co do 51 na takich drogach albo autostradach...uwazam ze to bezsensu. Ja nie lubie szybko jezdzic...ale wiem ze dobrym samochodem 191 na pustej autostradzie to tez nie jest wyczyn :) a ilu z nas testowalo vmax na autostradzie....

Temat rzeka.
Koniec offa :p


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-05-14 20:06:08 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Zatem do 3 razy sztuka, za trzecim pojedziesz już do domu swoim :D

Faktem jest że to, co jeszcze niedawno było kosmosem w kwestii mocy, teraz jest "przeciętnym" wynikiem. Jak byłem w liceum i jeszcze nie śniłem o tym że będę kiedyś miał taki kontakt z motocyklami, długo podziwiałem stojącego pod klatką bandita 600 w nakedzie który dla mnie wyglądał wtedy jak motocyklowy odpowiednik muscle cara, to był konkretny sprzęt dla konkretnego kozaka! Bandit 1200 to już całkiem kosmos. Teraz na takim mt09 ktory wstaje na koło z gazu ludzie mówią że szybko się nudzi :D

MT10 na pewno dłużej będzie cieszył japę to na bank!

Co jakiś czas zmieniają się przepisy które wchodząc budzą wiele emocji, a my regularnie się przystosowujemy, nie mamy wyjścia. Jeśli przez zabudowany staramy się nie przekraczać 100 (w miejscach gdzie jest znak a jest jeszcze środek pola) to zaczniemy też tak robić poza zabudowanym, nie przekraczając 140. Prawdę mówiąc to ja przelotową w spokojnych miejscach mam i tak koło 100-120 więc nie powinno to wpłynąć jakoś widocznie na moje tempo jazdy, dojdzie konieczność bycia czujnym w krytycznych punktach jak ograniczenia do 70, 60 itd. Plusem jeżdżenia po zadupiach drogami 3-cyfrowymi jest to, że kontrole są tam niezwykle rzadko, takimi drogami staram się planować trasy.

No i Viva le Yanosik :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-05-14 22:07:04 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Dlatego pisałem, że policja powinna podejść do tego zdroworozsądkowo. Są miejsca gdzie można sobie na pewne rzeczy pozwolić a w innych należy jechać ostrożnie. Co do Niemiec to jeżdżę tam dość sporo i faktem jest że na autostradach są ograniczenia prędkości ale jest dużo odcinków, że pozwalam sobie jechać samochodem 250 i nie widzę w tym nic nagannego. Różnica jest taka, że że oni mają w wielu miejscach trzy pasy i wtedy przy małym ruchu środkowy jest pusty. Zresztą uważam, że prędkość nie zabija tylko ludzka bezmyślność. W drodze do pracy mam kilka takich sytuacji, że autobus zatrzymuje się na drodze w celu wysadzenia pasażerów. Mało kto wyprzedzając stojący bus pomyśli, że może ktoś za niego wyjść. Druga sytuacja: korek na jednym pasie, auta stoją na przejściu dla pieszych, w przeciwnym kierunku ruch odbywa się normalnie. Sytuację taką obserwuję praktycznie codziennie, prawie nikt nie zwalnia a za samochodu może wyjść dziecko. We wszystkim co się robi trzeba myśleć...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-05-14 22:14:11 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
marcingda napisał(a):
Mało kto wyprzedzając stojący bus pomyśli, że może ktoś za niego wyjść. Druga sytuacja: korek na jednym pasie, auta stoją na przejściu dla pieszych, w przeciwnym kierunku ruch odbywa się normalnie. Sytuację taką obserwuję praktycznie codziennie, prawie nikt nie zwalnia a za samochodu może wyjść dziecko. We wszystkim co się robi trzeba myśleć...

Tutaj poruszyles kluczowa umiejetnosc jazdy - umiejetnosc przewidywania :) to moim zdaniem najwazniejsza rzecz ever!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-05-15 09:17:52 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
marcingda napisał(a):
W drodze do pracy mam kilka takich sytuacji, że autobus zatrzymuje się na drodze w celu wysadzenia pasażerów. Mało kto wyprzedzając stojący bus pomyśli, że może ktoś za niego wyjść.

Znajoma miała sytuację bardzo podobną - Sopot, głowna arteria. Przystanek z zatoczką, przejście na drugą stroną przejściem podziemnym (przedłużenie monciaka). Niby wszystko ok, ale z przed autobusu wyskoczyła nastolatka - efekt taki ze znajoma ją potrąciła i przewróciła, jej kumpel lecący za nią nie miał szans wyhamować, przetoczył się leżącej dziewczynie po biodrach - i tyle było z możliwości chodzenia. Tak wiec z autobusem to w ogóle czujnie, nawet jak realnie rzecz biorąc pieszego nie powinno nic ciągnąc na asfalt, moze się tam jednak znaleźć.

marcingda napisał(a):
korek na jednym pasie, auta stoją na przejściu dla pieszych, w przeciwnym kierunku ruch odbywa się normalnie. Sytuację taką obserwuję praktycznie codziennie, prawie nikt nie zwalnia a za samochodu może wyjść dziecko. We wszystkim co się robi trzeba myśleć...

jedną z pierwszych sytuacji na moto miałem podobną do tego - na moim pasie korek, z naprzeciwka pusto więc dzida... a tak z posesji ktoś przez ten korek skręcał w lewo. wyobraźnia to ważny element motocyklisty.

z resztą zawsze powinniśmy spodziewać się niespodziewanego - znów "story of my life" - jadąc przez wiochy patrzę prawo/lewo żeby mi jakiś pies nie wyskoczył, ale nie spodziewałem zę może mi wypaśc z pod samochodu przede mną https://www.youtube.com/watch?v=Gymy1Z7WbRc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-05-15 23:20:42 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
O kurde... Nie wiem kto ma większego farta, Ty czy ten pies... I tak pewnie go tam połamało, tylko na adrenalinie jeszcze biegał.

Ufff!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-05-16 01:18:34 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 468
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
No i co pojechał :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-05-16 15:17:50 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Fazer sprzedany także rozpoczynam poważne poszukiwania MT-10 :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-05-16 15:30:40 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
rhazz napisał(a):
Fazer sprzedany także rozpoczynam poważne poszukiwania MT-10

to już jesteś bliżej nowego moto, rozumiem że szukasz używanego, chyba wybór nie będzie zbyt duży
szkoda, że jest kwarantanna bo pewnie u naszych zachodnich sąsiadów jest większy wybór


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-05-16 15:51:21 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
marcingda napisał(a):
rhazz napisał(a):
Fazer sprzedany także rozpoczynam poważne poszukiwania MT-10

to już jesteś bliżej nowego moto, rozumiem że szukasz używanego, chyba wybór nie będzie zbyt duży
szkoda, że jest kwarantanna bo pewnie u naszych zachodnich sąsiadów jest większy wybór

Mam na oku 3 sztuki na allegro. Szukam 2-3lata - tak do 40tys.
Jedna sztuka stoi u mojego klienta który codziennie robi zakupu - i nie ukrywam że on najbardziej mnie przekonuje - bo jednak ręce "trochę znajome" ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-05-17 08:35:03 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Masz już pomysł na nową ksywę? faza rhazza już nieaktualna :)

Proponuję emte-rhazz-zero


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-05-17 11:05:10 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
sfazowany napisał(a):
Proponuję emte-rhazz-zero

:D :D :D
MT-10 na tym zdjęciu z wyposażeniem GIVI naprawdę mi się podoba
jeśli u nas jest demo to przejadę się nim

kilka lat temu prawie kupiłem Suzuki B-King – to była maszyna, chociaż wbrew pozorom bardzo łatwa do opanowania mimo sporej mocy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-05-17 19:19:42 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 481
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
3mam kciuki :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-05-19 18:25:58 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
kupiłem - proszę o usunięcie tematu :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org