Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-29 22:07:36 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 468
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
Wyświetlacz 3,5" to mało aby pomieścić wszystko z AA. Natomiast to co się zmieniło w MT na plus to dorzucili sporo ważnej elektroniki oraz wsadzili w pełni regulowane przednie zawieszenie KYB z radialnymi heblami. Tanio nie będzie bo w Polsce będzie musiała być ovatowana wiec raczej kwoto oscylować będzie w okolicy wersji SP. Choć Yamaha pewnie tak jak zawsze zrobi na początku niższą kwotę a później podniesie - jak to bywało zawsze. Np. Tracer GT najpierw kosztował 51500 a później kwota urosła do 55000

https://cdn2.yamaha-motor.eu/prod/produ ... _pl-PL.pdf

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-29 22:07:36 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-29 23:51:40 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-05-29 19:40:48
Posty: 91
Lokalizacja: KR
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YAMAHA FZ6
marcingda napisał(a):
muszę się przyznać że w życiu nie korzystałem z JANOSIKA :(


ja się właśnie definitywnie z Y pożegnałem...

dużo reklam, pierdół i to legendarne zżeranie baterii w tel...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-30 00:11:25 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Nie zauważyłem zżerania baterii, reklamy są na szczęście mało natarczywe i jak już działa to podczas jazdy jest ok.

Na moto używam w takiej formie:
[ img ]

Bez yanosika byłoby słabo... Przynajmniej w moim trybie jeżdżenia po kraju.

Na tym ekranie 3.5 cala w mt09 to wiadomo nie ma opcji na mape czy wskazowki nawigacji, ale moze jak w triumphie, upchną polaczenie BT z telefonem do sterowania muzyką i wyswietlania kto dzwoni.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-30 00:48:15 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
dla mnie najważniejsze jest to że uwolniłem się od uchwytów, ładowarek, kabli, prowizorek
z poziomu menu moto jest nawet możliwość sterowania kamerą gopro

wracając do MT, to uważam że każdy kto szuka taniego, miejskiego motocykla powinien brać pod uwagę hondę CB650R, mimo małej pojemności ma naprawdę świetne osiągi no i 4 cylindry


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-30 10:18:08 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Cimaj napisał(a):
I ty tak latasz bez yanosika? SZACUN kolego

ja latam normalnie. jakoś nawigacja janosika mocno działała mi na nerwy, nie łapałem ich tras. latam sobie na google mapszy albo nawet na stare mapy nokii (here maps - jest opcja latania offline za granicą i jak na razie to najlepsza nawi na tel na jaką trafiłem). jakoś udaje mi się bez problemu uniknąc mandatów, jedyny który dostałem w przeciągu 4 lat to zdjęcie z fotoradaru na niemieckiej Autobanie zimą, i nie wiem czy yanosik by mi tam pomógł.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-30 12:37:57 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Chodzi oto że zegar może byc tylko zegarem, a na ekranie można wyświetlić wszystko - ten trend jest już nie do odwórcenia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-30 17:44:51 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-05-29 19:40:48
Posty: 91
Lokalizacja: KR
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YAMAHA FZ6
misiakw napisał(a):
...here maps - jest opcja latania offline za granicą i jak na razie to najlepsza nawi na tel na jaką trafiłem....


sprawdź Maps.me :)

w offline są super tylko mapy zajmują sporo mb/gb


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-30 18:38:44 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Jak jadę zagranicę i wiem że będę używał AA to ładuję sobie w mapach google obszar do offline i działa bardzo dobrze, plus za własne mapy i aplikacje np na radiu auta z wypożyczalni, działa też wyszukiwanie adresów i sklepów. Teraz juz większość aut z wypozyczalni z segmentu srodkowego i w górę ma radio obsługujące AA. W stanach nie miałem włączonego internetu w telefonie i 2 tygodnie tak przejeździłem i nawiagcja na AA w offline działała bardzo dobrze. Śmiesznie tylko brzmią komunikaty znanym głosem ale w innej składni, "za półtorej mili, skręć w prawo" :)

Kiedys jeździłem wiele lat z automapą - swojego czasu była bezkonkurencyjna, ale to już dawne czasy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-30 18:39:31 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
a jak Wam się podoba triumph ?

https://www.triumphmotorcycles.pl/bikes ... rs/trident

-- 2020-10-30 17:44:29 --

Sfazowany, co to jest radio AA? Chyba konfigurując auto dopłacałem za "jakieś" radio ale już nie pamiętam o co chodziło- to jest marketing, sprzedać komuś coś czego nie używa :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-30 18:48:57 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Wyglada stylistycznie świetnie, wiem że ma być mały ale nawet pod tym modelem wygląda jak osiołek. Fajny nowoczesny naked o klasycznym wyglądzie, jak polączenie mt07 i sv650. Może być niezły harpagan na miasto i dla drobnych osób.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-30 20:04:32 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 468
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
Zapowiada się fajny sprzęt, poważny konkurent do Hondy CB650R i jak każdy się pukał w głowę że Honda wypuszcza motocykl z mocą poniżej 100KM to teraz Triden poszedł na całość ~80KM. Nieźle.

AA - to Android Auto. Czyli apka która zamienia twoje radio w samochodzie na urządzenie multimedialne, w którym masz np Google Maps i całe z tym związane profity, łącznie z wybieraniem głosowym i komendami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-30 21:49:17 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Dokładnie, to jest zrobienie z radia w samochodzie dodatkowego ekranu dla telefonu, w radiu wyświetlasz i używasz aplikacje z telefonu czyli mapy google, waze, spotify, rozne podcasty, aplikacje do słuchania radia internetowego i wiele innych. Największy plus to że podpinając swój telefon do roznych samochodow bedziesz mial w kazdym aucie ten sam swoj zestaw aplikacji, map, muzyke itd. Ustawiasz sobie w domu przy kawce plan podrozy, w aucie podpinasz usb i juz masz wszystko na ekranie auta. Nazwy pokrewne tego typu systemów dla różnych telefonów to Android Auto dla telefonów właśnie z Androidem, apple carplay dla iPhonów, mirrorlink dla jakichś innych telefonów jako powielenie ekranu telefonu w radiu, nigdy akurat tego nie używałem.

Masz telefon iPhona czy coś z Androidem? Wpisz na YouTube model swojego radia samochodowego i rodzaj systemu - android auto albo carplay i będziesz wiedział jak to wygląda, jak uruchomić u siebie itd. Jak coś to pytaj, pomożemy uruchomić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-31 01:55:19 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-05-20 22:13:24
Posty: 71
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: S1000R
I pokazał się najnowszy tracer 900

Załącznik:
tracer900_2021_2.jpg [11.06 KiB]
Pobrane 254 razy


Załącznik:
tracer900_2021.jpg [38.32 KiB]
Pobrane 260 razy


Tutaj już nie zrobili takiej lipy z przodem motocykla jak w mt09.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-31 02:18:22 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Ok. Dzięki
Niestety BMW wyszło z założenia że właściciele korzystają z iPhone i mam u siebie tylko Apple CarPlay. Dopiero chyba od tego roku wprowadzili AA. Dla mnie to w sumie nie ma większego znaczenia bo korzystam z navi w aucie, mam dostęp do telefonu z poziomu auta do np. muzyki, chyba też mogę odtwarzać muzykę bezpośrednio, bez telefonu np z Youtube. Aplikacja BMW w telefonie pozwala też układać trasę i wysłać ja do auta, ma też inne funkcje np. Sterowanie vebasto. Można np zdalnie sprawdzić stopień zużycia klocków hamulcowych :D . Sporo jest różnych funkcji z których tak naprawdę się nie korzysta, za to fajną opcją jest Concierge Service. Jedna z funkcji jest umieszczanie adresu na mapie. Dzwoniąc mogą nam np zarezerwować hotel i wrzucić adres do navi. Koszt całego pakiety nie jest duży, coś ok 900zl na rok.

-- 2020-10-31 01:27:20 --

stiven napisał(a):
I pokazał się najnowszy tracer 900

Wygląda nieźle. Mam wrażenie że wszystkie motocykle próbują upodobnic się do multistrady (z wyjątkiem GS)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe MT-09
PostNapisane: 2020-10-31 10:22:50 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Nowy tracer poszedł w dobrą stronę!! Owiewka wystaje do przodu i optycznie wydłuża moto, przenosi nieco ciężar sylwetki do przodu... Podnóżki pasażera wyglądają jakby były dalej od nóg kierowcy - może podnóżki kierowcy poszły lekko do przodu? Lampy w podobnym układzie jak w 700... I like it!

Widac również nową ramę jak w mt09, ciekawe czy zmienili ergonomię i rozkład masy dociążając przód.. może być bardzo ciekawie!

Marcin, co do bmw i AA, skoro później to wprowadzili a radio ogarnia apple to sprzętowo jest na bank gotowe, może wystarczy zaktualizować w radiu oprogramowanie żeby to uaktywnić?
Dla mnie zawsze zewnętrzne programy to jakieś dodatkowe utrudnienie. W mapach Google zapisane ulubione punkty, jakieś ciekawe miejsca oznaczone gwiazdką, no i przede wszystkim głosową obsługę mapy, ale na innym poziomie niż tylko podawanie adresu, można zapytać o godziny otwarcia sklepu zanim zdecydujesz gdzie pojedziesz, czas dojazdu, pogodę na konkretny dzień i miasto, znalezsc restauracje i zapytac o ocene ile ma gwiazdek, ile ma wysokosci jaka gora, ile lat ma Piasek, kurde wszystko i kupę innych rzeczy... Mam w aucie uslugę consierge od 4 lat, skorzystałem z tego w sensie znalezienia adresu czy usługi może w sumie ze 2 razy i było to mniej wygodne a na pewno bardziej szasochlonne niż samodzielne znalezienie sobie adresu, poza tym mam takie uczucie zażenowania tym że kogoś obcego proszę o zrobienie czegoś prostego wiec nie czuję się swobodnie korzystając z takich wynalazków. Dzwoniłem tam kilka razy jak np pokazał mi się check engine czy chciałem się dowiedzieć czemu jak gaszę silnik to czasem auto trąbi jakbym opuścił auto i zapomniał w środku kluczyka, w żadnym przypadku ten cały consierge nie był w stanie mi pomóc więcej niż sam wydedukowałem, odesłał mnie do serwisu. Dla mnie ma to sens w sytuacji awaryjnej np wypadłem z drogi, jestem w szoku i nie umiem ustalić gdzie jestem to taki consierge może wysłać służby ratunkowe we właściwe miejsce, uruchomic miganie swiatel czy coś pozwalajace zlokalizowanie auta w zaspie itp. Poza tym to taki bajer do puli dodatków przy sprzedaży. Dużo bardziej sobie chwaliłem aplikację w tel z lokalizacją auta, możliwością włączenia sygnału żeby odnaleźć auto na parkingu czy otwarcia zdalnego np koledze który podjechał podrzucić mam coś, a my nie możemy wyjść z budynku itp.

Lubię nowinki i gadżety ale jeśli są praktyczne, tak jak wspomniał Misiek, bezkluczykowy motocykl gdzie trzeba szukać kluczyka żeby zablokować kierownicę to żadne ułatwienie. Jak jezdzilem tigerem 1200 to po zabawie na łąkach i wałach p.powodziowych jak wracałem do domu to zegary pokazały że nie widzą kluczyka, musiałem się zatrzymać, zsiąść i sprawdzic czy mam kluczyk bo bylo ryzyko ze zgubilem go w trawie jak sie wywrocilem albo jak robilem zdjecia robiac "yogę" wokół moto szukając kadru. Kluczyk byl w kieszeni, ale przez chwile przeszedl mnie dreszcz ze jak zgasze silnik to jestem w dupie i ze czeka mnie szukanie po ciemku w trawie malego czarnego kluczyka. Taka se przyjemność :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org