Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2020-02-19 07:58:55 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
hej, pytanko - zna ktoś może ten sprzęcik, albo jest w stanie coś o nim powiedzieć?

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-mt ... CQUBP.html

żonka sobie go wyszukała. Inna sprawa - ktoś z okolic ma chwilkę podjechać rzucić okiem na ten sprzęt czy w rzeczywistości wygląda tak jak na zdjęciach? ewentualnie zna jakiegoś dobrego mechanika w okolicy do którego moglibyśmy podjechać ze sprzętem? Tak przed tym jak ruszymy się do niego z trójmiasta fajnie by było żeby ktoś zerknął czy jest po co jechać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-02-19 07:58:55 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2020-02-19 08:55:21 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
Byłem ostatnio na etapie poszukiwania MT07 i to co rzuciło mi się w oczy to opony... Z tego co się dowiedziałem, to fabrycznie MT07 wyjeżdżał na Michelinach i tutaj pytanie - po co ktoś wymieniał gumy przy przebiegu 5-6 tys km? Bo te założone nie wyglądają na nówki, więc odjąłem te 2-3 tys km. Teoretycznie może komuś nie pasowały, ale nie założył ani to typowo sportowych, ani to typowo turystycznych, tylko tej samej klasy... dziwne. Reszta wygląda całkiem przyzwoicie, a dodatki... no cóż - rzecz gustu :) :)

Całkiem sporo tego jest w sprzedaży. Opłaca się jechać taki kawał drogi po moto z nieznanego źródła? Nie ma nic "na podwórku"? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-02-19 09:19:20 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
07 w cenie poniżej 20k w odległości 150km od trójmiasta są raptem dwie (w tym jedna od handlarza), więc tak szału nie ma. a że mówimy o moto dla niewielkiej osoby to wybór modeli też ograniczony...

dodatkowo autostradą to raptem 4h jazdy w jedną stronę - to już na tyle dużo że "w ciemno" bym nie lechał, ale jak ktoś rzuciłby okiem na sprzęt i powiedział ze wygląda jak na zdjęciach można by ruszyć dupę...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-02-19 09:43:30 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Faktycznie trochę nadłubane jak na tak mało używany sprzęt. Opony mogły być nie tyle zjechane, co też już stare. Widać czujniki abs ale na błotniku nie ma napisu abs. Power commandery i inne bajery.. trochę jak szykowany do zabawy w stylu jazda na kole albo do cwiczenia techniki na malym torze. No trzeba zapytać właściciela jaka była idea, plus taki ze to pierwszy właściciel i sprzęt krajowy, powinien miec wszystkie papiery. Wygląda nawet nawet. Pod korkiem oleju jest zapocony, pewnie od zmiany oleju przy nieco usyfionym silniku i brud wciągnął olej.

Na pewno bym przyjrzał się ramie i czy prosto jeździ, stan ograniczników i przedniego zawiasu. Mt07 przez plastikowe nakladki na bokach i schowany wydech łatwo podciągnąć po glebie wymieniając kilka gratów. Pompy ABS też tam lubią się przycinać więc warto sprawdzić czy na obu kołach ABS działa.

Mam trochę daleko żeby jechać specjalnie, gdybym śmigał w delegację na zachód to się odezwę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-02-19 12:10:07 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
Mogę ogarnąć przegląd przed zakupowy jak chcesz :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-02-19 14:19:48 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Wojt@s, faaaak, nie wiem czemu ubzdurałem sobie że ty gdzieś w śląsku siedzisz. W takim razie pytania o mechanika nie było - jak podejmiemy decyzję czy tak czy nie to na pewno sprzęt trafi do ciebie na warsztat na oględziny :)

Cytuj:
Z tego co się dowiedziałem, to fabrycznie MT07 wyjeżdżał na Michelinach

a masz jakieś info tej wiedzy? bo dziś w pracy googlowałem i... większośc internetów (forów0 mowi własnie o Battlaxach, choć Miśki też są wspominane, tak jakby stosowali te opony "zamiennie", przykładowe fora tu, ale wygooglowałem tego więcej:
https://www.fz07oc.com/threads/stock-ti ... e-fz07.14/
https://fz07.org/thread/3609/fz-07-stock-tire-milage/

inna sprawa że rzeczywiście zestaw akcesoriów + fakt e w MT sporo dupereli jest zabudowanych powoduje że można różnie podejść do faktu "bezwypadkowości". po wstępnym kontakcie wychodzi że koleś który sprzedaje ma oryginalne elementy (poza.. tadam... klamką sprzęgła) więc jest to jakiś argument sugerujący że nie musi być źle. Troszkę na minus że poza pierwszym przeglądem koleś twierdzi ze sam serwisował motocykl... no niby go rozumiem bo też sam podłubię czasem w sprzęcie, ale niekoniecznie uznaję to za plus przy zakupie - wolałbbym jednak pełną historię z ASO jako kupujący. Poprosiliśmy o więcej dokładniejszych zdjęć, zobaczymy. Gdyby moto było troszke bliżej pojechałbym obejrzeć...

Sezon jeszcze się nie zaczął, mamy pod wiatą 2 motocykle więc... jakiegoś wielkiego parcia chwilowo nie ma choć z drugiej strony er6 już od roku też nie ma...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-02-19 15:42:33 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
Może wskoczę w minimalny off-top, ale podczas mojego zakupu MT-ka zmieniłem podejście... Zawsze najeździłem się, naszukałem, zwracałem uwagę na najmniejsze detale, czy leżał. Teraz przemyślałem sprawę i wnioskuję - i kupuję kilku/kilkunastoletnie moto, nie znam historii od nowości, nie znam poprzednich właścicieli, nie wiem kto jak się z tym obchodził. Więc mogę wydać 14k za moto z nieznanego źródła lub grubo ponad 20k od pierwszego właściciela, z polskiego salonu, z fakturami z ASO. Stwierdziłem, że to nie mało kasy i chcę moto, które jest sprawne technicznie, jeździ prosto i jak-tako wygląda. Kupiłem import Francja, czyli 100% po zdarzeniu i widać to było na motocyklu - leżał na obu stronach. Właściciel w PL zrobił go bardzo dobrze pod kątem technicznym, ja trochę dopracowałem go wizualnie i mam taniego MT-ka w garażu :) Zapewne będę miał ciężej sprzedać, ale... może w najbliższym czasie nie będę musiał? :)

I żeby nie było - nie chcę nikomu wpajać moich przemyśleń i podejścia! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-02-19 16:05:38 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
bierny napisał(a):
Kupiłem import Francja, czyli 100% po zdarzeniu i widać to było na motocyklu - leżał na obu stronach.

to wszystko zależy od podejścia
kupiłem tylko i wyłącznie tracer-a dlatego, że był kupiony w Polsce, od pierwszego właściciela, serwisowany i w pedantycznym stanie
uważam, że lepiej wydać trochę więcej kasy i uniknąć problemów w przyszłości
jeśli moto leżało to trudno tak do końca stwierdzić czy jeździ tak jak należy, problemy mogą się pojawić później
mnie osobiście męczyłyby wątpliwości czy na pewno jest wszystko ok


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-02-19 16:08:40 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
misiakw napisał(a):
tak jakby stosowali te opony "zamiennie"


Jest to możliwe. Dla przykładu Triumph wypuszczał Sprinta ST na Battlaxach, albo Mietkach Z6.

O i proszę, MT-07 service manual:
1. MICHELIN PILOT ROAD 3
2. BRIDGESTONE BT023F F


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-02-20 09:46:41 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
glenroy napisał(a):
O i proszę, MT-07 service manual:
1. MICHELIN PILOT ROAD 3
2. BRIDGESTONE BT023F F


No to przepraszam za zamieszanie chłopaki! Znowu dowiedziałem się czegoś nowego ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org