Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-05-06 21:42:08 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Z racji tego, co wydarzyło się z dotychczasową "otwartą" mapą forumowiczów, podjąłem się stworzenia nowej, "zamkniętej", moderowanej przeze mnie mapy, z możliwością wyłącznie podglądu dla użytkowników.

Link do mapy:
https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zqwZjnR56rNc.kV0iQs_CBcyY


Co zrobić, żeby znaleźć się na mapie? To proste. Żeby uniknąć nieporozumień i ułatwić życie sobie i Wam, pozwoliłem stworzyć sobie pewien schemat treści maila. :)

1. Wysyłacie do mnie prywatną wiadomość.

2. W treści wpisujecie:

- miejsce zamieszkania:

> użytkownicy mieszkający w miastach
* nazwa miasta - w takim przypadku lokalizacja będzie dodana w losowym miejscu, w obrębie danego miasta.
* nazwa miasta + ulica - mając takie informacje znaczniki będę umieszczał w losowym miejscu, na danej ulicy, zazwyczaj gdzieś w okolicach jej środka.

> użytkownicy mieszkający na wsiach, bądź w mniejszych miejscowościach, ze względu, że nazwy takich miejscowości potrafią powtarzać się kilkukrotnie w obrębie jednego województwa ilość informacji też jest odrobinę większa, ale i kombinacji jakie można podać, też jest więcej :).
* nazwa miejscowości + najbliższe miasto - znacznik będzie umieszczony, tak jak w przypadku miasta, w losowym miejscu, w obrębie miejscowości.
* nazwa miejscowości + ulica (o ile dana miejscowość tak owe posiada wyodrębnione) + najbliższe miasto - tak samo jak powyżej, znacznik będzie się znajdował w losowym punkcie, na danej ulicy.
* równie dobrze zamiast nazwy miasta można podawać kod pocztowy, google też nieźle sobie radzi z wyszukiwaniem po kodach :).

- informacje dodatkowe:

>informacje te nie są obowiązkowe, ale jeżeli ktoś się zdecyduje, może tutaj podać takie informacje jak np.:
* imię,
* posiadany motocykl/motocykle,
* kontakt (nr telefonu, adres mailowy etc.),
* link do zdjęcia - prosił bym bardzo o link do zdjęcia, nie o zdjęcie w załączniku, żeby nie zajmować więcej czasu i nie komplikować całej procedury :).
Zdjęcia można wrzucać spokojnie na darmowe hostingi, bez wymaganej rejestracji, takie jak np.: http://www.tinypic.pl/ etc. Dalej, po wrzuceniu zdjęcia na serwer, kopiujecie bezpośredni link do obrazu i wklejacie wg. schematu do wiadomości.

Mam nadzieję, że wszystko jest w miarę zrozumiałe, sensowne i jasne, jeżeli nie, linczujcie w temacie :lol:
Pozdr.

PS. W podawanych adresach, nie zamieszczajcie numerów, domów, bloków etc. ponieważ uważam, że są to już zbyt szczegółowe informacje, które mogą przyczynić się do ewentualnej lokalizacji motocykla w celu, na przykład kradzieży etc. poza tym, nigdy nie wiadomo, czy w gronie forumowiczów nie mamy jakichś oszołomów, którzy w jakiś sposób mogli by takie informacje wykorzystać. Dlatego informacje proszę podawać na prawdę z rozsądkiem i z głową, żeby później uniknąć niepożądanych sytuacji, tak na prawdę sama nazwa ulicy jest już szczegółową informacją, dlatego na prawdę zastanówcie się jakie informacje chcecie żeby miały odzwierciedlenie na mapie. Tak w celu zachowania spokoju mojego i Waszego sumienia :).


Ostatnio edytowano 2018-04-15 12:34:09 przez glenroy, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowa mapa forumowa
PostNapisane: 2015-05-06 21:42:08 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2015-05-07 09:16:08 
Chop-luftmysza

Dołączył(a): 2012-09-20 09:21:17
Posty: 1337
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 609siedem46cztery51
Obecne moto: KiloFaza
Kawał świetnej roboty!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-07 11:42:31 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-11-17 12:48:12
Posty: 478
Lokalizacja: Warszawa/ WZW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792076895
Obecne moto: Tcat
wysłałem wiadomość, podałem co prawda numer bloku ale mój Kociak stoi na garażu nie w tym samym miejscu i pod czujnym okiem panów strażników :D
podawanie numerów domu faktycznie to już mało rozsądne...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-07 23:23:32 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Toperz napisał(a):
Kawał świetnej roboty!

Dzięki :D

cezary1808 napisał(a):
podawanie numerów domu faktycznie to już mało rozsądne...


Ogólnie zastanawiam się, czy nie uogólnić tego jeszcze bardziej, tylko do nazwy miasta/miejscowości, dając znaczniki po prostu gdzieś w centrum, bez precyzowania lokalizacji.
Dostaję czasami maile z dokładnymi adresami, ale mimo to znaczniki są przeze mnie wlepiane losowo na obszarze danej ulicy i nadal jest to pewien, powiedzmy trop dla różnej rasy oszołomów bo ulica jest już bardzo wąskim obszarem obserwacji, pomimo, że mapa jest jako zastrzeżona i dostęp mają tylko osoby posiadające link do niej, nikt nie jest w stanie potwierdzić w 100% wiarygodności wszystkich użytkowników i nie wiem, czy właśnie dla dobra wspólnego, nie uogólnić mapy po prostu do obszaru danego miasta/miejscowości, bez konkretów, po prostu, ktoś jest z większego miasta, to znacznik lec gdzieś w centrum miasta, bez konkretnych danych.

Ja oczywiście uzależniam wszystko od opinii i stanowiska użytkowników, samemu będąc tylko takim podmiotem wykonawczym w tej sprawie :). Pamiętajcie, ja chcę tylko dobrze dla wszystkich :thumbup:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-07 23:34:00 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
glenroy Dziekuje za dodanie, wszystko OK :beer:

Mysle ze kazdy ma olej w głowie i co kto podaje to chyba wie i liczy sie z konsekwencjami. Mnie na Sanockiej w Przemyslu i tak nie znajdziecie jezeli sie nie umówimy ;) Niech mapa stanowi ogolny zarys użytkowników forum w geograficznym ujeciu i dane w nim zawarte najlepiej by mialy charakter ogolny, bez szczegółów. Nazwa miejscowości tez wiele zdradza bo na wioskach ludzie się znają i wiedza co, kto i gdzie. glenroy rób wedle Twojego uznania zeby bylo dobrze, nikt Cię nie bedzie rozliczał a wszystko można przecież przedyskutować w indywidualnych przypadkach.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-08 08:29:55 
Chop-luftmysza

Dołączył(a): 2012-09-20 09:21:17
Posty: 1337
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 609siedem46cztery51
Obecne moto: KiloFaza
glenroy
Nie ma chyba sensu ża każdym razem rozważać czy ulica długa czy nie itd... Zrób tak że jak jest duże miasto to znajdujesz jakiś punkt orientacyjny w przybliżonej dzielnicy a jak jakaś wioska czy mniejsze miasteczko to strzelasz centralnie bez szczegółów. One chyba nie będa nikomu potrzebne a jak ktoś będzie miał pytanie i chęć się spotkać to zawsze jakoś inaczej może się skontaktować z wybrańcem.
To z mojej strony a za chwile i ja śle do Ciebie mila :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-08 09:34:14 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3793
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Toperz napisał(a):
glenroy
Nie ma chyba sensu ża każdym razem rozważać czy ulica długa czy nie itd... Zrób tak że jak jest duże miasto to znajdujesz jakiś punkt orientacyjny w przybliżonej dzielnicy a jak jakaś wioska czy mniejsze miasteczko to strzelasz centralnie bez szczegółów. One chyba nie będa nikomu potrzebne a jak ktoś będzie miał pytanie i chęć się spotkać to zawsze jakoś inaczej może się skontaktować z wybrańcem.
To z mojej strony a za chwile i ja śle do Ciebie mila :)


amen. szukasz największego skrzyżowania w okolicy i tam przypinasz szpilę. mój znacznik jest 3 km od moto (marina musiała być), i jak ktoś będzie chciał, to sie skontaktuje, a ja podjadę do mariny, czy tan na okoliczny szpanerplac. mogł byś tyko tak dodawać znaczniki zeby nick/focia była jednocześnie linkiem do profilu (przykłądowo nie podawałem namiarów na siebie bo mam je w profilu). ale kawał świetnej roboty. kiedyś napisałem wtyczkę do PhpBB która umożliwiała samemu dodanie się na mapę z poziomu panelu użytkownika na forum. jak ją odkopię gdzieś w otchłani mojego prywatnego SVN'a to będzie można rysiaczkowi podrzucić i temat się "zautomatyzuje"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-10 11:35:55 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-05-06 21:01:27
Posty: 19
Lokalizacja: Hamernia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: yzf 600
Wiadomość wysłana:) dobra robota:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-10 14:37:00 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Ogarnąłem wszystko, niektóre zdjęcia nie chciały się skalować i po pewnych ustaleniach wyszło, że niektóre zdjęcia powyżej rozdzielczości 800x600 mają problem z wyskalowaniem się w małym okienku szczegółów znacznika, fotki, które nie chciały się skalować dostały nową rozdzielczość i wszystko bangla.

Co do lokalizacji, stwierdziłem, że wszystko zostaje tak jak jest, człowiek - istota myśląca, każdy swój rozum ma i wie lepiej jakie informacje chce udostępnić :). A dodawanie znaczników zostaje tak jak mówiłem wcześniej, ktoś podaje miejscowość / miejscowość+ulica, tekst leci w wyszukiwarkę i gdzie wstrzeli się znacznik, tam będzie dodany do mapy, bez kombinowania :).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-10 21:28:50 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-05-06 21:01:27
Posty: 19
Lokalizacja: Hamernia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: yzf 600
Powinno na 100% wystarczyć, mnie wywaliło gdzieś na pole u znajomego:) i tak barawo za zangażowanie:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-10 22:00:45 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
kaczor napisał(a):
Powinno na 100% wystarczyć, mnie wywaliło gdzieś na pole u znajomego:) i tak barawo za zangażowanie:)

Ups, nie zwróciłem uwagi, poprawiłem już :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-21 18:52:05 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-04-29 09:52:04
Posty: 0
Lokalizacja: Nienadówka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Dzięki za dodanie, więcej osób powinno się oznaczyć na mapie. Wtedy na jakieś wypady można by się prędzej zgadać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-08 10:33:16 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-05-20 21:16:32
Posty: 1
Lokalizacja: Krapkowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: virago 535 Fazer600
Wiadomość poszła. Mapa jest dobrą sprawą i pomocną


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-16 20:10:26 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2011-07-12 09:40:11
Posty: 947
Lokalizacja: wawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512 386 jedensześć5
Obecne moto: nowe
ja wyslalem meila kilka tyg temu ale chyba nie zasłużyłem bo nie mam jamahy;p


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-17 16:14:28 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
zielony napisał(a):
ja wyslalem meila kilka tyg temu ale chyba nie zasłużyłem bo nie mam jamahy;p


Dodaję każdego, bez względu na moto, wiek, wyznanie, poglądy, zboczenia, skrzywienia, czy poziom IQ :). Przejrzałem wszystkie wiadomości, które dostałem, po kolei mam wiadomości od wszystkich, dokładnie z taką samą kolejnością, jaką są zamieszczeni na mapie, Twojej wiadomości po prostu nie mam, więc siłą rzeczy, na mapę też Cię dodać nie mogłem :).


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org