Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 253 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-02-06 16:09:22 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-01-24 08:21:59
Posty: 41
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6n
Witam, zastanawiam się nad zakupem rękawic firmy alpinestars. Zastosowanie głównie do jazdy po mieście i okolicy w ramach relaksu po zajęciach, czasami jakaś trasa typu warszawa - poznań. Stąd pytanie, myślałem o jakimś krótkim przewiewnym modelu typu smx2, ale mam wątpliwości zy nie lepiej zainwestować w rękawice które lepiej nadadzą się nawet na gorsza pogodę i dłuzsze wyprawy, model sp1 np. wpadł m i w oko, latem w mieście nie byłyby zapewnw najwygodniejsze ale mam wątpliwości czy w upale jakiekolwiek będą ... Pomóżcie w wyborze ale zasugerujcie jakiś inny produkt a* lewa!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-06 16:09:22 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2012-02-06 16:22:36 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Ja jak kupowałem rękawice to chciałem, żeby były na gorszą pogodę niższe temperatury itp. Kupiłem hypnotika model skórzany z tekstylnymi wywietrznikami i 2 sezony jestem bardzo zadowolony. Spisują się super. A na lato na gorące dni zakładam rękawice tekstylne z protektorami rowerowe do DOWNHILLU. Idealne trzymanie, przewiewne i odpowiednio zabezpieczone. Ogólnie polecam rozwiązanie z 2 kompletami, ale tak jest ze wszystkim 2 kaski, 2 kurtki itp :) Tylko 2 moto są niepotrzebne :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-06 16:25:48 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-01-21 15:24:00
Posty: 16
Lokalizacja: CK
Płeć: Mężczyzna
Może model s1 ??


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-06 22:18:16 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-12-16 12:56:07
Posty: 344
Lokalizacja: Gród Kraka
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Szajsung
Obecne moto: BMW R1200GS ADV LC
Ja mam Alpinestars SP5.
Miasto, trasa - lato, zima. Pełen komfort, bezpieczeństwo, wygoda, lekkość, trzymanie... Polecam.
Są z tych "krótkich", ale wybrałem je bo akurat wchodzą pod kurtkę, czy kombi ile trzeba nie ograniczając ruchu nadgarstka.
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-06 23:10:26 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-03-22 23:46:47
Posty: 129
Lokalizacja: Wawa, Mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1 S GT
Mialem sp1(w sumie dalej mam) wytrzymaly dobre 20 tys km trasa i miasto.Dalej mozna w nich jezdzic, ale dostalem od mikolaja dainese :)
Jakosc 1sza klasa.
Te krotkie rekawice, ktore pokazuje kolega wyzej, sa dobre na wyzsze temp. Wchodz pod kurtke, wiec wiater wpada w rekaw.
Ogolnie polecam alpinestarsy bo przetestowalem w kazdych warunkach atmosferycznych.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-06 23:25:29 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
Ja jeżdżę w SP-8. Bardzo jestem zadowolony.


Załączniki:
rekawiczki.jpg [43.8 KiB]
Pobrane 1469 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-07 22:28:49 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-01-24 08:21:59
Posty: 41
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6n
Dzięki za porady, powiedzcie mi zatem co wybrać do miasta jako krótki model ?? SMX2 czy SP5 a później zastanowię się nad czymś na dłuższe wyprawy i większe zabezpieczenie, wpadł mi jeszcze z krótkich modeli IMPERMOTORAD SUOMY . Może ktoś użytkował jeszcze jeden z tych 3 modeli ?? Lewa! Ewentualnie A* OCTANE

Podsyłam przykładowe linki może to ulatwić nieco ocenę. ...

http://allegro.pl/smx2-rekawice-alpinestars-smx-2-czarne-scigacz-l-i2075321329.html

http://allegro.pl/alpinestars-octane-s-moto-rekawice-racing-r-l-i2078836353.html

http://4bikes.pl/rekawice-alpinestars-sp5-p-3584.html

http://sklep.intermotors.pl/product-pol-24799-Rekawiczki-motocyklowe-IMPERMOTORAD-SUOMY-skorzane-kolor-czarny-.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-09 11:28:45 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-12-16 12:56:07
Posty: 344
Lokalizacja: Gród Kraka
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Szajsung
Obecne moto: BMW R1200GS ADV LC
SMX-2 są więcej "materiałowe" = przewiewne ale szybciej przemakalne + mniej ciepłe.
Octane też wyglądają solidnie i są ze skóry z chyba większą ilością wentylacji z tego co widzę na fotkach.
SP-5 są w pełni skórzane ze wstawkami materiałowymi i dobrze zaprojektowaną wentylacją.
Ja w nich śmigam w każdych warunkach mimo, że są krótkie. Mam dobrze dobraną kurtkę - opinam rękaw na rękawiczce i nie ma problemu z jakimś podwiewaniem czy nawet przemakaniem.
W lecie nie jest mi gorąco a w zimie zimno (no ale mam grzane manetki więc inna sprawa). Kupiłem je jeszcze za czasów Fazera i nie przypominam sobie bym narzekał na cokolwiek. Ja wybrałem SP-5 z uwagi na dodatkowy protektor kłębika dłoni (grupa mięśni 4 i 5 palców dłoni) i grzbietowej części nadgarstka. No i bardziej pasowała mi materiałowa podszywka na dłoniowej cz. ręki. i na kciuku - rewelacja do przecierania szybki kasku w deszczu :D
No i cena z tego co widzę też dobra.
Suomy nie nosiłem ale ludzie sobie chwalą.
Oceń sam czego oczekujesz od rękawiczek i wybierz stosownie :D
W każdym razie nie warto sępić bo podczas trasy wygoda i bezpieczeństwo są bezcenne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-10 11:27:53 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-11-09 09:23:52
Posty: 181
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer8
Też przymierzam się do krótkich tj. właśnie do sp-5 lub octane ewentualnie alloy. Przymierzałem wczoraj w IM i nieźle leżą tyle, że skończyły się ceny wyprzedażowe i za octane krzyknął mi 400 zł (może obniżą do 360). W defenderze jest taniej więc pewnie tam się udam. Jeżeli arkham jesteś zadowolony to myślę, ze to wystarczająca rekomendacja :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-10 14:54:30 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-01-24 08:21:59
Posty: 41
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6n
A które dokładnie mierzyłeś // SP5 ? Ja teraz myślę na zakupem takich typowo miejskich/letnich - SMX2 a potem uzbieram na cos na trasę i za miasto (SP1, lub jakiś tekstyl )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-10 22:58:37 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-12-16 12:56:07
Posty: 344
Lokalizacja: Gród Kraka
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Szajsung
Obecne moto: BMW R1200GS ADV LC
pit_kr napisał(a):
Jeżeli arkham jesteś zadowolony to myślę, ze to wystarczająca rekomendacja :D

A jakby Ci baba z kleporza nagadała, że są dobre to uwierzyłbyś i kupił :?: :lol:
Polecam po prostu, ale zawsze musisz sam ocenić swoje potrzeby.
Mnie po prostu sprawdzają się w każdych warunkach od miasta, przez trasy aż po tor :wink:
Pit... Doskonała taktyka - dobierz w salonie model i rozmiar a kupuj na necie - taniej :D
Ja robię tak z każdym odzieniem, chyba że pękną w sklepie i zrobią cenę internetową.
W każdym razie warto sukcesywnie wymieniać osprzęt na wygodny, trwały i bezpieczny.
Powodzenia...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-11 18:45:22 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
http://moto.allegro.pl/alpinestars-kombinezon-moto-gp-pro-black-52-nowy-i2055219682.html jeździ może ktoś w tym? Bardzo mnie interesują opinie.

Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-12 12:14:38 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-12-16 12:56:07
Posty: 344
Lokalizacja: Gród Kraka
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Szajsung
Obecne moto: BMW R1200GS ADV LC
My tu o rękawiczkach prawimy, więc post o kombi chybiony :roll:
Jest odpowiedni dział na ten temat... Robi się offtop. Zwracaj na to uwagę...
Kombinezon z najwyższej półki (jak sama nazwa wskazuje - używany przez zawodników w moto GP), tyko pytanie po co Ci taki :?: Jak nie jesteś zawodnikiem, moim zdaniem szkoda kasiory... Chyba że to nie jest problem :wink: - to wtedy polecam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-12 13:45:26 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
arkham napisał(a):
My tu o rękawiczkach prawimy, więc post o kombi chybiony :roll:
Jest odpowiedni dział na ten temat... Robi się offtop. Zwracaj na to uwagę...
Kombinezon z najwyższej półki (jak sama nazwa wskazuje - używany przez zawodników w moto GP), tyko pytanie po co Ci taki :?: Jak nie jesteś zawodnikiem, moim zdaniem szkoda kasiory... Chyba że to nie jest problem :wink: - to wtedy polecam.


Wiem że to temat o rękawiczkach, ale widzę że udzielają się tu osoby które jeżdżą w alpinestars.
To spójrz w ten temat http://www.motocykl.org/thundercat/forum/viewtopic.php?f=3&t=1431&start=45 jakoś nie wiedzę odp :roll: Akurat ten kombinezon mi się najbardziej podoba, myslałem jeszcze nad berikiem i dainase ale chyba ostatecznie padło na GP-PRO. Mam nadzieję że już nie urosnę (byle nie przytyć) to kombinezon posłuży parę lat.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-12 14:03:19 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-12-16 12:56:07
Posty: 344
Lokalizacja: Gród Kraka
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Szajsung
Obecne moto: BMW R1200GS ADV LC
Dawid125 napisał(a):
jakoś nie wiedzę odp :roll:

Być może nikt nie miał z nim styczności a nie chciał pisać dla samego pisania.
Alpinestars to markowa, sprawdzona firma, robiąca doskonałą odzież motocyklową. Jej jakości nikt nie kwestionuje.
Kierowanie się wyglądem ubioru to rzecz względna. Jak w każdym ubiorze obowiązuje zasada najlepszego spasowania.
Ja mam gacie Alpinestars do latania po torze gdzie numer niższe miażdżyły mi "cochones" a w obecnym mogę się spokojnie po nich podrapać - choć mogły by być ciut bardziej węższe.
Zatem grunt to dobranie rozmiaru by protektory spełniały swoją rolę, a kombinezon umożliwiał komfortowe szaleństwo - obojętne czy to będzie Alipnestrs, Dainese, Arlen Ness, Berik, czy inna. No może nie tykałbym się już tzw "budżetówki"...
Jak zawsze najlepiej pomierzyć na sobie w sklepie i dobrać rozmiarówkę - a potem kupić gdzie taniej.
Zwłaszcza jak zamierzasz rozstać się z ponad trzema tysiami :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 253 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org