Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-03-29 19:30:19 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2012-02-22 12:00:54
Posty: 11
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
Cześć,

jeździ ktoś gdzieś w okolicach Warszawy ? Gdzie jest na tyle fajnie, żeby zrobić krótki wypad za miasto na 3-4 godziny w sobotnie popołudnie ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-03-29 19:30:19 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2012-03-29 20:36:16 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-08-01 11:12:24
Posty: 321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: S1000XR
3-4 godziny? To co Ty chcesz piknik na trawie se robić czy jeździć ... ? 8)
W tyle czasu to ze cztery razy objedziesz Warszawę dokoła.
Tras zakręconych nie uświadczysz, są jakieś kawałeczki tu i ówdzie. Poza tym nuda.
Zależy co preferujesz ...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-03-29 21:31:44 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2012-02-22 12:00:54
Posty: 11
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
coś ładnego i ciekawego i blisko, żeby polatać po zakrętach i żeby to nie było cały czas to brudne miasto...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-03-29 21:45:50 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-08-01 11:12:24
Posty: 321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: S1000XR
Toż właśnie mówię, zakrętów generalnie w okolicy ni ma, niestety.

Poza miasto, w sensie wycieczki to o ile Cię to kręci, możesz zaliczyć ruiny zamku w Czersku, Ciechanów (ech to piwo miodowe ... :)), Opinogórę. Do każdego z tych miejsc (no może poza Czerskiem, który jest tuż pod Warszawą) wiedzie całkiem znośna, aczkolwiek do bólu prosta droga :)

Kawałek zakrętów jest pomiędzy Markami a Legionowem, droga nr 632. Trochę w okolicach Kobyłki i Wołomina, ale dokładnie wytycznych Ci nie dam, bo kumpel mnie prowadził :)

Oczywiście jak się pogoda robi słoneczna to rzesze szczęśliwych motonitów na swoich chromowanych rumakach ciągną do Kazimierza n. Wisłą. Względnie z drugiej mańki można pojechać - do Janowca, z tym że to wycieczka raczej na cały dzień.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-03-29 21:48:31 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2012-02-22 12:00:54
Posty: 11
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
grunt, że się da :) Szkoda, że to Mazowsze takie płaskie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-03-29 23:06:21 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2011-07-12 09:40:11
Posty: 948
Lokalizacja: wawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512 386 jedensześć5
Obecne moto: nowe
nad Zegrze to wycieczka na 3h (z piknikiem włącznie;p), ja tam śmigam coby małżonkę oswoić z moto;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-03-29 23:12:48 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-08-01 11:12:24
Posty: 321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: S1000XR
W sezonie to najgorsze z możliwych miejsc, cała stolica się tam zjeżdża, gorzej jak na Marszałkowskiej ..., to już chyba lepiej z drugiej strony, tama w Dębem, tamtędy jest w miarę pusto.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-03-30 08:44:53 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2011-07-12 09:40:11
Posty: 948
Lokalizacja: wawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512 386 jedensześć5
Obecne moto: nowe
dudd ja tam byłem na początku marca wiec było spoko, w sezonie to mnie tam nie uświadczysz... ja nie lubię tłumów...
ja tam czekam aż pojadę na dłużej w rodzime regiony... tam są fajne trasy, bo tutaj to proste do bicia rekordów Vmax tylko;p


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-03-30 11:22:09 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-04-20 15:08:44
Posty: 49
Lokalizacja: Radzymin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 Fazer S2
Jak mieszkałem jeszcze na Białołęce to po okolicy trochę śmigałem oswajając Juniora z motocyklem, a i żonkę czasami (trzy trasy poniżej):

Trasa 1 - 37 km
Trasa na niespieszny spacer. Jakość drogi dość dobra, choć jak tam jechałem rok temu to były remontowane odcinki w Legionowie, więc było miejscami gorzej. Poza głównymi drogami ruch nie jest największy i można spokojnie jechać. W najdalszym punkcie trasy znajduje się plaża miejska.
Załącznik:
Komentarz: trasa1
short1.jpg [41.54 KiB]
Pobrane 903 razy

Link do map Google: http://g.co/maps/b4uqx

Trasa 2 - 64 km
Trasa na spokojny spacer, choć odcinkami można przyspieszyć. Dwa fajne punkty widokowe - lewy górny to koniec jeziora Klucz (jak nikt nie zaśmiecił jeszcze to całkiem urocza łączka, stadnina niedaleko, kąpiel dla odważnych), prawy górny - widok na zalew Zegrzyński. Nawierzchnia raczej ok, miejscami trochę słabiej (łaty i spękania drogi). Ponieważ w okolicy są pola można też spodziewać się zanieczyszczeń na drodze (piach, olej, ...).
Załącznik:
Komentarz: trasa2
short2.jpg [62.86 KiB]
Pobrane 808 razy

Link do map Google: http://g.co/maps/j567y

Trasa 3 - 48 km
Trasa na spokojny spacer na dwóch kołach. Dwa ciekawe punkty na trasie: elektrownia wodna w Dębem (działająca) i zespół pałacowo-parkowy w Jabłonnej. Trasa prowadzi raczej mało uczęszczanymi drogami, stąd ruch nie jest duży, nawierzchnia raczej dobra.
Załącznik:
Komentarz: trasa3
short3.jpg [52.15 KiB]
Pobrane 707 razy

Link do map Google: http://g.co/maps/9zme4

A między Legionowem a Markami są dwie trasy:
1) moim zdaniem fajniejsza - http://g.co/maps/5utvf
2) moim zdaniem słabsza (szersza, ale bardzie trzęsie) - http://g.co/maps/qmeuq

Przy okazji podpytam o okolice Radzymina - jest coś fajnego (poza S8 :wink: )?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-03-30 11:38:34 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-08-01 11:12:24
Posty: 321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: S1000XR
Jak pisałem, po drugiej stronie S8. Okolice Kobyłki i Wołomina. Ładnie wytyczonej trasy na google Ci nie podam, ale jak zerkniesz na mapę to sam coś wykombinujesz, asfalt ogólnie wszędzie w dobrym stanie, na pewno nie gorszy niż na tych powyższych trasach. Sądząc z Twoich preferencji powinieneś być zadowolony, no i to generalnie Twoje okolice.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-08-11 11:01:10 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-04-20 15:08:44
Posty: 49
Lokalizacja: Radzymin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 Fazer S2
Trasa Radzymin - Węgrów - Liw - Radzymin

Ostatnio z młodzieżą (synem lat 8 ) zrobiliśmy taką oto traskę. Wylot z Radzymina, gdzie stacjonujemy, dalej trasą S8 do Wyszkowa. Ten odcinek to dwupasmówka, długa prosta, więc jak ktoś lubi odkręcić to ma gdzie ;-) Mijając Wyszków zjeżdża się w prawo na trasę numer 62 w kierunku Węgrowa (oznakowana na Sokołów Podlaski). Ten odcinek trasy to typowa jednojezdniowa krajówka, ale nawierzchnia dobra, niemniej trzeba uważać na dwie sprawy: miejscowych patafianów w puszkach siedzących na kole i wyprzedzających byle jak, oraz przejeżdżając przez tereny zabudowane na ludzi, którzy czasem wychodzą bez ostrzeżenia na jezdnię. Po drodze amatorzy sztuki sakralnej mogą zrobić drobny postój w Starej Wsi i obejrzeć ładny kościół neogotycki. W samym Węgrowie polecam postój na rynku (jadąc cały czas główną ulicą nie sposób ominąć). Raz, że można odpocząć, coś zjeść, ale przede wszystkim zwiedzić Bazylikę Mniejszą i jak się ładnie zagada do kościelnego to w zakrystii zobaczyć legendarne lustro księdza Twardowskiego (znane między innymi z tego, że Napoleon zobaczył w nim swoją klęskę; ja tam nic w nim nie zobaczyłem ;-) ). Z Węgrowa jedziemy dalej główną trasą (637) kilka kilometrów i dojeżdżamy do Liwu. Jest tam do zwiedzenia muzeum-zbrojownia w ruinach zamku (niezbyt duża kolekcja, ale fajna, bilet wstępu 6 / 4 zł). Amatorzy wody mogą obok rozłożyć się na plaży nad rzeką Liw (płycizny, można z dziećmi, a jak ktoś hardcore to może wykąpać Yamahę ;-) ). Z Liwu zasadniczo kierowałem się na Radzymin lokalnymi drogami. W większości trasy asfalt jest miodzio, ale też drobne odcinki są gorszej jakości i trzeba troszkę zwolnić. Trasa generalnie jest spokojna, przez wioski trzeba dodatkowo uważać na piach naniesiony przez pojazdy rolnicze wyjeżdżające z pól. Cały dystans zamyka się w 150 km, młody zniósł dzielnie - nie zasnął ;-)

Podgląd trasy:
Załącznik:
Komentarz: Trasa
mapa4.jpg [59.69 KiB]
Pobrane 555 razy


Link do map Google'a:
http://goo.gl/maps/uyKYp

Kilka zdjęć:
1. Wyjazd - [ img ]
2. Rynek w Węgrowie - [ img ]
3. Lustro księdza Twardowskiego - [ img ]
4. Chwila odpoczynku nad rzeką Liw - [ img ]
5. Widok zamku w Liwie od strony rzeki - [ img ]


Ogólnie pomysł na trasę zaczerpnąłem z tej strony http://mazowsze.travel/ .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-08-11 14:49:51 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2011-07-12 09:40:11
Posty: 948
Lokalizacja: wawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512 386 jedensześć5
Obecne moto: nowe
http://www.advz.pl/podr%C3%B3%C5%BCe/je ... szawa-liw/


prawie to samo, ja swoją trasę zaimprowizowałem;) jak mi moto wróci z serwisu to będę kontynuował działalność wycieczkową to może pan się czymś zainspirujesz albo dołączysz bo w kupie zawsze raźniej;D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-08-11 18:29:23 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-04-20 15:08:44
Posty: 49
Lokalizacja: Radzymin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 Fazer S2
zielony napisał(a):
http://www.advz.pl/podr%C3%B3%C5%BCe/jednodniowe/warszawa-liw/


prawie to samo, ja swoją trasę zaimprowizowałem;) jak mi moto wróci z serwisu to będę kontynuował działalność wycieczkową to może pan się czymś zainspirujesz albo dołączysz bo w kupie zawsze raźniej;D


Trasa faktycznie niemal taka sama, tylko w drugą stronę jechana :) Zaglądałem na stronę - fajnie się zapowiada, brakuje w necie takich miejsc z konkretnymi opisami tras, także wychodząc polubiłem na fb - a co. Widziałem wstępne info że na 19-go szykuje się jakiś trip - wiadomo już w którą stronę, czy też na godzinę przed wyjazdem decyzja :)?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-08-11 22:31:46 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2011-07-12 09:40:11
Posty: 948
Lokalizacja: wawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512 386 jedensześć5
Obecne moto: nowe
Jeżeli odzyskam motocykl w przyszłym tygodniu to

http://goo.gl/maps/EQ5nB ;)

póki co czeka na gmole i pana z ubezpieczalni coby zaakceptował naprawę, ale jak się uda to lecimy;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org