Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-02-24 16:34:31 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-03-06 10:46:51
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Samsung Galaxy
Obecne moto: fz6 2007r.
Witam,
Kupiłem niedawno Fazera 600 i chciałbym w nim zrobić większy przegląd.
Chciałbym mieć wszystkie nowe płyny, żeby móc je na bierząco później wymieniać i wiedzieć kiedy.
Szukam serwisu który za niewielkie pieniądze zrobiłby mi przegląd.
Opony i klocki są w dobrym stanie, ale chciałym zmienić płyny:
- olej plus filtr powietrza
- płyn chłodniczy
- płyn hamulcowy
może w widelcach także ?
Na pewno także przegląd oraz badanie techniczne.
Wie ktoś gdzie mógłbym to zrobić?
Dzwoniłem do Yamahy na Połczyńskiej i policzyli mi 780zł.
Jak myślicie, znajdę gdzieś taniej czy trzeba się zaprzyjaźnić z autoryzowanym serwisem Yamahy.
Fajnie by było jakby założyli mi nową książeczkę, bo jej nie posiadam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-02-24 16:34:31 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2013-02-24 16:53:35 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
po pierwsze nie ten dział, powinieneś napisać w dziale fazera
po drugie- prawie zawsze inny serwis będzie tańszy niż ASO, a jaki konkretnie to już niech się warszawiacy wypowiedzą


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-02-24 17:57:17 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-08-27 13:35:58
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 508-018-343
Obecne moto: FZ6
Kolego Warszawa to bardzo ogólnie tym bardziej że puki co na kołach raczej nie dojedziesz .
Ja jestem ze Starej Miłosnei i tu mam serwis z którego korzystam i mogę ci polecić , nie wiem czy jest tani bo nigdy nie próbowałem porównywać cen ale na pewno jet solidny a goście na motorach zęby zjedli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-02-24 18:17:31 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-03-06 10:46:51
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Samsung Galaxy
Obecne moto: fz6 2007r.
Co do zimy... to słyszałem, że żaden problem, bo są serwisy które nawet od nas zabiorą motocykl na przegląd. W cenie w salonie Yamahy mi tak proponowali.
A co do miejsca umieszczenia to sorry, nie zauważyłem że to dla Kotów, ale w sumie to nie ma chyba większej różnicy, jeśli jest to może później go szefu przekleji do Fazerów.

To co chcecie mi powiedzieć, że robicie serwis jak się wszyscy przed sezonem rzucają i trzeba czekać po 2 tygodnie w kolejce albo robicie sami w domu.. ? Chyba że nie robicie... chyba ostatnia opcja :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-02-24 20:40:01 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-08-27 13:35:58
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 508-018-343
Obecne moto: FZ6
Kolego za stary jestem żeby w takie bajki wierzyć że ktoś mi coś za darmo zrobi , po prostu zapłacisz za to tyle że pod inną pozycją. A jeżeli chodzi o przegląd to ja robię go na koniec sezonu jak robi się za zimno na latanie. Potem taki czyściki i na świeżo nasmarowani do garażu pod blandeką czeka na pierwszą przejażdżkę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-02-24 22:46:18 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2010-01-23 19:01:13
Posty: 216
Lokalizacja: Dęblin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fz6
780zł o święta Madonno z Gwadelupy :shock:
-olej + filtr ok 130zł
-filtr powietrza 20zł
-olej do lag 5w 27 zł
-dot 4 15zł
-płyn chłodzący 60zł
ceny + - 252 zeta zależnie od marek płynów

parę dobrych kluczy wolna sobota i masz 528 zeta w kieszeni zamiast pchać w kiermany aso to co wymieniłeś to akurat tak proste czynności serwisowe jak zjedzenie pączka: P przegląd o ile świecą ci wszystkie światła...i najważniejsze w moto ..czyli sygnał :mrgreen: 50zł:) przynajmniej tyle u mnie kosztował


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-02-24 22:58:45 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-23 23:11:58
Posty: 303
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs600
Kubatunio napisał(a):
mi 780zł.

Jak za wymianę płynów to drogo.
A nie możesz sam wymienić oleju, płynu chłodniczego i świec? No chyba, że się nie lubisz brudzić, znajomy ze wszystkim jeździ do warsztatu i wymienia olej co 6 tys. km i co zimę :)
Tak z ciekawości jakie polecacie w wawie lub okolicach stacje diagnostyczne, gdzie nikt się za bardzo nie dowala? Moto mam w 100% sprawne, ale po ostatniej wizycie autem (3 letnie, od nowości w moich rękach (rodziców ;) ), stan jak nowy) mam w dupie ludzi, którzy kłamią mi w żywe oczy, że przy wymianie żarówki ASO źle ustawiło światło i przekręcą jedną śrubkę pół obrotu w jedną i w drugą, za co sobie jeszcze policzą, tylko dlatego, żeby coś ugrać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-02-24 23:06:02 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
Ron napisał(a):
-filtr powietrza 20zł


Wybacz uwagę, bo nie chodzi o to żebym się czepiał czy coś, ale za 20 zł filtra powietrza jeszcze nie widziałem ;) Chyba, że masz jakieś super dojścia to zwracam honor oczywiście.

A co do kwoty ponad 7 stówek za te czynności to rzeczywiście sporo i to za sporo moim zdaniem...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-02-24 23:14:53 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
Drogawo, w Łodzi ok 450-500zł :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-02-24 23:56:00 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
jak by ci odpowiadało Legionowo to mam mechaniora godnego polecenia
nie zdziera i bardzo dobrze ogarnia sprzęty
ja już nawet nie myślę o zmianie mechanika
co prawda z tego co piszesz to tylko oleju w lagach sam bym się nie podjął reszta to naprawdę pikuś
jak bys chciał kontakt to dawaj na priv


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-02-25 21:24:29 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-03-06 10:46:51
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Samsung Galaxy
Obecne moto: fz6 2007r.
Strasznie masz niskie ceny tych płynów :) Chyba zacznę u Ciebie kupować :)
JAK PATRZYŁEM NA ALLEGRO Olej do silnika (castrol) kosztuje 120 zł
W serwisie chcą 180zł za wymianę.
Płynu hamulcowego wolę sam nie zmieniać bo to większa filozofia, pozatym to już nasze bezpieczeństwo i wolę żeby zrobić to ktoś doświadczony.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-24 16:27:27 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-03-06 10:46:51
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Samsung Galaxy
Obecne moto: fz6 2007r.
Chcąc uniknąć kolejek w sezonie postanowiłem zrobić przegląd w tą naszą zimową wiosnę .
Jeżeli ktoś nie wie gdzie zrobić w Warszawie przegląd polecam firmę Motolizak na ul. Połczyńskiej. (Bemowo)

Ważne oczywiście było dla mnie żeby ktoś motocykl zabrał mi na lawecie, bo cały czas pada śnieg, jest ślisko i nie było możliwości dojechać do serwisu. Ja sam nie dysponowałem przyczepką i hakiem..

Pan w motolizaku powiedział, że przy serwisie może mi za DARMO zawieść motocykl na przegląd i też tak zrobił, z czego się strasznie cieszyłem bo w innych serwisach liczyli mi w okolicy 100-140zł.

Motocykl stał dwa dni u mechanika.

Że motocykl dopiero kupiłem, a chciałbym mieć świadomość i pewność na czym jeźdżę zdecydowałem się na duży przegląd. Moto ma 12 tys. przebiegu więc nawet by wypadało taki zrobić:)

Moto przeszedł
-Przegląd techniczny
- wymiana płynu hamulcowego 3 obwody.
- Wymiana świec - były lekko czarne przez to że całą zimę go zapalałem i chodził na ssaniu ^^ więcej tak nie będę robił, szkoda motocykla.
-wymiana płynu chłodzącego - był sprawdzany i podobno zamarzanie było w normie,ale temperatura wrzenia 150stopni a powinna być 180 z tego co pamiętam.
- konserwacja przedniego i tylniego koła.
- czyszczenie, smarowanie i naciągnięcie łańcucha.
- wymiana filtra na npwy.
- wymiana oleju oraz filtru oleju
- z tyłu wkurzały mnie brzydkie nakrętki przy wahaczu więc też od razu zostały zmienione.
- konserwacja zacisków z przodu i z tyłu ponieważ długo stał.
- zmierzyli mi także poziom kompresji.

Gratis dostałem spray do łańcucha oraz plastik na tablicę.
Są także w stanie zawieść motocykl do przeglądu kontrolnego, aby móc zarejestrować - proponowali mi dowóz i zajęcie się tym za 40 zł.

Z tego, że dużo było w nim wymieniane supa nie była mała, ale patrząc na samą szczegółową wycenę na prawdę wyszło tanio np. filtr który kosztuje na allegro 100zł dostałem u nich za 62zł !!
Mam od niego pudełko i schowany w nim stary filtr, żebym zobaczył jaki syf się zdąrzył zrobić :)
Świece także dostałem na pamiątkę.
Za olej- chciałem syntetyczny mimo że droższy zapłaciłem 105 zł ! W tym już wymiana O.O
Sam przegląd 150zł.

Założyłem także książeczkę serwisową z którą także nie było problemu.

Jeżeli ktoś szuka dobrego mechanika Polecam Panów z Motolizaka !


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-24 22:15:21 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-23 23:11:58
Posty: 303
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs600
Kubatunio napisał(a):
temperatura wrzenia 150stopni a powinna być 180 z tego co pamiętam.

Z tego co pamiętam płyn prestone ma 129 stopni niejakiego Celsjusza, to 150 to naprawdę grubo ;)
Kubatunio napisał(a):
duży przegląd.

Duży? Jak dla mnie to wymiana podstawowych płynów i filtrów.
Kubatunio napisał(a):
Moto ma 12 tys. przebiegu więc nawet by wypadało taki zrobić:)

Tyle to raptem dotarty ;)
Kubatunio napisał(a):
chciałem syntetyczny mimo że droższy zapłaciłem 105 zł ! W tym już wymiana O.O

Gdzieś trzeba mieć tę oszczędność, raczej nie dopłacali, ja wolę sam kupić i wymienić albo dać mechanikowi. Skąd wiesz, czy nie nalał taniego półsyntetyka z beczki?
Swoją drogą, skoro już mówisz o cenach, ile kosztowała całość?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-24 23:10:37 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-03-06 10:46:51
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Samsung Galaxy
Obecne moto: fz6 2007r.
Widać, że nowego Fazera to Ty nie masz... po 10 tys. wpisany jest większy przegląd motocykla...
Pozatym... co byś chciał jeszcze w nim wymienić?! ... Zostało wymienione wszystko to co miałem kierownice jeszcze dokupić ?
Lubię takie gadanie jak Twoje, instrukcji obsługi nie przeczyta ale najmądrzejszy na mieście.
Zmieniłem wszystko co było trzeba, zbadali mi ciśnienie w cylindrach , luzy główki ramy itp. jednym słowem wszystko.. Nie wiem o co Ci chodzi... co jeszcze byś chciał.

Dostałem stare części, butelki od oleju też mi mieli dać ? yh... o Tym ostanio pisałem na forum... zamiast łączyć nas pasja to ciągle są takie mózgi co tylko irytują.

Chcesz się ze mną teraz zakładać jaki mi olej wlali ? robili dużo czynności policzyli mi za to mniej, pewnie za coś innego więcej to nie znaczy, że mi coca colę wlali...
Na badaniu mam wypisane jaki dokładnie olej został wlany i nie jest to najtaszy z beczki jak ma to CIę pocieszyć.

Filtr powietrza też pewnie najgorszy z beczki dostałem :D
Co za ludzie... nie mogę .... Proszę jak ktoś ma pisać głupoty niech się do mnie nie odzywa:).,.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-25 01:57:10 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-23 23:11:58
Posty: 303
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs600
3 posty z rzędu, zapłacili Ci za reklamę czy co? :mrgreen:
Kubatunio napisał(a):
Widać, że nowego Fazera to Ty nie masz...

No nie, to czyni mnie podludziem?
Wybacz, ale takie rzeczy co wypisujesz to przegląd co 2 lata, czyli wszystkie płyny i filtry, no prawie, bo paliwa został ;)
Kubatunio napisał(a):
zamiast łączyć nas pasja to ciągle są takie mózgi co tylko irytują.

To pewnie Ciebie nagrali, bez urazy, że hemoglobina Cie denerwuje, dwutlenek węgla i te sprawy :twisted:
Kubatunio napisał(a):
Na badaniu mam wypisane jaki dokładnie olej został wlany

Wlewali go przy Tobie? Wybacz, możesz mnie dźgać widłami, ale nie uwierzę, abyś dostał dobrego syntetyka. Beczka 60 l motula 7100 kosztuje 2600 zł, za 3 litry (tyle powiedzmy zejdzie, a przynajmniej tyle liczy) zapłaci 130 zł, od których musi odprowadzić podatek, więc policzy Ci 130 zł olej + 20-30 zł wymiana. Nie ma na tym świecie cudów i nikomu nic za darmo nie dali, jak jest tanio to gdzieś muszą być te oszczędności.
A z tymi świecami i filtrem to normalka, po co mają męczyć się z wyrzucaniem tego?
Kubatunio napisał(a):
Proszę jak ktoś ma pisać głupoty niech się do mnie nie odzywa:).,.

Po co piszesz zatem?
Tak na rozluźnieje to uważaj na takich:
https://www.youtube.com/watch?v=ydGPllT1qHc
:D

P.S. Skoro chwaliłeś się ceną to ile łącznie zapłaciłeś? Ponawiam pytanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org