Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-04-21 12:44:51 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2012-01-29 15:38:22
Posty: 1298
Lokalizacja: Szprotawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 697 226 949
Obecne moto: fzs 600 fazer 2000r
http://www.scigacz.pl/viaTOLL,wkrotce,d ... 23137.html
mam nadzieje, że to jakaś pieprzona jajeczna bajka :x


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: viaTOLL dla moto?
PostNapisane: 2014-04-21 12:44:51 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2014-04-21 18:47:15 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
W ogóle zgodne z prawem jest ściąganie podwójnej opłaty za to samo? Przecież podatek drogowy wliczony jest już w cenę paliwa, i teraz jeszcze raz mamy płacić za to samo? Ciekawe syn, brat, wujek, którego z posłów ma coś wspólnego z urządzeniami viaToll? Bo to niezły interes będzie, żeby się ktoś nachapał znowu...w końcu trochę pojazdów po drogach jeździ.
Kolejna sprawa, gdzie w motocyklu upchnąć urządzenie wielkości Xperii J? Jak pod plastikami może da radę to jakoś skitrać, tak właściciele golasów mogą mieć nie małą zagwozdkę gdzie to upchnąć, żeby nie spaskudzić moto, a będą jaja już w ogóle, jak będzie trzeba mieć to gdzieś na wierzchu, tak jak jest to w ciężarówkach, gdzie urządzenie leży za szybą, bo inaczej bramka może go nie złapać - słowa kolegi, który śmiga zestawami.

Po co się rozdrabniać, od razu niech przypierdzielą na wszystkie drogi dla motorowerzystów, rowerzystów, czy użytkowników hulajnogi... .
Mam wrażenie, że nasze społeczeństwo jest jak tania dziwka, która bez konsekwencji daje się ruchać na każdy możliwy sposób...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-04-21 20:21:23 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2012-08-26 15:31:33
Posty: 416
Lokalizacja: Firlej/Newport
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 726578606
Obecne moto: fzs 600 99r.
ciekawe czy to wogole wejdzie a jak juz to kiedy? bede zatrzymywac kazdy pojazd do kontroli czyma ptzy sobie to cholerne urzadzonko rejestrujace? wg mnie w tym wiaToll jest mnostwo niewiadomych, jak na moje oko ten pomysł nie przejdzie ale to takie wrózenie z fusów :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-04-21 21:26:03 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-05-31 11:38:02
Posty: 699
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 CBF 1000A
jak już wejdzie w życie to wszystkie wybudowane nowe drogi wyższego standardu będą puste a my dalej będziemy jeździć tymi starymi drogami ...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-04-21 23:16:33 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
kris 1990 napisał(a):
ciekawe czy to wogole wejdzie a jak juz to kiedy?


Cytuj:
Oficjalnie nowe przepisy wejdą w życie za kilkanaście miesięcy (zapewne druga połowa roku 2015) i obowiązywać będą one zarówno pojazdy ciężkie, jak i osobowe, w tym motocykle.


kris 1990 napisał(a):
bede zatrzymywac kazdy pojazd do kontroli czyma ptzy sobie to cholerne urzadzonko rejestrujace? wg mnie w tym wiaToll jest mnostwo niewiadomych, jak na moje oko ten pomysł nie przejdzie ale to takie wrózenie z fusów :wink:


Ja nie wiem czy te bramki nie są w stanie jakoś pyknąć fotki, bo jakim innym sposobem na początku istnienia tego ustrojstwa, tak dużo firm przewozowych dostawało po dupie bo któraś bramka nie zarejestrowała urządzenia w pojeździe? Firmy dostawały nawet 300.000zł kary, przez to, że system był dziurawy jak babcine skarpety. A w temacie czy przejdzie, czy nie? Szczerze, w tym kraju już nic mnie nie zdziwi chyba, a tym bardziej, jeżeli chodzi o jakiś sposób na wyrwanie resztek pieniędzy z kieszeni społeczeństwa :wink:.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-04-22 08:10:32 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-08-27 13:35:58
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 508-018-343
Obecne moto: FZ6
Widzę u was kompletny brak kreatywnego myślenia.
1. Nie ma takiego prawa kturego nie da się zmienić . Dotychczasowy podatek drogowy wliczony w cenę paliwa zastąpią podatkiem ekologicznym i spoko.
2. Viabox bez problemu da się przymocować do kasku . Wielu kolegów ma tam zamontowane kamerki więc kolejny element też się da zamocować


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-04-22 08:55:07 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
geguś napisał(a):
jak już wejdzie w życie to wszystkie wybudowane nowe drogi wyższego standardu będą puste a my dalej będziemy jeździć tymi starymi drogami ...

I tu się grubo mylisz. Przez kilka lat A4 Katowice - Wrocław była darmowa. Postawili bramki poboru opłat: jakież było oburzenie, bojkot i stanowiska, że będą pustki na autostradzie. No i były, przez kilka pierwszych dni a później wszystko wróciło do normy i kierowcy grzecznie płacą i jeżdżą tym odcinkiem.
Analogicznie jest z ceną paliwa: jeśli cena PB95 byłaby 10zł/litr to też by mówiono, pisano, że kierowcy przestaną jeździć. A prawda jest taka, że jesteśmy uzależnieni od paliwa. I nawet jeśli będzie ono po dychę to i tak będziemy go kupować. Mniej bo mniej (bo z pustej kieszeni nie będzie dało rady więcej) ale jednak będziemy.

Jest coś takiego, nie wiem jak to się nazywa fachowo, że jeśli podatki/opłaty na rzecz kraju osiągną jakiś tam pułap to naturalną konsekwencją ludzi jest... omijanie płacenia tych podatków/opłat. W przypadku motocykli powstaną np. skuteczne, dość tanie mechanizmy zasłaniania tablic na czas przejazdu w pobliżu bramek, haha

ViaTOLL dla motocyklistów? Oczywiście, że poroniony pomysł, który naprawdę wątpię, że przejdzie. Mimo, że w naszym kraju faktycznie powstają takie kwiatki prawne, że włosy się na głowie jeżą ;p Ale zmiany w przepisach nakładające na motocykle prawie, że indywidualne i zróżnicowane sposoby mocowania viaboxów przewyższą wpływy z tych opłat.
Motocykliści są małą grupą użytkowników dróg na tyle, że żadne Państwo nie ma (na szczęście) na tyle chęci i odwagi by forsować zmiany w przepisach by nałożyć na motocykle konieczności montowania tablicy rej. z przodu. A co dopiero skrzyneczki viabox. Która nijak się będą komponować w motocykl.
Co innego jeśli viabox ewoluuje w formie naklejki :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-04-22 09:43:47 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2012-09-08 01:26:57
Posty: 287
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 608588454
Obecne moto: VFR V-tec
To wszystko myślę zależy od tego co i jak zostanie zorganizowane. JEśli pomyślę, że jadąc np. Wwa - Poznan lece trasa i nie musze się przejmować zatrzymywaniem, sciąganiem rękawic, szukaniem kasy w tank-bagu calkiem mnie się taki pomysl podoba. Do tego urządzenie moglo by być np. aplikacja na smertfona i wtedy to już wogole bajka.

Cala debata bierze się chyba z tad, ze nikt nie wierzy już w tym kraju w szczere intencje kogokolwiek. I tak zamiast apki na smartfona będę musial zaplacic za jakas skrzynke pewnie ze 150 pln, potem jeszcze ja gdzies zainstalować i podpiac pod zasilanie motka. Do tego zaraz się okaze ze bramownice sa nie tylko na autostradach, a na końcu jeszcze cos tam. I z pomysłu który miał by szanse powodzenia (na zachodzie) u nas jak zwykle wyjdzie - placz i plac.

I zgadzam się z tym ze nie będzie mowy o jezdzeniu "bocznymi drogami". Jeśli obliczy się kase za stanie w korku, za wyprzedzanie co chwile po 1, 2, 3 puszki (albo co dorsza TIRy na 1 pasmowce z wysepkami co 300 metrow) , przejechanie większej ilości km. to przejazd platna autostrada poza oszczednoscia czasu i nerwow, oraz większym bezpieczenstwem staje się jeszcze bardziej opłacalny finansowo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-04-22 10:28:06 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3830
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
jerry01 napisał(a):
Do tego urządzenie moglo by być np. aplikacja na smertfona i wtedy to już wogole bajka.

tego pomysłu nie dopuszczą. smartfon nie ma (raczej, bo nie jest pod to projektowany) opcji nadawania fal odbieranych przez bramownice. czyli pozostaje jedynie opcja z wykorzystaniem GPS'a - a to się da ładnie zakłócić jammerem do GPS za 120zł (np takim). podłączasz przez przekaźnik pod siedzeniem gdzieś i załątwione - silnik działa, viatoll nie nabija. do kontroli silnik off, i niby wszystko bangla.

poza tym nie chciałbym żeby jakaś instytucja państwowa miałą ułatwione śledzenie mojego telefonu (w tym odcinkowych prędkości). chociażby z powodu ułatwionego śledzenia prędkości itp unikałbym jeżdżenia odcinkami z viatolem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-04-22 11:42:18 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2012-09-08 01:26:57
Posty: 287
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 608588454
Obecne moto: VFR V-tec
misiakw napisał(a):
chociażby z powodu ułatwionego śledzenia prędkości itp unikałbym jeżdżenia odcinkami z viatolem.


A no wlasnie - czym bys nie jezdzil i jakiej Ci tam skrzyneczki nie zainstalują i tak w efekcie skończy się na tachografie :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-04-22 12:46:13 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-02-04 15:11:08
Posty: 438
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
Czy nie łatwiej było by po prostu wprowadzić winiety?
Naklejka na szybę/owiewkę/gdzieś z przodu, płaciło by się raz do roku i jeździło do woli. Funkcjonuje to u naszych sąsiadów dość dobrze. Ponadto mieli by to prawie wszyscy użytkownicy, nawet Ci jeżdżący autostradą raz w roku.
Czy ViaTOLL czy winta i tak mandat jest dopiero po kontroli, więc różnica żadna.
Ale oczywiście my musimy po swojemu :/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-04-22 19:33:06 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-08-07 12:55:19
Posty: 132
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Blackberry
Obecne moto: FZ6-S
Ja tam jestem za, tylko solidarnie każdy i już, naklejka na lagę i ogień. Nie wiem jakiej wielkości są to koszty ale do każdej rejestracji samochodu i tak dostajesz naklejke. Wszczepić tam rf-a jak w zabezpieczeniach antykradzieżowych w sklepach i już. Rozdać to też motocyklistom i bedzie wiadomo z kogo ściągnąć jeśli wyjeżdza na płatne odcinki. Jeśli ceny byłyby jednakowe za kilometr wszędzie a nie koncesje,sresje itp. a sama cena przy tym rozsądna to nie bedzie sie nawet opłacało kombinować.
300km autostradą można zrobić w 2h taki sam odcinek zwykłą drogą z tirami/robotami drogowymi wyjdzie ze 4h więc nie ma co sępić kasę. Można cisnąć i bocznymi ale po ostatnim wypadku pod Lublinem gdzie motocyklista z Radomia na 70tce jechał prawdopodobnie aż 150 i zakończył życie na drzewie kolejny raz dotarło do mnie że nie warto http://www.lublin112.pl/pilne-konopnica-smiertelny-wypadek-motocyklisty-rozbil-sie-drzewo-zdjecia/.
Jak tylko dostane urlop to na zlot jadę autostradą a kasa w tym momencie przestaje być kluczowa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-04-22 20:12:56 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
spamm ja jeżdżąc gdziekolwiek wlaśnie szukam dróg aby ominąć ekspresowki i autostrady
też już obliczyłem że zapłacić za autostradę bardziej się opłaca niż szarpać się jakimiś bocznymi drogami
ale drogi budowane są z naszych pieniędzy i dodatkowa opłata za nie nie powinna być pobierana
ale wiadomo kasy szukają wszędzie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-04-22 20:27:23 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-24 13:26:40
Posty: 671
Lokalizacja: Tarczyn
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 794 749 233
Obecne moto: Yamaha Fazer 1000
Ja to powiem tak zlodzieje partacze i szwabne swinie. Szukaja pieniedzy wszedzie. Dlaczego nikt nie mysli o tym jak zwykly kowalski , a takich jes 70-80 procent w polsce ktorzy zarabiaja 1800-1600 zł, bedzie w stanie placic miesiecznie nawet 100 zł za to ze bedzie moglo jezdzic po drogach ktorymi jezdza codziennie do pracy.
Drogi budują oczywiscie ale zeby nie dotacje unijne to gowno by zbudowali a pieniadze by brali tak czy siak.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-04-23 12:48:10 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
sasza7 napisał(a):
Czy nie łatwiej było by po prostu wprowadzić winiety?

Fakt oczywisty, tak czytelny i klarowny, sprawdzony w wielu krajach, przynoszący jak widać korzyści dla zarządców dróg i nie drenujący kieszeni tamtejszych obywateli że aż boli po oczach ale...
ileż to można zarobić na naklejkach? Wydruk, dystrybucja kawałka papieru z klejem...
ale za to ile jest możliwości zarabiania na bramkach, a ile na viaboxach ?!! Czysty zysk. Do obsługi nie potrzeba człowieka, koszt urządzenia przerzucimy na kierowcę i przy tym jeszcze zarobimy. A kasa za przejazdy nadal będzie płynąć i to bezgotówkowo !!
Istna żyła złota dla tego kto zajmie się produkcją, dystrybucją i obsługą wszystkich tych urządzonek.

Cieszę się, że nie mam potrzeby jeździć autostradami bo jakoś nie moje destynacje. Ale wiem, że nie zawsze tak będzie.
I wtedy będę się zastanawiał czy płacić za autostradę czy też może mam więcej czasu i ochoty na to, żeby dłużej sobie pobyć na motocyklu.

Jest na to jeden jedyny sposób:
zarabiać podaną przez GUS średnią krajową. Być zaledwie średniakiem nawet nie trzeba mieć zarobków wyższych niż "przeciętne" wynagrodzenie w Polsce. I wtedy ma się wszystkie te doniesienia mocno w d****

Aczkolwiek nie tak prosty do zrealizowania
(ps. mi się to na razie nie udaje )


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org