Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-09-05 11:09:04 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2012-10-29 20:24:48
Posty: 447
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6
Witam Was,

Mieszkańcom miast moje pytanie może wydawać się głupie... choć podobno nie ma głupich pytań, więc pytam :) Mianowicie: czy strefa płatnego parkowania obowiązuje również Nas - Motocyklistów?

Mieszkam na wsi i jeszcze nie miałem okazji parkować w centrum dużych miast stąd moje pytanie.

Jeśli odpowiedź jest twierdząca to gdzie zostawiacie bilet? Przecież każdy może go zabrać... Może go zdmuchnąć powiew wiatru etc.

LWG,

Sebastian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-09-05 11:09:04 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2014-09-05 11:39:31 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
to zależy od miasta. w Sopocie i gdańsku moto są zwolnione z opłaty.

w Gdyni teoretycznie płacić trzeba. na moje pytanie co mam zrobić z kwitkiem (maila pisałem) dostałem info że... nie wiedzą, ale motocykliści są kreatywni to coś wymyślę. na pytanie zadane gościowi który kontroluje dostałem odpowiedź że jeśli stoję gdzieś tak, że nie zajmuję miejsca na samochód to "on stary jest, wzrok nie ten to czasem zdarza mu sie jakieś małe przedmioty takie jak motocykl nie zauwarzyć podczas kontroli"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-09-05 11:41:57 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
misiakw napisał(a):
to zależy od miasta

tak, gdy miasto nie jest Gdynią to opłata wynosi 0zł - współczucia dla tamtejszych motocyklistów za posiadanie aż tak debilnych i nielubiących motocyklistów włodarzy :/
Więcej: http://motormania.com.pl/newsy/czy-posi ... arkowania/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-09-05 11:52:38 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-02-04 15:11:08
Posty: 438
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
Każde miasto ma swoje regulaminy dotyczące parkowania. Na 100% w Łodzi motocykle są wyłączone ze strefy płatnego parkowania, w innych miasta podobnie, ale to musisz już sprawdzać bezpośrednio.

Tu warto też przypomnieć sobie dokładnie przepisy, bo zakaz postoju (których w mieście dużo) dotyczy także motocykli. I pamiętać, że znaki maja pierwszeństwo przed przepisami:
http://www.rp.pl/artykul/616833.html?p=1
Także pomimo tego, że w niektórych miejscach chodnik jest szeroki, a stojący motocykl nikomu nie przeszkadza, można dostać mandat za znak na początku ulicy.
Akurat te przepisy są strasznie głupie. Bo motocykl można pchać po chodniku i jest się pieszym, ale parkować już nie wolno :P
Co ciekawe teoretycznie rowerem też nie wolno parkować gdzie się chcę - ale z racji braku oznakowania, żaden strażnik miejski za to mandatu nie wystawi, bo to za dużo roboty i zamiast kwitka trzeba więcej papierów wypełnić pewnie.

Z doświadczenia najlepiej znaleźć sobie miejsce pomiędzy samochodami lub "przytulić" się do strefy płatnego parkowania. Motocyklem w mieście jest dużo łatwiej niż samochodem znaleźć miejsce i nawet jak staniesz nie do końca zgodnie z przepisami ale nie utrudniając nikomu życia, to jest duża szansa, że nikt tego nie zauważy :) Niestety zdarza się, że ktoś zadzwoni, bo się mu kolor stojącego pojazdu nie podoba i wtedy służby mają obowiązek się tym zająć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-09-05 12:33:07 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2012-10-29 20:24:48
Posty: 447
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Trochę mnie one i zaskoczyły i rozbawiły :) Polska to jednak dziwny kraj :)

LWG!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-07-04 14:31:26 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2017-07-04 14:26:47
Posty: 0
Płeć: Mężczyzna
sasza7 napisał(a):
Z doświadczenia najlepiej znaleźć sobie miejsce pomiędzy samochodami lub "przytulić" się do strefy płatnego parkowania. Motocyklem w mieście jest dużo łatwiej niż samochodem znaleźć miejsce i nawet jak staniesz nie do końca zgodnie z przepisami ale nie utrudniając nikomu życia, to jest duża szansa, że nikt tego nie zauważy :) Niestety zdarza się, że ktoś zadzwoni, bo się mu kolor stojącego pojazdu nie podoba i wtedy służby mają obowiązek się tym zająć.

Właśnie widziałem jak ktoś w Sopocie przytulił się do skarpy i za nim na płatnym miejscu ustawiło się srajczento. W taki sposób, że jeśli motocyklista/ka będzie chciał wyjechać pierwszy to chyba po dachu i masce. Bezpieczniej już zająć całe miejsce albo tak się ustawić, żeby nikt mądry nie zastawił.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-07-04 17:40:03 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-02-24 19:17:18
Posty: 263
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nikon
Obecne moto: XV535-XJ600-FZS600
W Poznaniu motocykliści też nie płacą za parkowanie w strefie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-07-05 09:33:28 
Chop-luftmysza

Dołączył(a): 2012-09-20 09:21:17
Posty: 1337
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 609siedem46cztery51
Obecne moto: KiloFaza
W stolnicy też gratiss :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-09-27 22:17:55 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2017-09-21 19:06:53
Posty: 2
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Honda cBR500r
Wszędzie są regulaminy parkowania. Możesz poczytać na stronie firmy/działu administrującego strefami parkowania. Tam jest opisane, co kogo dotyczy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org