Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-06-23 23:00:45 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-04-06 21:38:23
Posty: 21
Lokalizacja: Ślonsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fizdzik
Witam
Planuje sobie taki oto wypadzik jednodniowy :
https://www.google.pl/maps/dir/Ornontow ... 193882!3e0

Jak warunki atmosferyczne będą stabilne to wybiorę się tam w przeciągu 2 tygodni. W grę wchodzi sobota lub niedziela...

Moje pytanie do Szanownych Forumowiczów, jakieś polecane miejsca , knajpki itp.??????
Kiedys już się tam kręciłem ale niestety napadła mnie straszna mgła+deszczyk i dużo nie zobaczyłem ;-(.
Oczywiście jak ktoś ma ochotę się podpiąć to zapraszam.

pozdrawiam
pedziwiatrfz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-23 23:00:45 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2015-06-24 07:22:13 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-04-24 15:00:41
Posty: 458
Lokalizacja: Ruda Śląska
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S Blue 06
Niedaleko dalej jest Tatrzańska Łomnica i Łomnicki Stit na który można wjechać kolejką linową - chodzi mi to po głowie strasznie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-24 07:50:44 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-03-26 20:20:53
Posty: 483
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW S1000XR
tylko na łomnicę to lepiej zrobić rezerwację na wjazd, bo potem można się zdzwić jak nam pani w kasie powie: nie ;)

na Strbskim plesie też jest lanovka, można wjechać do schroniska na górze. idąc od kolejki w stronę strbskiego plesa, po prawej jest drewniana restauracja - dobre i niedrogie papu.

ew. ze starego smokovca macie poziemną lanóvke i wjazd na hrebienok, i pójść na dobre papu do chaty bilikovej, a potem iść na spacer np. do chaty zmakovskiego (lub dalej - moja ulubiona - chata teryho).

..lub pozwiedzać jaskinie, np. belianska jaskynia - super sprawa ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-24 07:59:42 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
pedziwiatrfz w tamtym rejonie nie ma zbyt duzego wyboru pod wzgldem gastronomicznym. Albo korzystasz z dobrodziejstw hoteli i ich restauracji przy nich albo szukasz czegoś na uboczu a nie ma za bardzo w czym. Ja parkowalem pod jednym takim lokalem, ktory wygladal obiecujaco, nazywal się Plesnivec Restaurant. Wydaje mi sie ze spokojnie mozesz cos tam zjesc. Jak jedziesz od głównej drogi do góry to jest on po lewej stronie, sasiednio duzym platnym parkingiem gdzie jest tam wjazd. Na moim filmie dookola Tatr w galerii, w czesci drugiej jest to cale miejsce dobrze pokazane.
Pogoda w sąsiedztwie gor jest zawsze niestabilna wiec przeciwdeszczówkę powinieneś miec obowiązkowo ;) Lomnica jest super miejscem na ktorym niestety nie bylem ale bede kolejnym razem. Drogi jest wjazd bo za jedną osobe na sama gore wyjdzie okolo 100zl, dlatego ja sobie ostatnio odpuściłem ale mam smak zeby tam wrocic i wjechac na gore. Jezeli nie jest to dla Ciebie zbyt duzo to nie zaluj kasy, szczegolnie jak będzie dobra widoczność.
Poza tymi dwoma atrakcjami nie szukalem jakichś specjalnych punktów poza pieknem przyrody i ogolnie cala trasa od Zakopanego dookoła Tatr. Droga tam jest piekna, no moze poza odcinkiem gdzie sa lasy polamane przez orkan. Warto zobaczyć jezioro Liptovska Mara tylko bardzo trudno tam o znalezienie miejsca na brzegu bo zwyczajnie nie istnieja zjazdy z drog prowadzące do wody. Ale gdy znajdziesz takie miejsce widok majestatycznych Tatr odbitych w lustrze wody robi wrazenie. Na calej trasie dookola Tatr w ogole policzyc mozna na palcach jednej reki takie ladne miejsca na przystanek i odpoczynek. Trase proponowałbym zaczac od wschodniej strony czyli przejezdzajac przez Jurgow a dalej to wiadomo, no i uwazac na patrole policji i predkosci na Slowacji ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org