Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1724 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 115  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kask
PostNapisane: 2006-04-21 13:27:10 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2006-02-19 22:30:22
Posty: 568
Lokalizacja: Limanowa
Ciekawy jestem jakie macie kaski?
Jakich firm i czy macie malowane do koloru kota?

Zastawiam się tak bo ja zmieniłem kask na sharka 500s air przedtem miałem nitro 800 i tak się tylko zastanawiam czy w kotku bardziej wieje czy to tylko kask bardziej niedojebany?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2006-04-21 13:27:10 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2006-04-21 18:27:41 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2005-09-22 21:42:55
Posty: 448
Lokalizacja: V-Boyen
mam Nolan N93E. Fajowy kask, Marco Melandri w Motogp w takim latał w poprzednich sezonach (teraz ma N94). Trochę głośny, jak to sportowy kask,ale znośnie, nie aż tak bardzo.ma deflektory na nos i brodę. Ten na brodzie super wytłumia szumy, gorąco polecam takie coś, ten na nosie (poza kozackim wyglądem) świetnie zabezpiecza szybkę przed parowaniem. Kask jest superwygodny, świetnie leży i obejmuje głowę. Waga w normie, około 1450g. przy wyższych prędkościach normalnie można trzymać głowę tak samo jak przy niższych, nie tarmosi, nie szarpie.

Oprócz tego mam także Uvex Boss 4000. Co prawda bardzo mało w nim jeździłem jak do tej pory, bo mam go jako drugi kask, ale trochę się zawiodłem na nim. Wcale nie jest taki cichy ani wygodny jak na kask turystyczny (Nolan N93 jest jakby cichszy, ale myślę, że to przez ten deflektor na brodzie takie wrażenie tylko jest. nolan jest też wygodniejszy). Podwójna szyba nie paruje, ale w moim przypadku (noszę okulary) nie ma to takiego znaczenia, bo i tak okulary mi non stop parują. Za to ta podwójna szyba jest g... warta bo przez nią jest od cholery refleksów, światło się strasznie odbija. Nie jest też jakoś szczególnie wygodny. Ciśnie mnie w uszy, myślę, że jeszcze się ułoży.

Wentylacji w tych kaskach jeszcze nie sprwadzałem bo zimno jest. Zamknięcia są dość szczelne i jak sie pozamyka to nie wieje w kasku, może minimalnie w nolanie.
w obydwu tych kaskach okulary wchodzą bez problemu, ładnie sie mieszczą, kaski mają poprowadzone kanały na oprawki, tylko jak jeżdżę w kominiarce to oprawki trochę cisną za uszami, ale jak w samym kasku, to w ogóle ich nie czuć.

Mam jeszcze Nolana N82. Kask jest na sprzedaż jak by ktoś był zainteresowany, nówka, rozmiar S (54-56,5 cm obwodu głowy), bardzo tanio oddam!!!! . W kasku nie jeździłem, mierzyłem tylko, i mogę powiedzieć, że jest bardzo wygodny, jest wygodniejszy niż np. Uvex Boss 4000, jest świetnie wykonany, jak to nolan,super wygląda, i ten który ja oferuję jest dodatkowo wyposażony w deflektor na brodzie.


pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-04-21 21:28:00 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2006-01-22 20:42:37
Posty: 72
Lokalizacja: Mogilno
http://www.mogilnobikerz.com/index.php?option=com_content&task=view&id=23&Itemid=2


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-04-21 22:06:53 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2006-02-19 22:30:22
Posty: 568
Lokalizacja: Limanowa
Ciekawy artykuł d0lek. Ja w moim s500 air mam chyba wymienne wnętrze, ale i tak jeżdżę w kominiarce bo zależy mi na świeżości. Ogólnie jest bardzo wygodny shark, o woele bardziej niż nitro. Ja dałem za swojego 550 z 780 z przeceny. Tyle że wydaje mi się wyższy, tzn, prawie broda mi z niego wystaje. No może troszkę przesadzam. Ale jest o wiele głośniejszy. Może przez te bajeranckie wloty powietrza wkoło czoła. Tak czy innaczej na razie jestem baaaaaaaaaaaardzo zadowolony. Jakbym kasku nie czuł na głowie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-04-25 11:01:41 
Ja śmigam w X-lite’cie X-801 waga 1420g jest to wyższy model kasków Nolan’a.
Kask posiada deflektory na brodę i nos, przy niskich temperaturach bardzo sie to przydaje.
Wywietrzniki na szczęce oraz dwa na głowie z systemem prowadzenia powietrza w taki sposób ze para kompensuje sie na zewnątrz kasku a nie wewnątrz. Kask ma oczywiście wyjmowane wnętrze, które można uprać – ja jeżdżę w kominiarce wiec jeszcze nie miałem takiej potrzeby.
Dodatkowo na szybkę mam włożona specjalna nakładkę Nolana w kolorze żółtym, która zajebiście działa w czasie mgły (dużo lepiej widzę) oraz w nocy (nie rażą mnie tak światła samochodów) – minusem takiego zestawu jest to, że z czasem miedzy szybki wpadają drobinki piasku i kurzu, które trwale uszkadzają powierzchnie i po 3 latach przydało by się ją wymienić. Koszt nowej około 120-140 PLN co przy cenie tego kasku (około 1500 PLN)i porównaniu do nowej szybki w Sharku (około 180 PLN) nie jest wygórowaną ceną.
Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-04-28 09:43:30 
Niemowlak

Dołączył(a): 2005-06-15 22:37:16
Posty: 43
Lokalizacja: małopolska
ja mam UVEX'a DX5 ;-P ale nie chce mi się opisywać tego kasku więc nie opiszę i już ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-10-09 20:43:46 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2007-09-28 01:20:32
Posty: 137
Lokalizacja: Kraków
No więc jak wiecie jeszcze nie jeżdżę dwoma kółkami (ale może już jutro bo jadę oglądać sprzęta :)), nie przeszkodziło mi to jednak zaopatrzyć się w kask. Zakupiłem sobie schubertha R1 (blue ice/dark ice - jak zwał tak zwał).
Design podoba mi się bardzo, natomiast kłopot miałem z rozmiarem - S za mały (ledwie mogłem włożyć) natomiast M jest w sam raz ale sprzedawca ostrzegał,że się rozbije - w sensie rozszerzy.
Kurde, jak to wygląda w praktyce bo nie bardzo mam ochotę powtarzać zakup po paru miesiącach, tym bardziej w podobnej kwocie. Dla jasności rozmiar na metce 56/57 to dokładnie mój obwód głowy.
Jak już się pośmiejecie z moich poważnych dylematów :) to niech ktoś też prześle jakieś info jak to z tymi kaskami jest
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-10-10 20:55:04 
ja mam lazer vertigo,fajny bo pod kolorek motocykla.kupiłem nowy na promocji bo 450 wydawało mi się dużo.jednak dziś już wiem,że jednak nastęony kask kupię z wyższej półki.jednak vertigo mimo że o niebo lepszy od tańszego lz6 jest i tak głośny.za to jest wygodny i ma wyjmowane wnętrze,pinlock,nosek,podbródek.jednak celowałbym w jakiś wyższy model np.nolan lub arai,shoei.podobno są naprawdę ciche i wygodne i każdy zauważa różnicę.jak się troszkę odrobię zastanowię się nad zmianą.na razie przejeździłem pierwszy sezon i nie narzekam.zaczyna wiać i huczeć powyżej 140,ale ja i tak rzadko przekraczam tą prędkość.drogi mamy bardziej dziurawe niż ser szwajcarski a mi już zaczyna brakować fantazji 20latka aby nad nimi przelatywać 200km/h :lol: pozdrawiam wszystkich aktywnych forumowiczów.do zimy jeszcze trochę więc życzę miłego śmigania.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-10-12 11:52:53 
Główny Wódz Bractwa

Dołączył(a): 2007-03-27 11:57:43
Posty: 1123
Lokalizacja: Elbląg
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 735 200 934
Obecne moto: BMW K1600GT
Jeżdżę w kasku Lazer Gran Ville. Ponieważ jeżdżę w okularach, poszukiwałem szczękowca. Ten mi odpowiadał. W momencie zakupu brakowało mi trochę wiedzy, a wąż w kieszeni nie pozwalał na zakup z wyższej półki.
Jestem nieco rozczarowany.
Szybka przy niższych temperaturach paruje (brak detektora), pod szczęką podwiewa. Okulary po ok. 100km dokuczają niemiłosiernie (brak prowadzenia dla oprawek). Tydzień temu zrobiłem ok. 300 km po Kaszubach, niestety z pewnym dyskomfortem.
Dzięki Groszek za twoją opinię. dojrzałem do zmiany kasku.
W przyszłym roku planuję dłuższy wyjazd - może fiordy norweskie? Zmina obowiązkowa. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-01-18 22:46:26 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2008-08-17 21:11:53
Posty: 448
Lokalizacja: Małomice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 509129655
Obecne moto: YZF 600R ThunderCat
hej!! odśnieżam temat :)

ma ktos moze jeden z tych kaskow?? http://moto.allegro.pl/item529337593_ka ... iar_l.html http://moto.allegro.pl/item529337621_ka ... n_usa.html


co o nich sadzicie?? czy warte sa swojej ceny???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-01-18 22:54:47 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2007-10-29 18:54:05
Posty: 567
Nie mam ale słyszałem że w tym przedziale jedne z lepszych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-01-18 23:12:54 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2008-07-14 17:14:18
Posty: 502
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Honda CBR 600 F
Dorzucę swoje 2 grosze odnośnie kasków. Jako pierwszy kupiłem kask Lazer Bullet, na GSa nawet starczał, choć szczytem komfortu nie był - podwiewał, parował, hałasował (ale czego oczekiwać po 300 zł). Po przesiadce na cebrę zmieniłem kompletnie ubiór (skóry), kask także. Miałem konkretne oczekiwania: antifog ! , antyrefleks, cichy, wygodny, z wyjmowaną wyściółką.
Aktualnie posiadam HJC, model CL-ST Myth, kask rewelacyjny, cichy, szyba nie paruje. Ma lekki spojler co prawdopodobnie nieco go wycisza. Malowanie, kwestia gustu, dla mnie mistrzostwo (pasuje do motocykla).

http://moto.allegro.pl/item531488590_hjc_cl_st_myth_kask_integralny_l_wyprzedaz.html

HJC mogę śmiało polecić, upewnij się tylko czy posiada antifoga.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-01-18 23:26:33 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2008-08-17 21:11:53
Posty: 448
Lokalizacja: Małomice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 509129655
Obecne moto: YZF 600R ThunderCat
dzieki lukasz_cbr 8) znalazlem w ciekawej cenie tego co poleciles http://moto.allegro.pl/item532517551_pr ... 299zl.html


jeszcze jedno co jest lepsze deflektor na nos czy antifog?? moze glupie ale sie kompletnie na tym nie znam :oops:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-01-18 23:37:33 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-07-14 21:11:48
Posty: 154
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GSX-R 750
Ja nabyłem wczoraj na motobajzlu właśnie HJC. Model FG-15

Dokładnie taki:
http://moto.allegro.pl/item514027443_wy ... itsto.html


Póki co nie wiem jak się sprawuje w czasie jazdy, bo to dopiero się okaże;) Ale kask jest bardzo dobrze i solidnie wykonany. W tym akurat modelu jest wszystko wypinane, posiada antifog i wypinany deflektor na nos. No i o parowaniu nie ma mowy. W końcu, bo zawsze wyprowadzało mnie to (za moich dawnych czasów na 2oo)z równowagi:D:D:D Oglądałem kilka innych modeli HJC, w tym HQ-1 Lordship, i naprawdę HJC robi kawał solidnych garnków za rozsądną cenę. Poza tym jakoś ich wygląd i malowania do mnie przemawiają;)


Ostatnio edytowano 2009-01-18 23:38:18 przez dark c, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-01-18 23:38:15 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2008-07-14 17:14:18
Posty: 502
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Honda CBR 600 F
Rob-Cat, faktycznie w dobrej cenie znalazłeś, jeszcze niedawno widziałem takie po 700 PLN. Ten model posiada i deflektor i antifog na szybie. Deflektor zapobiega "dmuchaniu" na szybę i skrapla parę wodną pod noskiem zamiast na szybie. Rzecz przydatna, ale na miasto z niej nie korzystam. Wszystko przez kominiarkę, która jak już się przemieści to nie ma możliwości poprawy (a nic tak nie wkurza jak przesunięta kominiara :) )
PS - trzeba się przyzwyczaić do nietypowego zapięcia Double D.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1724 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 115  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org