Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-06-01 17:29:31 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Witajcie :)

Wielkimi krokami zbliza sie dzien mojego wyjazdu do Chorwacji, chcialem Was zapytac o parę rzeczy z tym związanych.
Przede wszystkim czy macie jakąś wiedzę na temat ruchu granicznego i całego tego zamieszania wokół fali emigrantów z południa? Ktoś z Was był teraz w maju lub ze znajomych na Węgrzech lub w Chorwacji i jest jakieś info na ten temat? Zdaje się temat trochę ucichł w mediach ale jak jest wolałbym się dowiedzieć z pierwszej ręki czy jest bezpiecznie.

Ogólnie wybieram sie 25go czerwca w sobotę nad ranem i wyjazd może trwać nawet do 10 lipca. W tamtym roku jak pewnie widzieliście byłem też w Chorwacji pierwszy raz i niesamowicie mi się spodobało, wyjazd relacjonowałem na forum. Tym razem chcę zmienić strategię i od razu jechać na Makarską Rivierę autostradą a nie przez Rijeke na południe magistralą adriatycką - cel - aby zdążyć do Dubrovnika przed falą wczasowiczów od pierwszych dni lipca gdy zaczynają się wakacje. Chcę w okolicach Dubronika znaleźć fajny camping i mieć ze 3 dni na zwiedzenie miasta i okolic (od razu prośba o info jak ktoś ma namiary na sprawdzone miejsce zarówno do zwiedzenia jak i do spania ;) ). Między innymi chcę wjechać na tą górę nad Dubrovnikiem, dokładnie zwiedzić port razem z murami no i właśnie nie wiem jeszcze co, może coś w samym mieście? Może mi coś polecicie w samym Dubrowniku albo okolicach? W tamtym roku byłem na przykład w zatoce umarłych hoteli w Kupari - chodzi mi o takie ciekawe miejsca. Po trzecim lub czartym noclegu pojedziemy na półwysep Pelješac i stamtąd popłyniemy na Korčulę. Po drodze interesowałyby mnie ciekawe miejsca które możecie polecić lub fajne trasy.
Dalej pojedziemy na północ do naszego ulubionego campingu Boban w Živogošćach i tam pobedziemy chwile, byc może przejedziemy się dookoła gór Biokovo (w tamtym roku byliśmy na Sveti Jure ale objazd nie wypalił). Na pewno połyniemy na Hvar bo mnie tam nie było a stare miasto ponoć jest bajeczne i po sąsiedzku jest jeszcze wyspa Brač.
Na północ później mamy Brelę, Trogir i Primošten o które z pewnościa zahaczymy a niedaleko na północ mamy wodospady Krka do zobaczenia. Dalej na północ pojedziemy w okolice Senj po drodze zwiedzając Zavratnicę ale nie tak jak przed rokiem z góry tylko zamoczymy stopy w lodowatej wodzie ;) no i Istria mnie jeszcze kusi bo w tamtym roku to było za dużo i za mało czasu a i tak zwiedziliśmy bardzo dużo. Tak mniej więcej przedstawia się plan wycieczki który jest jedynie zarysem, wszystko ostatecznie bedzie się działo na miejscu gdzie pojedziemy a gdzie nie - to będzie zależało od wielu czynników.

Z mojej strony ogromna prośba do Was tak jak wspomniałem o ciekawe miejsca po drodze lub w pobliżu gdzie będę dawajcie mi info o polecanych campingach/apartamentach i rzecz miejscach w których trzeba być żebym później nie żałował. Rok temu bardzo mi pomogliście i wyjazd udał się w 100%. Liczę na Was i pozdrawiam :)

blue7


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-01 17:29:31 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2016-06-01 20:04:25 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-11-27 00:42:06
Posty: 20
Lokalizacja: Gliwice/Wiedeń
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
Hej :)

W tym roku w Chorwacji mnie jeszcze nie było, pracuje jednak z jednym Chorwatem i dwoma Bośniakami. Z tego co mówili to na Węgrzech wzrosła znacząco liczba kontroli. Austriacy również uszczelniają granicę - ostatnio przełęcz Brenner na przejściu z Włochami to punkt zapalny - wiem po drodze do Chorwacji nie jest ale gdyby ktoś planował przejazd tamtędy to musi liczyć się z dużymi korkami. Podobnie na granicy z Niemcami zwłaszcza autostrada Salzburg-Monachium.

Ogólnie w Chorwacji byłem 6 razy (w Dubrovniku 2) i mogę powiedzieć tylko to co wszyscy - to piękny kraj. Jest naprawdę wiele do zobaczenia nawet oddalając się od wybrzeża.
Z góry Srd o której wspominasz jest ciekawy widok na stare miasto, można się na nią dostać kolejką linową, pieszo bądź fazerem :mrgreen:
Załącznik:
_MG_8561_resize.jpg [771.73 KiB]
Pobrane 666 razy


Z ciekawych miejsc na trasie do Dubrovnika to dolina Neretwy - tu widok z góry:
Załącznik:
_MG_8449_resize.jpg [739.86 KiB]
Pobrane 644 razy


Wyspy Hvar i Brać także zdecydowanie polecam. Podobnie jakwiele innych miejsc - Plitvicke Jezera czy jednodniowy wypad do Mostaru w BiH.
Co do noclegów to nie bardzo pomogę. Odradzam camping w Dubrovniku (ze względu na cenę) gdyż znaleźliśmy apartament blisko portu za 1/3 ceny za kemping.

To tak na szybko jak coś mi się przypomni to dopiszę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-02 17:05:28 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
blue7 ja będę od pierwszego lipca w Orebic. Również będę się kręcił w okolicach Dubrownika. Jak to możemy się zgadać na bro.

Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-02 17:30:45 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Dawid125 jasne, prześlij mi na PM kontakt do Ciebie :) moze sie uda spotkac gdzieś po drodze.

DawidC dziękuję za info, właśnie o takie propozycje mi chodziło. A na Srd rzecz jasna Fazerem :D!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-02 19:41:50 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-11-04 22:28:46
Posty: 226
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6 s2
Jestem właśnie w Chorwacji,przekraczalem granice na kolach z Włoch do Slowenni bez kontroli i ze Slowenni do Chorwacji również bez kontroli. Ale na granicy Slowensko-Chorwackiej kontrolowali Włocha,kazali mu jedynie otworzyć bagaznik i mógł jechać dalej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-03 21:28:04 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-11-05 17:05:58
Posty: 87
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1 i Z750
Ja właśnie jestem w Czarnogorze i jechałem przez Niemcy, Czechy, Słowację, Austrię, Węgry i Chorwacje. Najdłużej czekałem na wjazd do Czarnogóry. Kontrole też miałem na wjeździe do Chorwacji, ale trwała że 30 sekund. Nigdzie nie widziałem pielgrzymek uchodźców jak to w Tv pokazują....
Przez wegry nie jechalem autostradą..

Jechałem w Chorwacji od Senji magistrala adriatycka. Ogólnie to pustka i więcej motocykli niż aut. Ogólnie fajnie jest objechać Chorwacje poza sezonem. Jedynie okolica Dubrownika jest zapachana. Masakra musi być tutaj w sezonie. To samo z Czarnogórą- nie da się jeździć w sezonie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-03 22:16:57 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
wafel napisał(a):
Masakra musi być tutaj w sezonie.

Byłem w środku sezonu (początek sierpnia), jechałem całą Chorwację magistralą i stałem 2x raz w Trogirze bo był korek do lidla :P i raz w Omiś bo tam główny deptak przechodzi przez główną drogę i zielone dla samochodów świeci się 10sekund. Tam spędziłem z godzinę. A tak to wszędzie płynnie łącznie z Dubrownikiem o godzinie 16 :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-03 22:27:57 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Takie problemy to nie problemy :D grunt, że nie ma czarnych z tobołami na drogach tak jak to widziałem na filmach na YT. Ja jak jechałem do Czarnogóry w tamtym roku to choć przejście było prawie puste to sama odprawa trwała dość długo. Więc widzę, że sam dojazd do Cro nie powinien być pod tym kątem problematyczny :) super, bardzo się ciesze.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-22 23:15:15 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Dzień wyjazdu nieuchronnie się zbliża a ja mam jeszcze do Was takie pytanie. Chciałbym zwiedzić wodospady w parku narodowym KRKA i teraz widzę na stronie kilka rodzajów biletów w różnych cenach. Ogólnie chciałbym przeznaczyć na to nie więcej niż jeden dzień. Pytanie do Was jak podejść do tematu, który bilet kupić i co wybrać do zwiedzania żeby było ciekawie i nie pominąć najlepszych rzeczy w tym miejscu. Prosiłbym o wskazówki od zorientowanych w temacie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-23 07:54:24 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
blue7
jeśli byłeś na jeziorach to na krka wg mnie nie opłaca się jechać
ja żałowałem w tamtym roku, że tam byłem
jest ładnie ale po oglądaniu jezior nie ma szału


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-23 08:23:19 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
taz1612 w zasadzie to ja właśnie na plitwickich nie byłem ;) a będę w tym roku będę w okolicach KRKA to myślałem że zahacze bo podobały mi się zdjęcia i filmy wodospadów ;) a na plitwickie pojadę w przyszłym roku jak będę eksplodował Czarnogórę. Taki między przystanek w trasie. A możesz powiedzieć który bilet kupowałes w KRKA? Czy brać pełny czy któryś z tańszych?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-26 12:52:13 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
już pewnie za późno ale powiem Ci szczerze że chyba jak ja byłem to nie było wyboru jaki
cena była uzależniona od terminu i były jakieś zniżki ale że ja żadnych nie posiadam więc wziąłem normalny

nad wodospadami krka tylko to miejsce z wodospadem jest ładne
nad jeziorami masz ze 100 takich miejsc

niby nad wodospadem można się kąpać ale nie można podpłynąć pod wodospad i jest mnóstwo ludzi że każde ruszenie ręką to w kogoś walisz...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-30 21:59:26 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
taz1612 dzięki za info. Właśnie jestem w okolicach Dubrovnika, ciężko tutaj z internetem i dopiero się podłączyłem na chwilę ;) na KRKA jeszcze nie byłem, dzięki za info przyda się za parę dni ;) ogólnie jest bomba, Dubrovnik zwiedzony wzdłuż i w szerz - fantastyczne miasto jak mówią przewodniki. Jutro jedziemy na Peljesac i Korcule za 2 dni, później kierunek północ i kolejne wyspy. Będzie się działo! ;)

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-01 08:12:02 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
blue7 ja będę od jutra wieczorem w okolicach Orebicia. Jakby co to pisz, jakoś się zgadamy.

Pozdro z Grossglocknera :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-01 13:34:56 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Dawid125 jestem na campingu Ponta w Mokalo to jest tuż obok Orebicia, dziś przyjechałem. Peljesac to rewelacja nikt wcześniej mi o nim nie mówił a baaaardzo mi się tu podoba. Jakby co to na PMI wysyłam numer telefonu. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org