Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1724 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 115  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-08-16 21:07:49 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-10-26 15:03:27
Posty: 213
Lokalizacja: Myszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBF 1000FA
Czy ktoś z Was miał do czynienia z kaskiem Shark Speed-r Carbon?

W tej kategorii cenowej wydaje się ciekawą propozycją i zastanawiam się nad zakupem. Będę wdzięczny za wszelkie komentarze :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Kask
PostNapisane: 2016-08-16 21:07:49 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-08-17 21:31:15 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-06-24 13:27:48
Posty: 42
Lokalizacja: Białystok
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Sony Xperia
Obecne moto: FZ6 S Fazer
Nie wgłębiając się w zagadnienie, który producent produkuje lepsze kaski - osobiście polecam "garnki" malowane w jaskrawym kolorze fluo. Takie malowanie skorupy jest dobrze widoczne w słońcu i wystarczająco kontrastuje z szarością asfaltu. Oczywiście nie gwarantuje to 100% zauważalności na drodze, jednak znacząco ją poprawia, a to przekłada się na wyższy poziom bezpieczeństwa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-08-18 08:36:18 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-11-05 17:05:58
Posty: 87
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1 i Z750
a ktoś użytkuje kask Shoei GT-Air ? podobają mi się malowania, ale nie wiem jak się sprawdzają w jeździe.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-08-18 21:34:10 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
wafel napisał(a):
podobają mi się malowania, ale nie wiem jak się sprawdzają w jeździe.

Bez różnicy, wszystkie sprawdzają się tak samo :D

A tak poważnie, zależy co chcesz wiedzieć na jego temat, osobiście mogę Ci go porównać z HJC RPHA-ST, FG-ST, Nolanem N-87 i Sharkiem Speed-R / Speed-R Carbon, bo dosłownie miesiąc temu miałem je wszystkie na głowie. Sharka i Shoeia miałem okazję objeździć na dniach otwartych Intermotors a HJC też trafiłem fajnie do pewnego sklepu, gdzie akurat mieli z racji jakiejś promocji garnki do testowania, akurat załapałem się na RPHA-ST, 10+, 11, FG-17 i FG-ST :). Nolana mierzyłem, bez jazdy, ale w porównaniu z N86 jest wyraźny przeskok.

GT-Air, ogólnie świetny kask, ale nie zapłacił bym za niego tyle, ile sobie życzą, w porównaniu z takim Speed-R Carbon czy RPHA-ST ;).

Osobiście wróciłem do domu z RPHA-ST, nawet jasna blenda mi szczególnie nie przeszkadza, a nawet gdyby, zawsze można kupić ciemniejszą, ja osobiście skorzystałem z opcji kupienia szyby-lustra, do jazdy w dzień - super, jak robi się słonecznie dorzucam blendę i jako, że nie jest ciemna jak smoła, świetnie się uzupełnia z szybą :). W Sharku mogli by w końcu poprawić "cycek" do otwierania wizjera, bo jest katastrofalnie mały :).
Shoei, jak na garnek za ponad 2 kafle, dupy nie urywa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-08-18 21:46:59 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-10-26 15:03:27
Posty: 213
Lokalizacja: Myszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBF 1000FA
Mógłbyś opisać swoje wrażenia po jeździe w Sharku Speed-R Carbon?

Noszę się z zamiarem jego kupna ale w sieci ciężko znaleźć opinie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-08-19 08:03:39 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-11-05 17:05:58
Posty: 87
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1 i Z750
glenroy napisał(a):
GT-Air, ogólnie świetny kask, ale nie zapłacił bym za niego tyle, ile sobie życzą, w porównaniu z takim Speed-R Carbon czy RPHA-ST ;).


Ja też nie. Dlatego czekam na późną jesień/zimę i wyprzedaże. Teraz się tylko rozglądam za zmianą.
Obecnie jeżdżę w Nolanie N85 i jest to przyzwoity kask. Po 3 latach wygląda ok, ale zrobił się dla mnie ciut za duży. Myślę, że mogłem też rozmiar za duży kupić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-08-19 10:55:24 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2015-06-11 12:04:07
Posty: 120
Lokalizacja: Otwock
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6n S2
glenroy napisał(a):
ja osobiście skorzystałem z opcji kupienia szyby-lustra, do jazdy w dzień - super, jak robi się słonecznie dorzucam blendę i jako, że nie jest ciemna jak smoła, świetnie się uzupełnia z szybą :)


ja ostatnio kupiłem srebrne lustro do hjc fg-st i prawde mowiac jestem rozczarowany, widze w niej poswiate pojej twarzy i noska nie wiem z jakiej racji to się tam odbija ale denerwuje...
wcześneij miałem light smoke ale musiałem oddac na gwarancje bo rozleciał się zatrzask a samego zatrzasku nie ma w ofercie (wtf) i tak podkusiło wymienić na lustro bo ładne itp.. jak bardzo bym chciał wrócic do poprzedniej szyby :D

ps. z pinlockiem i bez jest to samo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-08-19 11:55:43 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2016-05-23 07:52:53
Posty: 500
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer S2
Ja z ciekawostek dokupiłem w tym tygodniu do Arai'a również lustro... i okazało się, że nie ma możliwości montażu pinlocka ;)
Chyba, że ktoś przerabiał montaż pinlocka w takiej szybie:
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-08-19 23:36:34 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
xcracer napisał(a):
Mógłbyś opisać swoje wrażenia po jeździe w Sharku Speed-R Carbon?

W porównaniu ze zwykłym Speed-R jest już kosmos, jakby nie patrzeć to ~200g mniej na głowie. Ogólnie wrażenia super, Speed-R jest w pytkę kaskiem, tylko ja nie mogłem sobie jakoś dobrać rozmiaru, dlatego skończyłem z RPHA, ale, dobra aero, niezła wentylacja, co do głośności się nie wypowiem, bo zawsze jeżdżę ze stoperami i nie przywiązuję do tego uwagi, super blenda, duża, ciemna, opada po sam nos, suwak mógł by być trochę lepiej wyczuwalny pod palcami, ale i tak jest lepiej niż np. w IS-17, porządny, gruby wizjer, prawdę powiedziawszy, jedyne co mnie w nim dosłownie wkurwiwiało, to obsługa wizjera, no spazmy dostawałem kiedy musiałem go otworzyć i szukać tego wihajstra, HJC w tym miejscy za zapięcie wizjera na środku należy się Nobel, bo wizjer otwiera się po prostu intuicyjnie, świetna sprawa. No i moim skromnym zdaniem, Shark ma ciekawszą, bardziej agresywną stylistykę niż HJC, zawsze to jakiś plus. Tylko ta rozmiarówka, HJC od lat mam "L", tak samo w starym, jak i nowym profilu wnętrza, w starym rozmiar L miał 59-60cm, w nowym ma 58-59cm, i w sumie HJC mogę kupić w ciemno teraz mówiąc po prostu rozmiar L i wiem, że będzie fit. Shark, L był ciut za luźny, M ciut za ciasny. Musisz przymierzyć, bo inaczej możesz wpaść w minę za trochę kasy. W tej cenie zobacz sobie też np. właśnie RPHA-ST, albo tańszego FG-ST, osobiście FG bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, powiedział bym, że to RPHA-ST w skorupie z włókna szklanego zamiast multikompozytu, bardzo prawilny garnek, tylko no fakt jest faktem, że HJC ma jasne blendy, tak porównując do szkieł okularów, to Shark ma kat. 3, HJC kat. 2 :).

bober napisał(a):
ja ostatnio kupiłem srebrne lustro do hjc fg-st i prawde mowiac jestem rozczarowany, widze w niej poswiate pojej twarzy i noska nie wiem z jakiej racji to się tam odbija ale denerwuje...


Coś za coś, jakby nie patrzeć masz tam warstwę lustra, więc odbija też część od strony kasku, praktycznie w każdym garnku z lustrem było to samo. Kup sobie okulary przeciwsłoneczne z lustrem, też będą Ci odbijać część obrazu z wewnętrznej strony. Osobiście lubię lusterka i jakoś przyzwyczaiłem się do tego, że widzę czasami swój nos, czy przy jeździe ze słońcem z boku czy za plecami czasami widzę niebieskie refleksy [mam niebieskie lustro] od wewnętrznej strony wizjera. Lustra mają swoje wady, ale mają też i swoje zalety, jak wszystko :).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-08-20 14:07:46 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-10-26 15:03:27
Posty: 213
Lokalizacja: Myszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBF 1000FA
Wielkie dzięki za odpowiedź :D

Przymierzałem już tego Sharka i wiem, że na pewno pasuje mi rozmiar L. Mogę go mieć za ok. 1350 zł i zastanawiam się czy w tej cenie kupię coś lepszego...
Szkoda, że nie mogę się w nim przejechać. Wtedy byłby już pewny wyboru. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-08-20 20:03:04 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
xcracer napisał(a):
Wielkie dzięki za odpowiedź :D

Przymierzałem już tego Sharka i wiem, że na pewno pasuje mi rozmiar L. Mogę go mieć za ok. 1350 zł i zastanawiam się czy w tej cenie kupię coś lepszego...
Szkoda, że nie mogę się w nim przejechać. Wtedy byłby już pewny wyboru. :)


Jeżeli mówisz o Speed-R Carbon, za 1350zł, to nie masz się co bardzo zastanawiać bo kupisz super kask w cenie zwykłego Speed-R. Jeżeli mówisz o zwykłym Speer-R za 1350zł, to zerknij sobie też na RPHA-ST, którego w mono malowaniu powinieneś wyrwać w takiej kasie, a imo, poza tą nieszczęsną blendą, ma więcej do zaoferowania, szczególnie pod względem ergonomii.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-08-20 20:09:17 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-10-26 15:03:27
Posty: 213
Lokalizacja: Myszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBF 1000FA
W tej cenie mówię o Speed-R Carbon. Zaprzyjaźniony sklep zaproponował mi taką cenę. Już dwa razy byłem go macać i jeszcze się waham :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-08-20 21:04:51 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2014-04-24 14:24:37
Posty: 206
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski / Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Czy ktoś posiada HJC RPHA 10 Plus i orientuje się jak wygląda sprawa z montażem interkomu? Wiem że HJC RPHA 11 został przystosowany do montażu i zastanawiam się czy w 10 Plus bardzo trzeba się namęczyć przy montażu?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-08-20 22:40:58 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
xcracer napisał(a):
W tej cenie mówię o Speed-R Carbon. Zaprzyjaźniony sklep zaproponował mi taką cenę. Już dwa razy byłem go macać i jeszcze się waham :)

Ja bym się nie zastanawiał w takiej kasie, na prawdę świetnie wyglądający, z racji carbonu bardzo lekki i bardzo dobrze wykonany kask, z niezłą wentylacją i bardzo dobrą aerodynamiką masz w cenie podstawowego Speed-R. A do pewnych niuansów jak irytujący system otwierania wizjera można się przyzwyczaić i najzwyczajniej mu to wybaczyć :). Do wyciszenia się nie wypowiadam, bo...jeżdżę w stoperach i po prostu nie odczuwam różnicy między kaskami, ogólnie wszystkie kaski są albo głośne, albo zajeiście głośne :).

koperta4512 napisał(a):
Czy ktoś posiada HJC RPHA 10 Plus i orientuje się jak wygląda sprawa z montażem interkomu? Wiem że HJC RPHA 11 został przystosowany do montażu i zastanawiam się czy w 10 Plus bardzo trzeba się namęczyć przy montażu?

Szczerze mówiąc nie przywiązywałem do tego uwagi, ale 10 Plus też jest chyba przystosowany do montażu interkomu, a przynajmniej ma wycięcia wewnątrz kasku na głośniki i cienką, nie wiem czy nawet nie z takiej siateczki, wyściółkę na poduszkach policzkowych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kask
PostNapisane: 2016-08-21 13:44:37 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2014-04-24 14:24:37
Posty: 206
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski / Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Na tym porównaniu mówią że w RPHA 11 są specjalne miejsca na montaż głośników, zaś w 10 Plus nich nie ma :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1724 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 115  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org