Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-11-01 20:33:21 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-10-30 00:39:03
Posty: 20
Lokalizacja: Zakopane
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fazer 600
Siema, chcąc podnieść swój komfort jazdy na Fazerze postanowiłem zakupić do niego szybę turystyczną i tu właśnie powstał dylemat jaka ponieważ znalazłem dwa rodzaje szyb. Stąd prośba do bardziej doświadczonych w tym temacie która będzie lepsza? Mam 180 cm wzrostu i czy taka szyba wystarczy by uchronić się przed wiatrem? Czy jeszcze trzeba będzie dokupić deflektor? Pytanie może głache ale jestem laikiem w tych sprawach. :) Z góry dziękuje za podpowiedzi :) Lewa

1. http://www.szybymotocyklowe.pl/index.ph ... ory_id=298

2. http://allegro.pl/szyba-motocyklowa-yam ... 73140.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-11-01 20:33:21 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2016-11-01 21:51:17 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Ogólnie umówmy się, że FZS wypada bardzo średnio, jeżeli chodzi o ochronę przed wiatrem, ani czasza nie jest zbyt duża, ani mocowanie szyby nie pozwala na zbytnie szaleństwa, do tego dochodzi pozycja na motocyklu przy której sam kierowca robi za żagiel. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć.

Szyba nr. 1 to produkt firmy Loster, któryś z forumowiczów miał ją zamontowaną w FZS-ie i z tego co pamiętam to sobie ją chwalił, ale ta szyba to strasznie duży żagiel i osobiście jej nie kupiłem ze względu na trochę kiepskie mocowanie szyby w FZS-ie, chodzi mi o te dwa wystające "wąsy" na których opiera się szyba i które w zasadzie przejmują na siebie większość obciążenia wynikającego z naporu powietrza na szybę, obawiałem się i w sumie nadal obawiam, czy na dłuższą metę, przy prędkościach autostradowych są one w stanie podołać takiemu żaglowi.

Szyba nr. 2 to produkt firmy MGG, sam takiej używam, na zdjęciu tego nie widać, ale jest ona fajnie, delikatnie przeprofilowana. Co mogę o niej powiedzieć? Że jest spoko, mam 185cm wzrostu i zamierzony przeze mnie efekt osiągnąłem, więc jestem, nie tyle zadowolony, co usatysfakcjonowany. Na fabrycznej szybie struga powietrza waliła mi prosto w klatkę, szyję i pod kask powodując podrywanie szczęki - lipa, zamontowałem MGG i cała struga powietrza przeniosła się gdzieś na kask zwiększając trochę głośność, ale powiedzmy, że dyskomfort wynikający z tego powodu nie dotyczy mnie tak bardzo, bo jeżdżę w stoperach.

Ogólnie jeżeli chciał byś osiągnąć jakąś ciszę to deflektor pewnie swoje by zdziałał, ale nadal mimo wszystko czuć napór powietrza na barki, może gdyby szyba była po prostu przedłużoną wersją fabryki dało by to jakiś konkretny efekt. Coś takiego:
[ img ]
plus deflektor i mogło by to zdać egzamin.
Niestety, zamawiałem taką szybę, bo to też MGG, ale dostałem taką jak z Twojego linku z informacją, że aktualnie takich nie posiadają, nie powiem, że trochę mnie to zirytowało, ale nie chciało mi się już kłócić, jest jak jest. Możesz zapytać o taką szybę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-11-08 20:04:25 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-08-10 19:56:21
Posty: 80
Lokalizacja: WZ
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
http://www.motocykl.org/viewtopic.php?f=18&t=12847&p=225216#p225176
:mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-11-09 00:36:06 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
poszukaj szybę typu racing...myślę, że byłaby to najlepsza opcja...no ewentualnie pomyśl o MRA z deflektorem...na pewno zrobi robotę :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-11-12 16:06:50 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Tutaj masz sporo opisane co do szyb/deflektorów do FZS-a 600: viewtopic.php?f=73&t=20038&start=0
Opisałem tam moje perypetie poszukiwania najbardziej optymalnej ochrony przed naporem wiatru. Mam FZS 600, czacha sprzed liftu, rocznik 2001

Jakiego masz FZS-a? Czacha po lifcie czy przed?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-11-13 14:57:26 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-10-30 00:39:03
Posty: 20
Lokalizacja: Zakopane
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fazer 600
michal.m napisał(a):
Tutaj masz sporo opisane co do szyb/deflektorów do FZS-a 600: viewtopic.php?f=73&t=20038&start=0
Opisałem tam moje perypetie poszukiwania najbardziej optymalnej ochrony przed naporem wiatru. Mam FZS 600, czacha sprzed liftu, rocznik 2001

Jakiego masz FZS-a? Czacha po lifcie czy przed?


Po lifcie 2002 rocznik


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-11-13 19:23:32 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
spokojnie powinieneś znaleźć racingową...do Twego motocykla na pewno są.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-11-16 22:27:13 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-04-02 22:30:30
Posty: 55
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
To co pisałem forumowemu koledze o wysokiej szybie firmy MGG do FZS600 2002:

Cytuj:
Sprzedaje, bo ona właśnie mi nie odpowiada. Jest ładnie wykonana itd., polepsza trochę wygląd, ale przy moim wzroście (180) i pozycji jaką przyjmuje (wyprostowany) strumień powietrza kierowany jest centralnie na kask. Przez to mam strasznie głośno i ogólnie mało komfortowo, bo cały pęd powietrza przyjmuje na głowę. Jest lepiej na klacie i ramionach bo nic nie czuje, ale głowa dostaje w zamian. Próbowałem do tej wysokiej szyby dać deflektor, to było jeszcze gorzej. Szum nie do opisania. Jak zmieniłem na oryginalną to odkryłem przyjemność z jazdy na nowo. Czuje bardziej powietrze na klasie i ramionach, ale mam ciszej w kasku, wentylacja lepiej działa. Teraz bym założył tylko deflektor do tej niskiej standardowej szyby, żeby trochę rozbić strumień powietrza. Testowałem to na jesieni i było ok. Na wiosnę zobaczę jeszcze raz i pewnie dopiero będę wiedział co jest dla mnie najlepsze.

Tak jak pisali koledzy na forum wszystko trzeba przetestować na sobie. Dla jednych będzie głośno, dla drugich nie itd.

Obczaj jeszcze szyby firmy "Loster" też chyba polska produkcja i z tego co widziałem są bardziej wywinięte do góry, więc może lepiej sobie radzą z powietrzem.

A jak się przyjrzysz nowym motocyklom to szyba ma szczelinę w dolnej części, która ma za zadanie wyrównać ciśnienie po obu stronach szyby, przez to redukuje się hałas. A tak jak założysz ogromną szybe do fazera, który tej szczeliny nie ma, to efekt jest taki jak opisywałem. Dlatego deflektor może być lepszy, bo wpuszcza część strumienia dołem.


Cytuj:
No ja czytałem dużo opinii przed zakupem i nikt nie pisał o strasznym szumie i takim spadku komfortu. Z jednej strony brak owadów na kurtce, z drugiej straszny szum w uszach.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-11-26 14:05:21 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-10-30 00:39:03
Posty: 20
Lokalizacja: Zakopane
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fazer 600
Panowie a spotkał się ktoś z taką szybą? Co o tym myślicie? Ma to prawo bytu w Fazerze? Dodam, że nie jeżdżę zbyt szybko ponieważ często jeździ ze mną 11nasto letnia córka :) Pozdrawiam


http://www.szybymotocyklowe.pl/index.ph ... ory_id=298


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-11-26 15:36:56 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2016-01-31 22:18:37
Posty: 384
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: NJU Mobile
Obecne moto: FZ6
Tak na mój gust, to aby struga powietrza opływała ponad kaskiem jeźdźca o normalnej posturze, to szyba musiałaby być jak żagiel. Jedno jest raczej pewne, że w tego typie moto,nie wyglądałoby to zbyt cudnie. Ja wcześniej miałem w poprzednich motocyklach szybki mniejsze i większe. Wniosek dla mnie; żadnej szybki. Wtedy siła powietrza rozkłada się na moim 100-kilowym cielsku i jest lepiej niż jak cały impet wali na łeb. A że jeżdżę wyprostowany i nie zamykam budzika, to tak dla mnie jest OK.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-11-26 17:28:32 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Gregor85 napisał(a):
Panowie a spotkał się ktoś z taką szybą? Co o tym myślicie? Ma to prawo bytu w Fazerze? Dodam, że nie jeżdżę zbyt szybko ponieważ często jeździ ze mną 11nasto letnia córka Pozdrawiam

Kolega baart ma taką u siebie, w ogóle to chyba nawet powstała na jego koncepcji z tego co kojarzę temat. Co do samej szyby, jest jak żagiel, po prostu wielka, do turystyki przypuszczam, że robi robotę, ale bał bym się przekraczać te 120-140km/h z takim żaglem w obawie o, nie oszukujmy się, marną konstrukcję wsporczą szyby w FZS-ie, już przy delikatnie wyższej MGG wszystko wyraźnie pracuje przy takich prędkościach, ta jest wyraźnie wyższa i szersza, baart musiał by się sam podzielić swoimi obserwacjami, sam chętnie się dowiem, jak to się spisuje, ale patrząc na to wszystko, jakoś nie potrafił bym zaufać czaszy, że ogarnie taką płachtę :).

excop napisał(a):
Tak na mój gust, to aby struga powietrza opływała ponad kaskiem jeźdźca o normalnej posturze, to szyba musiałaby być jak żagiel. Jedno jest raczej pewne, że w tego typie moto,nie wyglądałoby to zbyt cudnie. Ja wcześniej miałem w poprzednich motocyklach szybki mniejsze i większe. Wniosek dla mnie; żadnej szybki. Wtedy siła powietrza rozkłada się na moim 100-kilowym cielsku i jest lepiej niż jak cały impet wali na łeb. A że jeżdżę wyprostowany i nie zamykam budzika, to tak dla mnie jest OK.


Też zaczynam powoli odnosić podobne wnioski, i następne będzie albo coś nakedowego, albo coś pokroju VFR800/CBR1100XX z pochyloną pozycją.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-11-26 20:20:58 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2012-01-29 15:38:22
Posty: 1298
Lokalizacja: Szprotawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 697 226 949
Obecne moto: fzs 600 fazer 2000r
Nie przesadzajcie z tą wysokością, u siebie mam mgg i deflektor ok 10-12 cm. Prawda jest taka, że trzęsie ale nawet dzisiaj miałem 160 i jakiś nic nie urwalo

sony m4 aqua


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-11-28 13:28:22 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-10-30 00:39:03
Posty: 20
Lokalizacja: Zakopane
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fazer 600
Widzę, że ile ludzi tyle opinii a ja jak miałem dylemat tak mam dalej :P Ale zrobię chyba tak, że kupię najpierw szybę zwykłą przedłużoną a jak będzie mało to dokupię jeszcze deflektor. Oczywiście postaram się podzielić wrażeniami :) Dziękuje za wszystkie opinie. Lewa :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-11-28 22:00:34 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
bardzo dobra decyzja...eksperymentuj :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-31 20:09:25 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-03-14 14:56:21
Posty: 1
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: ZX6R Racing
Miałem okazje przetestować szyby obu producentów w CBR 600 RR i obie robiły robotę. Jedna i druga na pewno będzie lepsza od fabrycznej.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org