Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-12-18 09:35:19 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-10-29 08:37:29
Posty: 7
Płeć: Mężczyzna
Witam wszystkich, prosiłbym o ocenę tego motocykla
https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fz ... yElVP.html
z góry dziękuję za spostrzeżenia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-18 09:35:19 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2016-12-18 10:15:20 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2012-10-29 20:24:48
Posty: 447
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6
O dziwo nie widać nic niepokojącego co by go dyskwalifikowało do oględzin.

Nawet ograniczniki się uchowały! Rama ma kilka delikatnych uszczerbków. Ale to 12-letni motocykl. Więc na niektóre rzeczy należy przymknąć oko. Napęd ok, opony także jeszcze trochę posłużą.
Przebieg jednak włożyłbym między bajki. Zwróć nawet uwagę jak wytarta i wyślizgana jest guma na lewym podnóżku. Moja przy 46.000 km wygląda 100 razy lepiej. No chyba, że ktoś jeździł nim w butach mających na podeszwie papier ścierny ;-)

Reasumując - za tę kasę warto obejrzeć. Wizualnie jest kilka mankamentów, ale bądźmy realistami. To nie 3-letnie moto, przy którym można stękać i szukać miodu w dupie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-18 10:30:21 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-10-29 08:37:29
Posty: 7
Płeć: Mężczyzna
Dzięki za szybką ocenę, czy mógłbyś jeszcze spojrzeć na ten sprzęt
https://www.olx.pl/oferta/yamaha-fz6-fa ... d1265b05fa
dzięki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-18 19:38:50 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2016-09-22 10:45:51
Posty: 499
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: sześć082x6 2x4 2x7
Obecne moto: BMW R1200R
Gdybym szukał FZ6, to właśnie z owiewkami GT... myślę, że warto go jechać i obejrzeć :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-21 17:07:58 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-04-10 10:08:54
Posty: 140
Lokalizacja: Warszawa / Płock
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer 05
Odnośnie tego pierwszego moto, to porównując z malowaniami danego rocznika na stronie Yamahy, przedni błotnik i ten plastik z tyłu, na którym jest napis "Fazer" powinny być koloru czarnego a nie granatowego.
https://cdn.yamaha-motor.eu/design-cafe ... e%20(DPBML)_PS%2002.jpg
Jak pisał poprzednik guma od nóżki wygląda na większy przebieg. A jak większy przebieg to wątpię żeby zbiornik nie miał nawet zwykłych zarysowań od kolan, kurtki czy innych rzeczy. Sam mam FZ6 z tego rocznika i nie wygląda perfekcyjnie tak jak ten. Ten plastik tylni i uchwyty pasażera też się łatwo rysują. Jak dla mnie to ten egzemplarz był malowany. Różne opony przód i tył niby o niczym świadczą ale zauważyłem że są różne :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-21 21:36:14 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-10-02 14:27:41
Posty: 78
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 733zero46zero68
Obecne moto: FZ6-S
danieleq86 napisał(a):
Odnośnie tego pierwszego moto, to porównując z malowaniami danego rocznika na stronie Yamahy, przedni błotnik i ten plastik z tyłu, na którym jest napis "Fazer" powinny być koloru czarnego a nie granatowego.
https://cdn.yamaha-motor.eu/design-cafe ... zer_Galaxy%o%20(DPBML)_PS%2002.jpg
Jak pisał poprzednik guma od nóżki wygląda na większy przebieg. A jak większy przebieg to wątpię żeby zbiornik nie miał nawet zwykłych zarysowań od kolan, kurtki czy innych rzeczy. Sam mam FZ6 z tego rocznika i nie wygląda perfekcyjnie tak jak ten. Ten plastik tylni i uchwyty pasażera też się łatwo rysują. Jak dla mnie to ten egzemplarz był malowany. Różne opony przód i tył niby o niczym świadczą ale zauważyłem że są różne :)



Na stronie Yamahy, Fz6 z 2004roku w kolorze Blue Stone/Galaxy Blue, ma niebieskie zadupki i czarny przedni błotnik (taki się wydaje na zdjęciu, ale ten kolor mocno przekłamuje)
Jeżeli chodzi o bak - wosk koloryzujący i będzie piękny.
Stan gumy zależy także od wagi zawodnika. Moja wygląda, jakby moto miało przelatane 2x więcej.

Na zdjęciach zazwyczaj wszystko wygląda pięknie, bez sprawdzenia organoleptycznego to można tylko wróżyć.
Moim zdaniem ładny egzemplarz, albo dobre foty :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-22 10:03:46 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
ten z OLX'a:
- brak gumek pod bakiem (gdy się nie pilnuje to można je zgubić podczas serwisu, koszt nówek oryginałów to 36zł za sztukę - jedną w tym sezonie zgubiłem). pytanie czemu nie ma gumek - czy posiane podczas napraw, czy z innej przygody. bez gimek bak się "buja" jak zapierasz się nogami więc warto dokupić. no i jest argument do dyskusji o cenie
- mam wrażenie że przednia tarcza na zdjeciu jest cała (ta cześc którą chwytaja klocki i pierścień do którego jest przymocowana) srebrna. na zdjęciach yamahy (i na moim moto, foto poniżej) ten pierścień do którego przyczepiona jest sama tarcza jest czarny (zaznaczyłem strzałkami). Może to kwestia zdjęcia, ale jeśli na żywo tak będzie, to przyjżyj się całemu przodowi. u mnie przy podpobnym przebiegu tarcza jeszcze nie wymaga wymiany, więc może tutaj jakiś inny czynnik był powodem? dzwon lub coś innego - warto dopytać i sprawdzić resztę przodu (tym bardziej że zasłonięta jest akcesoryjnymi plastikami)
[ img ]
- zerknij na chłodnice, tarcze hamulcowe - tam masz zużycie zależne od przebiegu, bez wpływu innych czynników. sam mam 54-57 tys na liczniku to jak coś mogę podrzucić zdjęcia jak te elementy wyglądają u mnie

ten z otomoto:
- sprawdź dokładniej (po vin) datę produkcji moto. zgodnie z stroną yamahy na zadupku nie powinno być naklejki z napisem "fazer". w 2004 naklejki miały tylko nakedy, i było na nich FZ6N. w fazerach naklejki an zadupkach pojawiły się w 2005. możliwe że to produkcja z końca 2004 - wtedy mogły juz wychodzić moto z nowymi plazsikami, ale stary rocznik.
- 6 lat temu kupowałem swojego z tego samego rocznika z podobnym przebiegiem, więc w to bym nie wierzył...


oba moto wyglądają spoko i jesli masz niedaleko to pojedź obejrzeć. przy tym z olx zwróć uwagę na przód moto. najlepiej weź kogoś kto sie zna lub wyśłij moto do mechanika przed zakupem. w 3miscie koszt takich oględzin to 200zł, a mechanior zobaczy znacznie więcej!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-22 10:16:44 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-10-29 08:37:29
Posty: 7
Płeć: Mężczyzna
Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi. Jak dzwoniłem do gościa z olx to zapytałem czy był wymieniany rozrząd i jak wyglądają tarcze. Poinformował mnie że nie wymienial rozrządu a tarcze są w połowie zużycia i też ich jeszcze nie wymieniał. Z vinu wynika że kupił go z przebiegiem około 35 tysięcy... nie wiem czy dobrze kombinuję ale wydaje mi się że kupił już ze skręconym licznikiem a wymian dokonał poprzedni właściciel. Pytanie tylko jak bardzo licznik był skręcony. Co myślicie o tej teorii??


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-22 10:23:42 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
wnied44
ten z olx to ten 54 tys? jak tak to to realny przebieg. ja swój kupiłem z przebiegiem 27 tys (zweryfikowany) i teraz mam własnie 54-57 tys więc to realnie.

wiesz, musisz założyć że moto z tych roczników mają kręcone przebiegi, ja osobiście nawet nie patrzę na to. ważne żeby sprawdzić czy serwis był poprawny (odnośnie potrzeb), oszacować z kimś kto się zna realny przebieg i na tej podstawie trzymać się serwisówki. w końcu nasze moto nie mają jak supersporty po 120-130 koni wyciągniętych z 600ccm, te silniki dobrze serwisowane/dbane robią solidne przebiegi bez remontów generalnych, więc nie ma co się obawiać wskazań licznika. podstawą jest poprawny serwis - i na weryfikacji tego trzeba się skupić przy kupowaniu, a nie na licznikach. nie dorabiałbym żadnych teorii do tego. ot, taka specyfika naszego rynku że ceny oraz przebiegi są negocjowalne...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-22 10:32:45 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-10-29 08:37:29
Posty: 7
Płeć: Mężczyzna
Powiedz mi jeszcze, czy robiłeś już rozrząd?? Gdzieś czytałem że po 40 trzeba zrobić


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-22 10:55:26 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
serwisówka mówi o luzach zaworowych co 42 tys i to robiłem. wyszło ze miałem kilka płytek (zaworowych???) do wymiany to zrobiłem, więc tu serwisówka pokrywa sie chyba z zużyciem. samego łańcuszka rozrządu nie robiłem, nie ma tego w serwisówce. moto co rok-półtora trafia w ręce mechanika na przegląd (niezależnie od serwisówki którą robię zgodnie z wpisami, prostsze duperele sam, trudniejsze oddaję mechanikowi) i za każdym razem zwracam mu uwagę żeby zwrócił uwagę czy już robić czy jeszcze nie. zawsze słyszę że nie ma potrzeby.

żeby nie zaśmiecać tematu jak coś pisz pm'ki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-22 14:30:21 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-04-10 10:08:54
Posty: 140
Lokalizacja: Warszawa / Płock
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer 05
misiakw napisał(a):
ten z otomoto:
- sprawdź dokładniej (po vin) datę produkcji moto. zgodnie z stroną yamahy na zadupku nie powinno być naklejki z napisem "fazer". w 2004 naklejki miały tylko nakedy, i było na nich FZ6N. w fazerach naklejki an zadupkach pojawiły się w 2005. możliwe że to produkcja z końca 2004 - wtedy mogły juz wychodzić moto z nowymi plazsikami, ale stary rocznik.

Ja mam Fazera (model z 2004), w dowodzie wbity 2005. I mam naklejkę "fazer" na tych zadupkach. Więc pewnie tak jak piszesz, pod koniec rocznika 2004 może już je doklejali. A o tym że w 2004 nie naklejali to nie wiedziałem nawet :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-22 17:18:12 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
danieleq86 napisał(a):
A o tym że w 2004 nie naklejali to nie wiedziałem nawet

to patrząc po fotkach z tej stronki yamaszki co tu lata w każdym poście o kupowalnym moto - żaden z czachą z 2004 nie ma tej naklejki na zdjęciu. a 2005 już mają...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-22 19:11:02 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-04-10 10:08:54
Posty: 140
Lokalizacja: Warszawa / Płock
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer 05
misiakw napisał(a):
danieleq86 napisał(a):
A o tym że w 2004 nie naklejali to nie wiedziałem nawet

to patrząc po fotkach z tej stronki yamaszki co tu lata w każdym poście o kupowalnym moto - żaden z czachą z 2004 nie ma tej naklejki na zdjęciu. a 2005 już mają...

Fakt, nie zauważyłem nawet :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-12-22 19:39:54 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-10-29 08:37:29
Posty: 7
Płeć: Mężczyzna
Dzwoniłem dziś do sprzedającego tę yamaszkę z naklejką (niebieską). Powiedział, że przebieg nie wiadomo jaki jest bo moto było cztery lata temu przywiezione z UK i miało wymieniony licznik na pokazujący km. Mi to raczej wygląda, że musieli wymienić bo był przód rozbity, ale może się mylę. Co myślicie o takiej wersji?? Zwracać na to uwagę czy nie??


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org