Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-03-07 20:44:21 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
blue7
ja próbowałem cokolwiek dla mojej połówki znaleźć i masakra
nic nie leży tak jak powinno

skończyło się na fajnych ochraniaczach na kolana


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-07 20:44:21 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2016-03-07 23:43:18 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-04-27 23:01:42
Posty: 184
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tiger 1050
Dla swojej kobity zakupiłem spodnie z Tarboru, może super wyboru w jeansach nie ma ale ceny przystępne i co najważniejsze szyją na miarę i nie ma z tym kosztów dodatkowych (plus tego że firma jest na miejscu).
http://tarbor.lublin.pl/36-katalog-jeansy.html

Sam używam od nich pełnego kompletu ze skóry (jak dla mnie jakość w stosunku do ceny super), a w poprzednim sezonie nabyłem spodnie materiałowe na cieplejsze dni. Model to Bojówki z Kevlarem Moro-1 http://tarbor.lublin.pl/127-produkt-spo ... oro-1.html, jako że mam u nich rabat to zapłaciłem 270zł.

Tylko po zmianie strony internetowej ciężko się na niej odnaleźć i zawiera jakieś jeszcze błędy. Często żeby zobaczyć cenę trzeba dorzucić produkt do koszyka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-16 16:18:59 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-11-05 17:05:58
Posty: 87
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1 i Z750
Z moją żoną jeździłem od sklepu do sklepu, bo nic nie leży...
W końcu kupiła sobie SPIDI Furious Lady.
Po pół roku sam sobie takie sprawiłem:)Tylko nie lady;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-03-17 01:53:28 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
I jak te spodnie bo mnie one bardzo interesują?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-04-27 10:35:48 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-04-27 10:31:41
Posty: 1
Płeć: Mężczyzna
Sam ostatnio ciekawe modele spodni znalazłem tutaj: http://mcsonline.pl/meskie-spodnie-dain ... 59,pl.html :) Do jazdy na motorze są idealne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-05-22 12:51:37 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3806
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
ok, poruszę ponownie temat bo zabieram się do kupna jeansów i mam troszkę roskminek.

może zacznijmy od początku. Z tego co czytam mamy na rynku 3 typu jeansów moto:
a)plecione klewlarem - materiał jeansów zawiera w sobie nitki kewlaru.
b)podszyte kewlarem - od środka zwykłych jeansów są "połacie/płachty" materiału
c)Zwykłe jeansy z ochraniaczami -kompletnu brak kewlaru.

celowo nie chciałbym rozmawiać tu o określonych modelach, bo zrobi się dyskuzja o jakości wykonania, wyglądu itp a mi chodzi o wybór "technologii", modele sam juz doszukam.

z tego co wyłapałem w necie to tak:
opcja a czyli plecione: plusem jest to że jeansy chronią w każdym miejscu tak samo przed tarciem o asfalkt więc nie ma co się bać o skórę. ponadto człowiek nie grzeje się w nich tak jak w tych podszytych klewlarem. niestety z tego co doczytałęm to to najdroższa wersja.
opcja b czyli podszyte: plusem jest cena, minusem jest to że nie są tak przewierne i "chłodne" (jednak miejscami są 2 warstwy materiału)
opcja c czyli zwykłe + ochraniacze: plusy? chyba tylko ochraniacze i przewiewność. minusy? gorsze od nich sa chyba tylko krótkie spodnie jeśli chodzi o ochronę.


teraz tak. szukam spodni an co dzień do roboty. aktualnie na zwykłe jeansy zakładam plastikowe ochraniacze i w robocie je zdejmuję. opcja spoko, ale troszkę jak robocop wyglądam w sklepach itp, chyba pora "znormalnieć". opcję C z założenia odrzucam - bo jak mam jeździć w zwykłych jeansach to już moje ochraniacze wolę. W spodniach w pracy siedzę cały dzień i zdejmować ich nie chcę. klima jest, no ale też są kobitki w przewiernych kiecach więc arktyki tutaj nie mamy. Obawiam się że opcja z podszyciem okaże się "za ciepła". Z drugiej strony jak chcę w nich 5 dni w tygodniu siedzieć to fajnie było by mieć z 2-3 pary żeby móc je spokojnie prać, co w przypadku opcji a (plecione) generuje spore koszty.

moje główne pytanie do użyszkodników jeansów brzmi tak: Czy w opcji z podszewką kewlarową da się w słoneczny dzień wysiedzieć w pracy te 8 godzin i nie zagotować dupy? ewentualnie czy ktoś miał doświadczenie z glebą w jeansach moto bez kewlaru (opcja C), jedynie ochraniacze miekkie w warunkach miejskich? może sam jeans jednak wystarczy żeby ochronić skórę przed zdrapaniem (w warunkach miejskich!). Bo spodni własnie do takich warunków szukam. w trrasy i do podzidowania spodnie mam, chdzi mi o stricte transportowe do miasta.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-05-22 18:31:09 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2008-09-19 21:38:05
Posty: 1133
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6S
Wybrałem wersję nr 2 i póki co nie żałuję.

>>>CAFE RACER 2<<<

Długie ochraniacze, wygodne, cena też sensowna. Jako że nie siedzę 8h w biurze to nie odpowiem czy dają radę.

Kilka lat temu miałem przygodę w jeansach. Paciak przy niewielkiej prędkości. Gdy oberwałem kierownicą w miejsce w którym zwykle jest protektor i pociemniało mi w oczach to wyleczyłem się ze zwykłych jeansów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-05-22 19:35:43 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 468
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
Dobra po raz drugi byłem pod przymusem kupna spodni. Po pierwszych czyli dainese P1 kevlar kupiłem sobie http://www.4sr.pl/sklep-motocyklowy/jea ... -grey.html
Założenie sobie zrobiłem że:
1. Nić kevlarowa musi być koniecznie.
2. Wysoki stan aby przy pochyleniu plecy się nie odkrywały.
Pierwszą trasę już zrobiłem - są naprawdę przewiewne. Ochraniacze kolan siedzą fajnie na miejscu - wcześniej były twarde a teraz są miękkie i komfort jest dużo wyższy. Spodnie są lekkie więc nosi się je praktycznie jak zwykłe. Myślę że kolejne przejazdy tylko potwierdzą że warte są tej kasy. W newralgicznych miejsca podszyte są dodatkowo kocem - tak jak poprzednie. Ew. brakuje mi tylko takiej szybkiej kieszeni na telefon jak było w poprzednich - ale jakoś myślę że się przyzwyczaję.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-05-22 21:28:54 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
misiakw napisał(a):
moje główne pytanie do użyszkodników jeansów brzmi tak: Czy w opcji z podszewką kewlarową da się w słoneczny dzień wysiedzieć w pracy te 8 godzin i nie zagotować dupy? ewentualnie czy ktoś miał doświadczenie z glebą w jeansach moto bez kewlaru (opcja C), jedynie ochraniacze miekkie w warunkach miejskich? może sam jeans jednak wystarczy żeby ochronić skórę przed zdrapaniem (w warunkach miejskich!). Bo spodni własnie do takich warunków szukam. w trrasy i do podzidowania spodnie mam, chdzi mi o stricte transportowe do miasta.


Moim zdaniem lepiej sobie wziąć normalne spodnie do pracy i na szybko je przebrać. Raczej w jeansach zwyczajnie będzie zbyt gorąco i niekomfortowo jak na cały dzień w pracy. Dodatkowy aspekt tego jest taki, że na takich jeansach zbierasz brud z drogi, owady i nie wiem jak w pracy u Ciebie na to patrzą ale nie wszędzie się da z wiadomych względów. Jako takie do wyjścia na miasto jak najbardziej i takie jak moje nawet fajnie wyglądają, nie każdy zauważy, że są to spodnie ma moto bo mają taki neutralny wygląd. Świetnie się nadają do chodzenia, zwiedzania i takiego użytkowania w jakich zwykle używa się np. bojówek czyli typowo luźny ubiór :wink:.
Na moto koniecznie trzeba wziąć pod uwagę jeansy z kevlarem - tu nie ma kompromisu. Moim zdaniem do takiego sobie jeżdżenia te ze wstawkami kevlarowymi nadają się idealnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-05-23 10:10:02 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2016-09-22 10:45:51
Posty: 499
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: sześć082x6 2x4 2x7
Obecne moto: BMW R1200R
misiakw
Kupiłem na początku sezonu takie:

http://4biker.pl/ofert/spodnie/spodniet ... max_black/

Siedzę w nich często 8h w biurze, są mega wygodne, na moto sprawdzają się tak, że nie wyobrażam sobie lepszego wyboru... Jestem z nich mega zadowolony :) Protektory są bardzo łatwe do montażu, jak i do demontażu. Nie sprawia to najmniejszych problemów. Szczerze polecam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-06-14 17:30:48 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-10-02 14:27:41
Posty: 78
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 733zero46zero68
Obecne moto: FZ6-S
Piwek, nie gotujesz się w nich jak siedzisz w biurze?
Ja w Mottowear płynę i szukam alternatywy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-06-14 17:52:45 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-04-24 15:00:41
Posty: 458
Lokalizacja: Ruda Śląska
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S Blue 06
A czemu nie jeansy z wypinanymi kewlarowymi gatkami?

Sent from my MotoG3 using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-06-14 19:01:03 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-10-02 14:27:41
Posty: 78
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 733zero46zero68
Obecne moto: FZ6-S
Możesz podrzucić jakiś model? Tylko Shima znalazłem, ale mi nie pasują.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-06-14 19:11:50 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-04-24 15:00:41
Posty: 458
Lokalizacja: Ruda Śląska
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S Blue 06
Mam Shime i sa OK i mam tez Freestary tez z wypinanymi spodenkami.

Sent from my MotoG3 using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-06-15 11:29:48 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-04-24 15:00:41
Posty: 458
Lokalizacja: Ruda Śląska
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S Blue 06
Przy okazji - jak bedziesz mierzyl jakiekolwiek jeansy to sprawdz, czy maja protektory biodrowe. Bo jak potem dokupisz to sie nie dopniesz :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org