Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-02-11 22:02:03 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-02-11 19:16:51
Posty: 10
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat 2003
Witam,
po przeczytaniu mniej więcej połowy forum doszedłem do wniosku, że samo czytanie to za mało :)
Chcę przygotować swojego kitka do dalszej turystyki, ale kompletnie jeszcze nie mam doświadczenia, a dotychczasowa wiedza mi nie wystarczy.
Wprawdzie pytam o rzeczy, które już były, ale odpowiedzi sprzed 3-8 lat są często nieaktualne, linki i zdjęcia dawno nie są dostępne, dostępność różnych części w sklepach też przeszła do historii... No i warto zrobić taką listę w jednym miejscu, możliwe, że posłuży przez jakiś czas :) Stąd też mój wątek. Pytania są następujące:
1. Kufry boczne - czy w ogóle warto montować, jeśli tak to jakie, gdzie to można zrobić? Nigdzie nie mogę znaleźć stelaży, sam nie zrobię. Jaka płyta?
2. Sakwy - lepsze niż kufry? - moim zdaniem zbyt łatwo je ukraść, a nie chcę swojego bagażu nosić ze sobą cały czas.
3. Grzane manetki - jakie są dobre do kota, czy ktoś może polecić konkretne modele z własnego doświadczenia? Jak wygląda temat trwałości manetek?
4. Mocowanie na telefon - najbardziej mi się podoba xgrip (http://tiny.pl/gn93r), ale nie mam pojęcia, jak by to zamontować, żeby nie zasłonić sobie zegarów. Ktoś coś?
5. Kufer centralny - zakładając obecność kufrów bocznych / sakw, czy warto dokładać trzeci bagażnik? Tankbaga zdecydowanie nie chcę, ani mi się nie podoba ani nie będzie pasowało, żeby się położyć, poza tym możliwe, że będę próbował przyczepić telefon do baku.
6. Czy istnieje stopka centralna do kociaka? Byłaby bardzo wygodna do czyszczenia i smarowania łańcucha w trasie, a - jak wiadomo - kto nie smaruje ten nie jeździ :)
7. Zabezpieczenie alternatora i pokrywy silnika - miałem już pierwszy głupi poślizg na jesieni, co skończyło się wymianą kompletu alternatora. Czy są jakieś sposoby zabezpieczenia tej wystającej puszki? Crashpady mam, ale niestety nie pomagają, są za wysoko.
8. Scottoiler - w planach mam m.in. wyprawy do Włoch, czyli, lekko licząc, z 5k km do zrobienia za jednym wyjściem z domu :) Czy da się, a jeśli tak to czy jest sens montować tego typu wynalazek do kociaka? Z tego, co czytałem, bardzo się opłaca, ale raczej kojarzy mi się z moto stricte turystycznymi...

Z góry dziękuję za pomoc :) LWG


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-02-11 22:02:03 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2018-02-12 12:40:21 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Rozumiem że nigdy nie byłeś w takiej trasie bo inaczej na połowę pytań odpowiedziałbyś sobie sam (plan na 5tys km za pierwszym razem bym przemyślał zatem)
1 i 2 - kufry są lepsze. Raz że są bardziej pakowne, są zamykane to w 5 sekund można je rozpiąć i zabrać ze sobą. Co do firmy i jakości - są tacy którzy mają Awiny jako boczne a są tacy którzy montują Hepco za grube tysiące. Ogólnie podstawowe GIVI zdają świetnie egzamin. Płyty oczywiście MONOKEY powyżej 7kg.
Są firmy które zrobią Ci stelaż na 3 kufry np. CARAPAKS
3 - oxford. dobrze zamontowane dziąłają przez lata
4. mocowanie do śrub zbiornika ale ja jestem przeciwnikiem
5. kufer centralny to punkt obowiązkowy! jeśli jedziesz z pasażerem to dla niego dodatkowa wygoda.
6. nie wiem, ale wydaje mi się że istnieje ;)
7. crashpady bo gmoli nie zamontujesz na plastikach. Nic innego nie wymyślisz przy plastiku
8. Mała puszka smaru Ci wystarczy. Smarował w takiej trasie będziesz max 5-7x chyba że będziesz miał pecha z pogodą ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-02-12 22:45:00 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-02-23 16:33:37
Posty: 376
Lokalizacja: 3miasto / Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: VFR 800 Vtec
Uważam podobnie jak Rhazz, chociaż dodałbym swoje pinć groszy:

1,2,5 - Kufry zdecydowanie wygodniejsze i bezpieczniejsze - jeśli będą solidnie wykonane to rozwiążą również problem 7 punktu :)
Pytanie ile bagażu chcesz zabrać. Ja w podróży Tcatem ładowałem na siebie namiot, sprzęt alpinistyczny, linę i tonę innego szpeju. 3 kufry to był obowiązek. Sam oceń. Zapraszam do obejrzenia filmu z linka poniżej.
@ edit: na przyklad kolega dorabia sobie stelaż, kufry i pług tutaj: http://mertaspecialparts.com/
3,4,6 - j/w

7 - Są ludzie którzy robią takie rzeczy na zamówienie. Gmole, stelaż pod kufry, nawet kufry. Ja sobie zrobiłem stelaż i kufry i całkiem tanio mnie to wyszło. Gmole też, ale zanim pospawałem dogięte rurki, sprzedałem kota. Został mi natomiast stelaż i kufry (UWAGA - rozmiar XXXL).

8 - nie montuj zapaćka Ci olejem cały bagaż.

No i czemu mówię o tych moich kufrach: chcesz to Ci pożyczę. Musisz tylko wpaść po nie do Kołobrzegu.
tutaj link do filmu z motocylowego wypadu, obczaj czy Ci pasują. gdzieś tam w połowie filmu jest fotka z crashtestu kufrów :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=MmfzVALfjXU


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-02-12 23:10:53 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-04-20 21:21:46
Posty: 556
Lokalizacja: WWE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S10 :P
Obecne moto: Kocio
Co do manet, uchwytu na navi i zapalniczki to zobacz na mojego kota może ci się uwidzą takie rozwiązania. Nie mam tylko kufrów bocznych bo do jazdy po Polszy mi nie potrzebne ale gotowych rozwiązań nie ma na rynku trzeba dorabiać.

viewtopic.php?f=42&t=13613


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-02-13 02:01:45 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-02-11 19:16:51
Posty: 10
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat 2003
@rhazz oczywiście, że pierwsza trasa będzie krótsza :) Jeśli dobrze pójdzie, przez wiosnę zrobię kilka tysięcy po okolicznych województwach.
Przesiadam się na kociaka z viaderka 125, więc siłą rzeczy nie mam jeszcze praktyki w dalekich podróżach.
ad 4. Czemu jesteś przeciwny? Są jakieś przeciwwskazania czy to kwestia gustu?
ad 5. Jeśli jakikolwiek plecaczek się trafi to raczej wokół komina :c
ad 7. Są jakieś crashe montowane na wysokości alternatora? Te na wysokości silnika nie chronią alternatora - sprawdzałem, nie polecam...


@Nav, widzę, że wziąłeś na bardzo poważnie "turystyczność" tego moto :) Moja wizja jest nieco skromniejsza.
ad 7. Ktoś na lubelszczyźnie rzeźbi takie cuda? Z jakiego rzędu kosztami trzeba się liczyć?
ad 8. Brzmi przekonująco :) Chociaż z tego, co czytałem, to głównie kwestia odpowiedniego ustawienia dozowania. Jednakowoż, jakoś bardziej przemawia do mnie człowiek na forum niż artykuł z odchłani internetów.
Jeśli chodzi o twoje kufry to wielkie dzięki, ale myślę o czymś dużo mniejszym za to bardziej aerodynamicznym. Znajomy z takimi prostokątnymi cegłami na trampku mówił, że przy większych prędkościach potrafią nieźle pomachać kuperkiem moto, a nie po to wybrałem turystyka sportowego, żeby jeździć 90km/h na dalekich trasach :)

@Siojek aż dziwię się, że pożegnałeś się z tą maszynką... Czerwona musiała być szybka :) Pytanie, czy telefon nie zasłaniał ci zegarów?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-02-13 02:49:27 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-02-23 16:33:37
Posty: 376
Lokalizacja: 3miasto / Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: VFR 800 Vtec
O szpeców na lubelszczyźnie, pytaj na lokalnych grupach fb motocylistów. A z moimi kuframi 120km/h z reguły się bujałem i wszystko było fajnie. Prawdą jest, że czułem się trochę jak na cruiserze, ale ani przy wolniejszych manewrach, ani szybszej jeździe, nie wyczuwałem braku stabilności. A ta wywrotka to było pozostawienie motocykla na parkingu o sporym spadku terenu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-02-13 09:15:38 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Frankie napisał(a):
@rhazz oczywiście, że pierwsza trasa będzie krótsza :) Jeśli dobrze pójdzie, przez wiosnę zrobię kilka tysięcy po okolicznych województwach.

nadal bym się nie wybrał w taką trasę w pierwszym sezonie ;)
Co do mocowania na baku - ja używam i polecam mały tankbag 10-15L gdzie wkładasz dokumenty, portfel jakieś picie itp. A na mapnik od góry wkładasz sobie telefon i kolejny problem jest rozwiązany ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-02-14 00:16:58 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-04-20 21:21:46
Posty: 556
Lokalizacja: WWE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S10 :P
Obecne moto: Kocio
Frankie napisał(a):
@Siojek aż dziwię się, że pożegnałeś się z tą maszynką... Czerwona musiała być szybka :) Pytanie, czy telefon nie zasłaniał ci zegarów?


Frankie wcale się nie pozbyłem :) kocur wozi dalej po Polszy:), nie, nie zasłania nawet przy złożeniu nie ma większego problemu bo jest trochę z prawej. No ale ja mam 186 cm wzrostu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-02-16 18:56:40 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-02-11 19:16:51
Posty: 10
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat 2003
@Siojek to coś źle zrozumiałem... Może to i lepiej, własny kociak dobry jest :) Ja mam ciut ponad 190, więc jeśli tobie nie zasłania to nie mam więcej pytań do świadka :)

Panowie, daliście mi sporo do myślenia, wskazaliście kierunek, teraz tylko muszę poszukać na to jakichś funduszy i będzie kitek jak marzenie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Administracja forum: admin@motocykl.org