Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 253 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-02-12 18:08:04 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2016-09-24 14:43:36
Posty: 112
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
smelbo napisał(a):
smelbo napisał(a):
Ja dostałem zupełnie nowe te rękawiczki. Dość szybko bo w 4 dni. Mam wrażenie że w nowej parze lewa rękawiczka w nadgarstku jest węższa :( Pojeżdżę trochę i jak się nie dopasują to znów reklamacja.


No i wymieniona para też pójdzie na reklamację, tym razem szew puścił na palcu wskazującym lewej ręki. Zupełnie nie wiem dlaczego.
Jednym słowem kicha.
Co do nadgarstka o którym wspominałem wcześniej to się trochę rozszedł i nie zwracam uwagi na to, że jest ciut mniejszy. Ale rękawiczka niby tego samego rozmiaru a jest chyba ciut mniejsza - może dlatego też ten wskazujący poszedł.
Zrobiłem 8 tyś - pierwsze padły dość szybko, drugie wytrzymały niewiele więcej. Jeszcze sezonu nie kończę ale w zimie polecą na reklamacje i pewnie znów przyjdą nowe o ile jeszcze je produkują.
Dla zastanawiających się nad kupnem - ja bym Shimy już nie kupił. Z komentarzy jak i doświadczeń wynika, że to nie to samo co kiedyś.

Rękawice wróciły, dość długo trzymali. Tym razem zostały zszyte, nie było wymiany na nowe. Pojeździmy zobaczymy. Jak znów pójdzie to oddaję i będę chciał zwrot kasy bo szkoda czasy na Shimę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-02-12 18:08:04 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2018-03-04 14:47:14 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-04-27 23:01:42
Posty: 184
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tiger 1050
Jako letnie nabyłem Shima Spark, zobaczymy ile wytrzymają ;) (udało się je zdobyć za 109zł, likwidacja sklepu i wszystko wyprzedają).

Jeżeli chodzi o doświadczenie z firmą Shima u mnie na plus. Mam 3 różne komplety rękawic tej firmy i nie mam z nimi problemów (zużywają się tak samo jak wszystkie inne rekawice).
Najwięcej przejechałem (około 25tys. km) w modelu D'tour, wygodne, dobrze dopasowane, miękka skóra, wszystkie szwy trzymają i nadają sie do dalszego użytku :mrgreen:

Podsumowując np. Alpinestars SP8 wytrzymały 20tys.km i nie nadawały się do niczego, skóra popękała, dziury na palcach (ogólnie nie polecam).
Trochę mnie to zraziło bo wydaje się 300zł, a jakość bardzo słaba.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-03-04 22:06:29 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
peterr86 ja mam już drugi rok takie rękawice (Shima Spark), bardzo fajne w lecie jeśli chodzi o komfort jazdy. Zrobiłem w nich około 25.000 km i nawet nieźle się trzymają. Przy jednym palcu gdzieś mi lekko szew puścił ale sobie to opanowałem i raczej nie narzekam na trwałość. Jeśli chodzi o mnie to mam dosyć długie i smukłe dłonie, nauczony doświadczeniami poprzednich rękawic liczyłem że się nieco rozciągną i dopasują (podobnie jak wcześniejsze, które nabyłem) ale nic z tego - nawet po takim dystansie i przygodach z deszczem. Z tego powodu bywają dla mnie nieco niekomfortowe po kilku godzinach jazdy, ponieważ uwierają mnie wewnętrzne szwy - ale jest to wina tylko i wyłącznie bardziej lub mniej trafnego dopasowania. Ogólnie za takie pieniądze myślę, że jest OK.

Abstrachując od tego modelu mam też już 5ty rok podróbkę modelu rękawic Tschul 212 i w nich naprawdę dużo jeździłem, przemokły nie jeden raz w deszczu i trzymają się doskonale. Używam ich zamiennie z tymi Shima dlatego myślę, że mi jeszcze trochę posłużą. Z początku trochę były ciasne i obcierały mi kostki ale po kilku ulewach i paru miesiącach jazdy idealnie się dopasowały. Patrząc na doświadczenia motocyklistów który kupowali znacznie droższe rękawice (powyżej 300zł) bardzo często narzekali na ich trwałość i prucie się - co mnie mocno dziwi.
Ważnym również aspektem jeśli chodzi o rękawice jest kwestia dbania o nie i przeprowadzania należytej konserwacji - niezależnie od półki cenowej. Co jakiś czas nacieram skórę specjalnym tłuszczem, który uelastycznia skórę i ją odżywia - ważny element wydłużający ich żywotność.

Pozdrawiam serdecznie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-03-05 08:57:52 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
peterr86 napisał(a):
Jako letnie nabyłem Shima Spark, zobaczymy ile wytrzymają ;) (udało się je zdobyć za 109zł, likwidacja sklepu i wszystko wyprzedają).

Jeżeli chodzi o doświadczenie z firmą Shima u mnie na plus. Mam 3 różne komplety rękawic tej firmy i nie mam z nimi problemów (zużywają się tak samo jak wszystkie inne rekawice).
Najwięcej przejechałem (około 25tys. km) w modelu D'tour, wygodne, dobrze dopasowane, miękka skóra, wszystkie szwy trzymają i nadają sie do dalszego użytku :mrgreen:

Podsumowując np. Alpinestars SP8 wytrzymały 20tys.km i nie nadawały się do niczego, skóra popękała, dziury na palcach (ogólnie nie polecam).
Trochę mnie to zraziło bo wydaje się 300zł, a jakość bardzo słaba.


Cześć
Zaskakujące jak znana marka AlpineS zjechała na psy. Mam podobne doświadczenia co Ty, tylko u mnie z butami.
Pierwsza para wytrzymała rok, teraz jeżdżę 3 rok w innym modelu ale widzę że trzeba się rozejrzeć za czymś innym. A były to buty za niemałe pieniądze z goretexem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-03-05 09:58:11 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
peterr86 napisał(a):
Jako letnie nabyłem Shima Spark, zobaczymy ile wytrzymają

jeżdże w nich od sezonu (albo dwóch). fajne na miasto ale krótkie i wieczorami potrafi ciągnąć po nadgarstkach. BTW: masz jakieś namiary na ten sklepik? bo kupiłbym sobie wpodobne tylko długie. od jakiegoś czasu w shimach jeżdże i rozmiarówkę mam obcykaną więc akurat od nich mogę spokojnie kupowac rękawiczki przez neta.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-03-06 18:50:03 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-04-27 23:01:42
Posty: 184
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tiger 1050
misiakw napisał(a):
peterr86 napisał(a):
Jako letnie nabyłem Shima Spark, zobaczymy ile wytrzymają

jeżdże w nich od sezonu (albo dwóch). fajne na miasto ale krótkie i wieczorami potrafi ciągnąć po nadgarstkach. BTW: masz jakieś namiary na ten sklepik? bo kupiłbym sobie wpodobne tylko długie. od jakiegoś czasu w shimach jeżdże i rozmiarówkę mam obcykaną więc akurat od nich mogę spokojnie kupowac rękawiczki przez neta.


Przesyłam linka do aledrogo, mają też sklep stacjonarny
https://allegro.pl/uzytkownik/motor-lid ... 73?order=m


A rękawice Shima Spark mają mi służyć w upalne dni (do wyjazdów i na chłodne dni mam inne rękawice).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-03-07 10:30:58 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
peterr86 napisał(a):
A rękawice Shima Spark mają mi służyć w upalne dni (do wyjazdów i na chłodne dni mam inne rękawice).

a myślisz że ja w nich zimą latam? nawet jak jest słoneczny dzień, jak wieczorem wracasz i przejeżdżasz w okolicy jakiegoś jezorka - lub jak w moim przypadku - zatoki gdańsiej potrafi pociągnąć chłodem... ale osobiście uważam ze to jedyna ich wada. generalnie prawie ze zakochałem sie w tych rękawiczkach.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-03-07 22:25:58 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-04-27 23:01:42
Posty: 184
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tiger 1050
misiakw napisał(a):
peterr86 napisał(a):
A rękawice Shima Spark mają mi służyć w upalne dni (do wyjazdów i na chłodne dni mam inne rękawice).

a myślisz że ja w nich zimą latam? nawet jak jest słoneczny dzień, jak wieczorem wracasz i przejeżdżasz w okolicy jakiegoś jezorka - lub jak w moim przypadku - zatoki gdańsiej potrafi pociągnąć chłodem... ale osobiście uważam ze to jedyna ich wada. generalnie prawie ze zakochałem sie w tych rękawiczkach.


Przetestuje to ocenię :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-03-09 19:47:55 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2017-07-17 18:01:20
Posty: 51
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600R Thundercat
Posiada może ktoś rękawice motocyklowe formy tschul ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-04-27 10:09:17 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2017-08-28 11:56:35
Posty: 11
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 S2
mam tschul 230 (119 zł zapłaciłem 2 lata temu), rękawice okej, zamówiłem rozmiar L, ale są trochę za małe na mnie, sprawdzałem po rozmiarówce dopasowanie do ręki, ale nie wziąłem pod uwagę tego, że mam dłuższe palce:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-04-29 02:36:34 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-05-20 22:13:24
Posty: 71
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: S1000R
A co Panowie i Panie sądzicie o nowych rękawicach RST Tracktech Evo 3?
Czy ktoś jest już wesołym posiadaczem tego modelu i może coś napisać?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-08-24 09:28:58 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-01-03 16:14:55
Posty: 1
Płeć: Mężczyzna
Testował ktoś rękawice Rukka? Tu [link wycięty przez moderatora] znalazłem informacje na plus, ale z linkiem do sklepu, więc dalej szukam opinii. Każda obiektywna ocena mile widziana.


Ostatnio edytowano 2018-08-24 10:37:21 przez misiakw, łącznie edytowano 1 raz
pierwszy post, wrzucasz linki reklamujace... nieładnie!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-03-12 11:59:14 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Odświeżę trochę temat. Przymierzam się do kupna rękawic. Mają być długie, z ochroną nadgarstka, z membraną najchętniej G-T, wykonane ze skóry i przy tym nie bardzo drogie (max 500zł). Czy ktoś z Was może coś polecić? Ostatnio miałem turystyczne marki Held, wyższy model, były bardzo drogie a okazały się przeciętnie trwałe. Stosunkowo szybko zużyły się rzepy zwłaszcza na nadgarstku i równie szybko wytarła się perforowana skóra.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-03-12 18:02:27 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2016-05-23 07:52:53
Posty: 500
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer S2
Objadaj sobie rękawice revit summit h2o 2iej lub 3ciej generacji. Ja mam chyba drugiej dwa sezony i jestem zadowolony.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-03-26 09:07:36 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Ostatecznie znowu kupiłem rękawice Held, tym razem model air n dry, podobno mają inne rzepy znacznie bardziej trwałe


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 253 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org